nová full frame od PENTAX-u

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
vrgada
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2011, 20:34

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od vrgada » 04 dub 2011, 12:17

clanek vznikal 31.3. staci zagooglit heslem: pentax full frame
...
Pentax na výstavě Photokina 2012 uvede 30Mpix fullframe - Deep in IT31. březen 2011 ... O 30Mpix+ CMOS snímači Sony se píše již delší dobu. Vedle samotné Sony ale ve svých přístrojí uplatňuje její snímače jak Nikon, tak Pentax.
http://www.diit.cz/clanek/pentax-na-vys ... k-f/38035/ - Archiv
...
Takze april mimo datum 1.4. ja za april nepovazuji. To by clovek mohl zkoumat kazdy technicky clanek. Koneckoncu, doted jsem si myslel, ze to delaji jen politici. Jeden den neco reknou a druhy den je to nmystifikace

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od Bob van Sikorski » 04 dub 2011, 13:36

vrgada píše:clanek vznikal 31.3. staci zagooglit heslem: pentax full frame
aha, tak já to objasním:

1. když je např. v New Yorku 31.3. 23:00, tak u nás je něco jako 1.4. 05:00, viz třeba tady - z toho plyne, že článek mohl být do administrace teoreticky zadán, když v usa (nebo někde jinde, ještě o kousek dále od našeho časového pásma, podle toho, kde se to kešovalo, což upřímně nechápu jak by bylo možné, nebož nevydané články nejsou viditelné) bylo 31.3. nicméně nebyl na diit vydán před 11:58 1.4.

2. vůbec prvotní výskyt textu je pochopitelně na mém hdd a zde u příslušného souboru registruju následující: Created: 1. dubna 2011, 9:38:44.

Zkrátka a dobře, tenhle článek vznikl a byl vydán 1.4. Není u něj uveden zdroj, to je další indikace, že není vše standardní, nicméně si opravdu myslím, že pentaxisté snad museli jasně poznat, že jde o výmysl.

ale jinak jsem rád, že tomu věnuješ tolik úsilí :-)
David Ježek, šéfredaktor Diit.cz
hw: K200D + O-ME53 + klínová matnice, 8xEneloop, Tamron 18-200, Porst Color Reflex MC Auto 55/1.2, (v šuplíku 18-55 II, Vivitar 50/2.0, Jupiter 135/3.5, MD Rokkor 45/2.0, MC Rokkor-X PG 50/1.4); sw: DNG; Photivo/Rawtherapee + GIMP

vrgada
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2011, 20:34

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od vrgada » 04 dub 2011, 14:10

Jsem rad, ze zareagoval pravdepodobny sam autor aprilu s tim, ze asi sidli v New Yorku a proto nastal 12 hodinovy posuv casu a nasledna zmena uverejneni na poledne 1. dubna. Sice bych ocekaval spise omluvu, ze neni ani schopen nacasovat spravne forek, aby to byl april jak patri. Kazdopadne je to tim vyreseno. Dekuji za reakci. Slibuji, ze uz se tim nebudu zabyvat stejne jako ctenim clanku na DIT, cederko kdysi nebyval spatny web a tento druh nezvladnuteho humoru mu pravdepodbne nove zakazniky a inzernety neprinese. Nechce se mi to hledat, protoze by v tom mohly byz zase nejake casove posuvy nebo ji ne zadrhele, ale myslim si, ze ctenost tohto webu klesla po prjemnovanina zlomek puvodni hodnoty cederka, ale to budou aprilovi redaktori vedet urcite lepe.

vrgada
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2011, 20:34

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od vrgada » 04 dub 2011, 14:24

omlouvam se ta informace, ktera mi utkvela v pameti je uz rok stara, takze mam ne 12hodinovy ale rocni posun v aktualnosti
http://www.pooh.cz/WEBDESIGN/a.asp?a=2015921

Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od Bob van Sikorski » 04 dub 2011, 14:51

zábavné. inu, ještě jednou zareaguji...

1. POOH.cz: podívej se tam do diskuse, jasně tam tehdy MB reagoval, že milej pooh byl línej se podívat, že jsme tehdy netmonitor přestali používat. pokles ukázaný v grafu na pooh tak není ukázkou poklesu na cdr-diit přechodu, ale ukázkou neschopnosti autora pooh.cz - to potvrzuje i to, že to dodnes neopravil/neaktualizoval a ostatně co se týče mého osobního názoru, tak jsem dodnes nepochopil, proč měl tenhle pooh.cz potřebu nás takto poškozovat (ono když budete po internetu trousit zmínky typu "pentaxfriends.eu jde do hajzlu" doprovázené různými grafy, tak to na pentaxfriends jistý vliv může/bude mít)

2. nechapu jak má souviset datum vydání článku na diit s nějakým pobytem v NY, myslím že motáš páte přes deváté. žádná změna v uveřejnění nebyla, tečka.

