nová full frame od PENTAX-u

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 30 dub 2010, 12:43

elho_cid píše:Popravdě řečeno vůbec se nebojím toho, že Pentax FF neudělá. Je mi to fuk a až budu digitální FF chtít, tak si ho koupím od Canonu. (Ale stejně bych kvůli tomu Pentax objektivy nerozprodával.)
Víc se bojím, že nějaký FF zpatlají a bude to stejný průser jako Sony A900. Tím nechci říct že A900 je špatný foťák, v mnoha ohledech se mi moc líbí. Ale komerčně je to propadák, nejspíš kvůli šumu a LV.
Tak s tímhle moc nesouhlasim.... neznám jediného uživatele s A900 a A850 s odpovídajícíma sklama (Zeiss, G), který by o systému slovem špatně jen zavadil. Znám takové lidi sice jen 2, ale nikoho takového jsem ani nenašel na internetu.

Naopak lidí, kterým něco vadí třeba na 5DII je spousta... nechci tím teď naznačovat, že FF A řada je lepší, než 5DII (taky bych si dnes vzal raději 5DII než A850-900), ale to hodnocení moc fér neni. FF A řada je vynikající a jsou k ní k dispozici i vynikající skla.

Není tam plnohodnotné LV, video a šumí víc než konkurence (to Pentax ale taky). Když Ti tyhle věci ale nějak extra nechybí (fotíš na ISO 100 a LV ani video Tě nějak nebere), tak je to pravděpodobně nejlepší systém cena/výkon (obrazová kvalita).

Já teda musim říct, že kdyby Pentax vydal za rozumnou cenu něco, jako je A900, vůbec bych se nezlobil (možná bych jen trochu kňučel kuli videu).


A co se týká FF na 135mm, dneska bych klidně vsadil "všechno co mám" na to, že pokud se FF vůbec někdy dočkáme, bude to nejdříve za 2 roky.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3647
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 30 dub 2010, 13:04

Takže se mnou v zásadě souhlasíš. Mě se A850 ve skutečnosti moc líbí. Ale prodejní úspěchy má pramalé, bohužel. Kdyby se prodávala líp, třeba by Pentax zkusil udělal něco podobného. Ale takhle to s tím FF fakt nevidím.
Žíly mi to netrhá, jen mě někdy mrzí, když někdo rozprodává Pentax výbavu, aby si koupil FF tělo od konkurence.

BTW kdyby objektivy na Sony nebyly tak ukrutně drahé, tak je poměr cena výkon v tom Alfa systému asi lepší. Takhle je pro mě z FF pořád nejlákavější Canon.

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ady » 30 dub 2010, 13:20

ja mam tiez niekedy nutkanie ist ku konkurencii, FF snimac a par foteni s D3 a D3s musia nechat na kazdom nejake nasledky.

ak by som kupoval FF tak by to bol Nikon D700 s gripom, drzi sa mi to lepsie ako D3 ale hlavne to nieje taka palka a 12Mipx na FF je uzasnych.

na C 5DMKII, pocuvam dost nadavat kvoli AF, 100% tam snad funguje len stredovy.

no a potom sa mi nieco podari nafotit a som rad,ze take nieco dosiahnem s pentaxom a mam donakupovane :lol:

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ady » 30 dub 2010, 13:27

100r píše:CyberSammy je dost nasraty na cely PENTAX, lebo mu FA31 dosla zo servisu v horsom stave ako ju tam poslal... a sak ked bude chciet - porozprava. Kazdopadne to neurobi dobru reklamu EXAPRO a nemeckemu servisu PENTAX.
to si mu teraz velmi nepomohol ked ju v bazare predava :wink:

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3647
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 30 dub 2010, 13:55

Naopak je dobře, že nás varoval. Já už kontroloval stav účtu. :-D

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 30 dub 2010, 14:07

ady píše:
100r píše:CyberSammy je dost nasraty na cely PENTAX, lebo mu FA31 dosla zo servisu v horsom stave ako ju tam poslal... a sak ked bude chciet - porozprava. Kazdopadne to neurobi dobru reklamu EXAPRO a nemeckemu servisu PENTAX.
to si mu teraz velmi nepomohol ked ju v bazare predava :wink:
no nevyjadril som sa presne, sorry Sammy :) Co viem, tak ho vytocil pristup EXAPRA (vraj na neho dvihli hlas a komunikuju ignoracnym az arogantnym sposobom) a ze to trvalo velmi dlho. Viem, ze im to trva vzdy dlho a cenove odhady opravy maju tak o 30-50% z vyslednej faktury - mal som u nich K20 cca 2,5 mesiaca, ale nastastie prisla 2 dni pred dolezitou akciou :)
Podla mna je Sammy len na cele nasraty a v hodnoteni stavu po servise su len prehnane emocie...

S tym objektivom sa fotit da, dokonca som sa rozplyval ked som ho mal na mojej K20D. Sammy mal na svojej K20 predtym FF, ja som ju mal v pohode. Teraz mi hovoril, ze mu zo servisu prisla tak, ze ma na nej vacsi BF ako mal pred tym FF, na mojej K20 som to zatial neskusal...
Rozmyslam silno inac nad tou jeho FA31, je to fakt vynikajuce sklo a siiilno ma laka... S jeho FA77 som teraz fotil na svadbe, ked mi slohol 16-50 :) Tiez je to silno navykove sklo... Nadherne fotky mi z neho liezli z tej svadby pri F1.8-2.2 (priblesknute odrazom)

cela - original z RAW, LR2.5 bez uprav len zmensena na 600px
Obrázek
vyrez nevesty
Obrázek
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ady » 30 dub 2010, 14:23

v pohode, ja som to ani nemyslel nejako zle, sam tam pise ze je tam este pol roka zaruka.

co sa mna tyka tak mam s exapro zatial dobre skusenosti, pravdou je ze som nic nemusel davat do opravy a dufam,ze ani nebudem musiet ( klop klop klop )

31 a 77m su urcite super objektivy ale ta cena je zavratna,za nove .... ci odpovedaju cene necham na tych co si ich nove kupuju... k tomu zlemu ostreniu, je divne ze u teba OK a u neho to blbo, ci nema chybu v tele ...

ja osobne mam 30mm a 50mm od sigmy a radsej dat oblicky ako tie dva objekitvy :-D

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 30 dub 2010, 14:30

elho_cid píše:Naopak je dobře, že nás varoval. Já už kontroloval stav účtu. :-D
varoval, lebo uz som si stav uctu pozrel a mam 700 E :)
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 30 dub 2010, 17:10