3. pokud ses nas*al a kvůli tomuto aprílovému pentax-vtípku přestáváš diit číst, je tvoje rozhodnutí. narážky na zlomkovou čtenost, kterými svět masíruje obr na svém blogu, jsou nesmysl.

4. ad nostalgie po cdrku: ano, změnilo se, protože se měníte i vy čtenáři, mění se IT průmysl, mění se celý svět. doby, na které nostalgicky vzpomínáš jsou doby, kdy nebyl google, nebyl youtube, nebyl facebook, nebyl blu-ray, nebyly poplatky z optických médií, nebyla ACTA a nebyl milión dalších jiných věcí, bez kterých si dnes těžko představíš chod společnosti. pro tvoji informaci, stálou redakci diit dnes tvoří dva lidi: jeden pro cdr/diit píše od ledna 2005, druhý snad někdy od 2001.

---
pokud některý z adminů shledá, že se tohle téma příliš odchýlilo, klidně mé příslušné reakce smažte. já už se k tomu zde ostatně nebudu vyjadřovat. komukoli jsem pochopitelně k dispozici na david-zavináč-cdr-tečka-cz...
hw: K200D + O-ME53 + klínová matnice, 8xEneloop, Tamron 18-200, Porst Color Reflex MC Auto 55/1.2, (v šuplíku 18-55 II, Vivitar 50/2.0, Jupiter 135/3.5, MD Rokkor 45/2.0, MC Rokkor-X PG 50/1.4); sw: DNG; Photivo/Rawtherapee + GIMP

vrgada
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2011, 20:34

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od vrgada » 04 dub 2011, 16:58

Ano nasral, staci se podivat na prvni stranku tohoto vlakna, aby clovek zjistil, ze presne tenhleten for tu byl i pred rokem. Z toho duvodu jsem si dal dost hodne pozor, abych zkontroloval datum, zda nejaky vtipalek nechce byt znovu vtipny. A protoze datum bylo opravdu 31.3 a to i na vasich strankach, nejen na google odkazech, tak jsem to jsem s dobrym umyslem dal. Nacez jste aktualizovali datum a nekdo mne tu narkl z toho, ze jsem se tu schvalne zaregistroval, abych si mohl z ostatnich vystrelit. Nicmene zastavam nazor, ze vtip ma byt podan ve spravnou dobu tj. kdyz to ma byt april, tak na aprila a ne to trapne antidatovat a vymlouvat se na casove posuvy. A uz vubec si nemyslim, ze by to mel byt plagiat, tj. opakovany vtip opravdu neni vtipem. Navic kdyz je neco april, tak je to tam poznat. Tj. pokud si lidovky vystreli z lidi, ze ma byt zavedeno euro, tak je tam i douska, ze se vyuzilo nepritomnosti pana prezidenta, ktery je sveho casu v Americe a echt cesky umelec Igor Nemec bude delat navrh bankovek. To podle mne vtip ma. Tenhlete ten antidatovany plagiat nikoliv. Klidne to smazte, je to offtopic.

Uživatelský avatar
Bob van Sikorski
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od Bob van Sikorski » 04 dub 2011, 18:00

no sice jsem psal, že už nebudu reagovat, ale nemohu jinak...
vrgada píše:A protoze datum bylo opravdu 31.3 a to i na vasich strankach...
na toto reagovat musím, a to takto: LŽEŠ!. datum toho článku na diit nebylo měněno, ten článek vznikl až 1.4. a byl vydán v 11:58. dříve se na diit neobjevil, a to ani v administraci!

já nemám se zdejším fórem naprosto nic společného, což dokazuje i to, že od června 2009 jsem zde měl pouze cca 30 příspěvků. nevím nic o nějakém loňském fórku zde, možná jsem jej tehdy četl, možná ne, naprosto si nic takového nepamatuji. článek na diit vznikl ZCELA nezávisle na tomto fóru a to že opakuje myšlenku shodnou s loňskou zde je shoda okolností. že je něco takového možné ti mohu prokázat na druhém aprílovém článku...

"nvidia, 3Dfx a google konzole" ... tento článek vyšel také 1.4. a asi až 2 hodiny po jeho vydání mi psal po jabberu igor staněk (pr nvidie) ať se podívám na jejich web geforce.com ... měli tam obdobný vtip, narážku na to že nv oživuje značku 3dfx - jenže já nevěděl o nv-vtipu a stejně tak igor do té chvíle nevěděl o diit-vtipu (diit ten den ještě neviděl).

takže tě naposledy žádám, abys přestal šířit lži, na diit nebyl článek o pentax k-f vydán 31.3, ale až 1.4. 11:58 a s datem vydání se nijak nemanipulovalo. díky.

co mě mrzí, že si se na diit zaregistroval zjevně jen proto, abys obrátil pentax-vtípek, který jsem bral jako poctu mé oblíbené značce, v tohle imbecilní křižácké tažení :(
hw: K200D + O-ME53 + klínová matnice, 8xEneloop, Tamron 18-200, Porst Color Reflex MC Auto 55/1.2, (v šuplíku 18-55 II, Vivitar 50/2.0, Jupiter 135/3.5, MD Rokkor 45/2.0, MC Rokkor-X PG 50/1.4); sw: DNG; Photivo/Rawtherapee + GIMP