Offtopic, ale ano je to tak.. som nasrany na Pentax servis v Nemecku a pristup Slovenskeho Exapro k rieseniu problemu. Som ochotny dat tu 31tku aj za 600euro s tym, ze je tam zaruka a kto ma na to nervy alebo pozna servis Pentax s lepsim pristupom, vie ako si to vykomunikovat a ma hlavne cas, moze si ju dat zdarma opravit. Presne popisem zavadu, ktoru ja na nej vidim a s ktorou ani nepohli a objektiv sa mi vratil z mojho pohladu v horsom stave ako som ho tam poslal, co sa tyka AF vs moje telo. Hlavne, ze som im za to zaplatil necelych 180eur. Nie je to prvy krat, co sa mi stalo, ze som nieco od Pentaxu reklamoval, muselo to ist az do Nemecka a vratilo sa to bez vyrieseneho problemu, ktory sa po tyzdni pouzivania opat vyskytol a bolo nutne to tam poslat znova. Vtedy sa jednalo o DA*16-50, ktoru mi nakoniec predajca musel vymenit(nie exapro) za novy kus, lebo to v Nemecku nevedeli spravit. Po dokopy cca. 5tich mesiacoch, co som povodny kus posielal kade-tade skrz Europu, som nakoniec ten novy kus predal, lebo som bol znechuteny a rozhodol sa vtedy preventivne zbavit vsetkych DA* skiel a vratit sa k ostreniu skrutkou. Naskytla sa mi moznost kupit Limited objektivy. Vzdy to trva servisu cca 1,5 mesiacu a ja uz na to nemam nervy. Technik v Slovenskom Exapre nikdy nie je, oni o nicom nikdy nevedia, pripadne ani na dane veci nerobia servis alebo neodpovedia na mail. Ked som volal vcera ohladom toho, ze ci dostali blizsi popis k servisu mojej 31tky tak mi na to nevedeli odpovedat a dotycna osoba so mnou komunikovala so zvysenym hlasom. S tym, ze dnes tam technik bude a zavolaju mi. Bohuzial sa tak nestalo a ja som mal dnes fofry, takze cela kauza sa presuva na Pondelok. Myslel som, ze kupou Limitov budem zahojeny a myslel som, ze budu mat aj k tomu iny pristup, ale som sa mylil. Ked ma niekto Limited asi vie, preco si ho kupuje, ale toto im je zrejme jedno a vsetko je zrejme v ramci ich tolerancii. Uz som bol isty cas aj spokojny, ale toto ma dorazilo uplne. Ja som s Pentaxom skoncil. Nemam chut sa uz natahovat s tym. Napisal som to tu sice ako hotentot, ale mal som v minulosti stastie na vadne kusy a takmer vsetko som reklamoval a moja trpezlivost uz prekypela. Este co sa tyka ostatnych veci, ktore predavam v bazari. K20D mala so vsetkymi mojimi objektivmi mierny FF, inac absolutne bez zavad a nacvakanych minimum zaberov v porovnani so zivotnostou uzavierky(kupovana min rok v lete) a blesk ma vychodeny uchyt na sanky, prospela by mu vymena, stoji to par korun. Som ochotny spustit ceny v bazare som ich nadsadil, aby som mal moznost pre jednanie. Ostatne veci su absolutne bez akychkolvek zavad a v dobrom stave. Tak to je asi tak v skratke moj pribeh. Kto by chcel referencie, mozem zaslat foto, ktore boli fotene min. tyzden, aby videl, ze nepredavam macku vo vreci. Preto som aj ku kazdemu inzeratu napisal na koniec viac info mailom.
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bobo2 » 30 dub 2010, 18:42

...no, myslím si, že to netreba brať až tak tragicky....
Na Nikon aj Canon servis som čítal oveľa tragickejšie veci...Ačo sa problémov s Pentax technikou týka, myslím si, že sa to Canikonu týka rovnako. Len oni hrdí na svoje top značky to tak tragicky neriešia. Keď som sa pýtal švagra čo fotí s D3 a 24-70, 17-35, 70-200VR a kopu pevných Nikkorov či má problém s FF/BF povedal - nejaký je ale neriešim to.
Myslím - chceli by sme dokonalosť a to je prevážne technika Pentax lacnejšia ako u konkurencie....
Ale jedna vec ma zarazila. Tá predávaná K20 má málo nabehnutých záberov...Kedysi tu bol ggrand....

Ja osobne mám strašne málo príležitostí na fotenie. Čučím doma so svojimi deťmi...ale na K10 mám 80000 a K7 25000 ?????

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 30 dub 2010, 19:08

Ma malo, lebo som riesil len servisy a nefotil som, lebo som bol jednak znechuteny a potom zaneprazdneny. Predtym som mal K10D, ta mala slusne nabehnutych zaberov a este predtym K100D, ktora mala o nieco menej ako K10tka. Ked si pripojim disky s min. tyzdnovymi fotkami tak pozriem kolko ma Ta K20tka tych naberov nacvakanych.

PS. Tak aspon by mi mohol niekto poradit ako poriesit reklamaciu toho servisu tej 31tky, aby to v Nemecku aj pochopili a nasledne aj opravili. Niekedy mam pocit akoby im Exapro ani neposielalo popisy zavad alebo ako keby si to oni v Nemecku necitali. Pisal som to v SK aj v ANG jazyku.