Hnz
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 09 bře 2011, 20:41

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od Hnz » 04 dub 2011, 18:19

to vrgada:

nechtěl jsem do toho zasahovat, ale v tomto se musím Davida. Článek nebyl vydán dříve než 1.4 v 11:00. To vím na 100%. Pokud budeš chtít tak ti vydoluji homepage diit z 1.4 cca. 7:00.
Pentax K-5II, Pentax SMC DA 17-70mm f/4, Pentax SMC DA* 55mm f/1.4, Pentax SMC DA 35mm f/2.4, Tamron AF SP 90mm F/2.8 Macro, Pentax SMC 100-300mm f/4.5-f/5.6, Metz 48AF1

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od aCIDfire » 04 dub 2011, 19:51

Je to velká škoda, pentax tím přichází o spoustu zákazníků, sám už delší dobu uvažuji o pořízení FF, samozřejmě od Pentaxu by to byla bomba, která je v nedohlednu. Pokud něco na Photokině neohlásí,tak mám v rozumný cenový relaci na výběr N vs C.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od bobo2 » 04 dub 2011, 20:26

Ozvi sa potom s predajom, o 31-ku by som mal záujem....

Ale vážne, fotím od začiatku roku ako dvorný fotograf pre nový radný mančaft v druhom najväčšom slovenskom meste. Často prichádzam do kontaktu s profesionálmi-novinármi. Asi každý piaty má FF, ostatný fotia APS-C. D200, či 50D nie sú žiadnou výnimkou... Poslednú väčšiu koncertnú akciu na jednom z 2 štadiónov kde budú o chvíľu MS v hokeji som fotil spolu s D700 a D3 a dostal som a k výstupom. Musím povedať - škoda peňazí predať jeden systém u Pentaxu a utekať k inému u C a N. Nestojí to za tú stratu...Do FF Pentax by som ale určite išiel.

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od ByWondra » 04 dub 2011, 20:40

aCIDfire píše:Je to velká škoda, pentax tím přichází o spoustu zákazníků, sám už delší dobu uvažuji o pořízení FF, samozřejmě od Pentaxu by to byla bomba, která je v nedohlednu. Pokud něco na Photokině neohlásí,tak mám v rozumný cenový relaci na výběr N vs C.
Já si nemyslím, že by zrovna o spoustu. O pár s odpuštěním "exotů" se sbírkou FA (aj.) skel určitě
Pentax stále není schopen plně uspokojit ani cropaře, a to má myslím pro ně nabídku nejzajímavější. Stále mnoho náročnějších cropařů raději koupí jiný systém a FF skla, i když o FF neuvažují, protože je k pentaxu toho nemá moc přitáhnout a odradit naopak dost
takže co by asi tak nabídl těm, co chtějí FF? Chybí skla i příslušenství. A čím by někoho přesvědčil, ať mu dá přednost před C/N/S? No ovládáním, voděodolností a cenou v této konkurenci myslím těžko oslní.

Moc bych ani ten FF u Pentaxu nechtěl. Kdyby přeci jen byl, musel by znamenat odsun velmi dobrého crop systému na čistě amatérskou kolej.
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od aCIDfire » 04 dub 2011, 21:11

2bobo: já se pentaxu rozhodně vzdát nechci a prodávat také ne :) , spíš FF jako druhý tělo na "hraní", ještě mám v hledáčku několik Leica skel a pro ně by se FF náramně pro mé potřeby hodil. Zvažoval jsem i bazarový 5D čko m1 kolem 20tis, ale nevím nevím, ještě počkám pár měsíců, chechtáky taky nejsou. Takže spíše plánuju koexistenci 2 systémů než že bych hned všechno prodal a utíkal jinam.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od peppe » 13 dub 2011, 21:04

Nejake je to tu mrtve :mrgreen: tóóžžž...mala podpasovka
http://www.pentaxforums.com/
Very surprisingly, B&H photo has two classic Pentax full-frame wide-angle lenses in stock: the FA 20-35mm F4 and FA 35mm F2. We suspect that this is either old stock, or a new set produced by Pentax.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Radim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Paskov

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od Radim » 21 říj 2011, 11:24

K20D, MZ-M, LX

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3647
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od elho_cid » 21 říj 2011, 11:50

Připadá mi, že vyvozovat z téhle reakce na nějaké naděje na fullframe je trochu moc odvážné.
Ale jestli ta reakce znamená, že následující DSLR půjdou ve šlépějích K-5 a budou dál rozvíjet její výhody a odstraňovat její neduhy a že každý rok se dočkáme 2-3 nových objektivů nebo jiného zajímavého příslušenství, tak mě to stačí.

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“