2 100r: mohli by sme sa nejak dohodnut a 31tku by som skusil na tvojom tele. Dnes vsak nemozem. Asi az zajtra/nedelu alebo v pondelok.
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1444
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 30 dub 2010, 19:35

Cybersammy: a nemal si poslat do servisu aj telo aby to poriadne nastavili?

Esteze nepotrebujem autofokus, pre mna je Pentax najlepsia volba.
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 30 dub 2010, 19:50

kordoz píše:Cybersammy: a nemal si poslat do servisu aj telo aby to poriadne nastavili?

Esteze nepotrebujem autofokus, pre mna je Pentax najlepsia volba.
Mne neslo primarne o autofocus. Povodne mal mierny FF, ktory mi az tak neprekazal a bol korigovatelny telom v rozmedzi -3/-5 a fotky z toho objektivu liezli ostre ako britva uz pri f/1.8. Posielal som to do servisu koli mechanickej zavade na chode ostriaceho prstenca. Ten v urcitej polohe zacne skriet/suchat, citit to na tele objektivu, aj fotoaparatu a pri rychlejsom potoceni to aj pocut. Nema proste hladky chod a ked sa z tej polohy dostane ide hladko. AFko aparatu bolo nepresne hlavne ak sa prstenec dostal do polohy, kde zacal o nieco suchat. Ak bol mimo tejto polohy aj AFko zaostrilo v podstate spravne. Zistil som, ze ak prstom mierne pritlacim na pevnu clonu objektivu smerom ku mne, cize k telu aparatu, potom aj to suchanie toho prstenca prestane a ide hladko. Tuto zavadu v servise vobec nevyresili, ba zhorsili, lebo to citim uz aj v inych polohach ostriaceho prstenca a navyse objektiv ma po servise s mojim telom BF, ktore nevykorigujem ani ak nastavim +10 v menu K20tky. Dostanem sa tak sice po pripustnu hranicu kvality, ale fotky ako britva ostre, ktore z toho objektivu liezli predtym uz nedosiahnem. Teraz lutujem, ze som to vobec do servisu posielal! Mal som sa na to proste vyklaslat a nemal som to riesit. Len som to chcel mat v poriadku, ked som uz tolke peniaze vyhodil za ten objektiv. Teraz som do toho vrazil dalsie na servis s vysledkom pre moje ucely nepouzitelnym objektivom. Uvidim, co vydiskutujem v pondelok s Exapro. Nemam zaujem opat cakat 1,5 mesiaca kym sa to vrati zo servisu a nemat istotu, ci to vobec opravia. Som ochotny cakat len v pripade ak mi zarucia, ze ten objektiv opravia alebo ho vratia aspon do povodneho stavu ako pred servisom. Bohuzial Exapro je v tom zrejme nevinne, neviem, ale cakal som uz na prvy krat pozitivny vysledok servisu. Ved je to predsa Limited sklo a navyse pycha Pentaxu!!! Tolerancie odchyliek tam musia byt minimalne a servis si mal na tom dat zalezat a este o to viac, ked som zan platil. Co ma naviac nastvalo bol latentny pristup Exapra, ked som reklamoval opravu. Objektiv vyzera takmer ako novy. Nic by som nepovedal, keby je osuchany, obity a zniceny pouzivanim, ze ho proste uz nevedia opravit. Naozaj by ma zaujimalo, kde sa stala chyba a preco to takto muselo dopadnut?!? Len to sa asi nedozviem :-(
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1444
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordoz » 30 dub 2010, 20:24

Aha rozumiem. Mali by Ti ho vymenit za novy!
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
Rahab
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Rahab » 01 kvě 2010, 02:46

Byt Tebou zkusim servis v Praze. Ten clovek co tam je, je hodne sikovny a navic mluvis primo s nim. Nikdo jiny tam neni. Akorat je trosku "strange". Kdyz se na to psychicky pripravis, je s nim prima pokec :)

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“