Anketa k nové galerii

Moderátor: Moderátoři

Jak chcete, aby vypadala galerie na stránkách pentaxfriends.eu?

A - ponechání čtvercových náhledů
5
12%
B1 - změna na starou verzi
1
2%
B2 – změna na upravenou starou verzi (s estetičtějším formátováním)
31
72%
C - je mi to uplne jedno
6
14%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Anketa k nové galerii

Příspěvek od zbyna » 21 bře 2014, 00:32

tak po pročtení diskuze (docela výživné) ve vláknu o nové galerii (viewtopic.php?f=13&t=2752) se mi jeví jako žádané dva různé přístupy:
a) nechat novou galerii se čtverci
b) vrátit nečtvercové zobrazení

bohužel pod oběma body se schovává více alternativ:
ad a) čtverce můžou zůstat tak jak jsou, nebo by se dal ovlivňovat výřez (na způsob 500px) – což je myslím programátorsky dost komplikované (zatím bych nebral jako reálnou alternativu)

ad b) i zde jsou dvě alternativy:
1. dá se vrátit k původnímu zobrazení (viz dicedeho dropbox https://www.dropbox.com/s/r2tk0fsie3ifg ... 0Stará.jpg )
PF - Stará.jpg
PF - Stará.jpg (21.58 KiB) Zobrazeno 3848 x
– fotky se vycentrovali horizontálně (doufám, že to nazývám správně, vždycky jsem si nejistý - prostě klasicky na střed "jako text ve wordu") a zarovnaly nahoru

2. mohlo by se dát zpracovat něco na způsob zobrazování v lightroomu – každá fotografie by měla vlastní čtverec který by vyplnila pomocí nejdelší strany (fotka na výšku by měla volný prostor nalevo a napravo, fotka na šířku nahoře a dole, čtverce by vyplňovaly prostor beze zbytku – teda samozřejmě může být nastaven minimální okraj kolem delší strany, ať se fotky nedotýkají); název fotky, popř. komentáře by mohly být právě pod tímto čtvercem a tím pádem by fotky neměly vypadat rozházeně
námět dával jak dicede (https://www.dropbox.com/s/il8ww7pc7mh04 ... 0Návrh.jpg),
PF Návrh.jpg
PF Návrh.jpg (29.45 KiB) Zobrazeno 3848 x
tak já (http://zbyna.xf.cz/ft0813.php?strana=1),
Zbyna.jpg
Zbyna.jpg (35.33 KiB) Zobrazeno 3848 x
díval jsem se, že je to plus minus i na digiareně, jen tam nedodržují konstantní výšku patra (http://galerie.digiarena.e15.cz/index.php?)



Vytvořil jsem tedy následující jednoduchou anketu:
Jak chcete, aby vypadala galerie na stránkách pentaxfriends.eu?
A – ponechání čtvercových náhledů
B1 – změna na starou verzi
B2 – změna na upravenou starou verzi (s estetičtějším formátováním)


Každý může hlasovat jen pro jednu z alternativ beze změny volby, osobně mi přijde, že by se možnosti B1 a B2 měly sčítat (ve výsledku je to o tom, jestli chcete změnu ze čtverce na obdélníky nebo ne), ale vzhledem k tomu, že můj názor bych bral jako subjektivní tak bych to nechal na adminech a moderátorech. Anketu bych nechal otevřenou max. do konce března 2014, pokud by výsledek vypadal jednostraně hned po pár dnech tak by asi ani nebylo třeba čekat do konce měsíce...

PS: Kdyby někdo přišel ještě s návrhem, který mi unikl tak sem s tím, přidal bych ho do ankety.
PPS: omlouvám se matakovi a palovi, že nezmiňuji jejich konstruktivní návrhy na kolečka a kosočtverce jako další možné alternativy ;)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od kordoz » 21 bře 2014, 07:18

Tu nejde tak ani o galeriu, ale o to, ze na fore je priserne male okno, takisto aj okno na editaciu, na dnesnych velkych monitoroch je to fakt odveci. Bol by som rad nielen ja, keby sa s tym nieco dalo urobit.
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
zbyna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od zbyna » 21 bře 2014, 07:33

cport píše:Nefunguje mi odkaz v B1, tak uplne nechapu rozdil mezi B1 a B2.
jedna z veci co vadila mazecovi na stare galerii byla nevzhlednost zobrazenych fotek - vzhledem k tomu, ze byly vyskove zarovnane podle horniho okraje, tak popisky nezacinaly ve stejne vysce - to by se prave vyresilo tim, ze by fotky byly zarovnany podle svych stredu a vsechny mely kolem sebe vycleneny stejny prostor - jako v lightroomu.
odkazy mi vcera fungovaly, ted mi prijde ze neni podtrzeny cely odkaz - zkus si ho oznacit a vlozit primo do prohlizece...

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od kordoz » 21 bře 2014, 07:44

zvacsit sa da len smerom doprava, vlavo je obrovsky prazdny nevyuzity priestor:

Obrázek

ved aj cela stranka by sa mohla automaticky rozsirit, ci nie?


sirka celej stranky je len cca 924 pixelov, darmo mam vacsi monitor
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
dicede
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Registrován: 09 čer 2012, 13:02
Bydliště: Praha, Berlín

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od dicede » 21 bře 2014, 07:58

zbyna: díky za anketu, snad bude mít nějaký dopad.

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2014, 08:29

Nejprve díky za přípravu ankety.
Dovolil jsem si ty odkazy na ukázky přímo vložit do textu.
zbyna píše:Každý může hlasovat jen pro jednu z alternativ beze změny volby, osobně mi přijde, že by se možnosti B1 a B2 měly sčítat (ve výsledku je to o tom, jestli chcete změnu ze čtverce na obdélníky nebo ne), ale vzhledem k tomu, že můj názor bych bral jako subjektivní tak bych to nechal na adminech a moderátorech.
Myslím, že by se B1 a B2 neměly sčítat, přeci jen se liší. Myslím, že si to stejně Mazec vyhodnotí dle svého...

EDIT: Musím se sám zkorigovat. Obě varianty B obecně zachovávají původní formát fotky. V tom má jejich součet logický význam. Volbu mezi B1 a B2 pak můžeme chápat jako další hlasování o tom, jak by zachování formátu mohlo konkrétně vypadat.
zbyna píše:Anketu bych nechal otevřenou max. do konce března 2014, pokud by výsledek vypadal jednostraně hned po pár dnech tak by asi ani nebylo třeba čekat do konce měsíce...
Nechme ji běžet fixně do konce března. Těch pár dní uběhne jak nic. Ať si nikdo nestěžuje, že jsme ho obrali o hlas.
Jan67

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od matak77 » 21 bře 2014, 09:55

Domnívám se, že zde chybí jedna důležitá položka k hlasování a to "je mi to úplně jedno", takhle nemám pro co hlasovat. Teď si opravdu nedělám srandu. Taky si myslím, že anketa by měla platit pouze při určitém počtu hlasujících. Když zahlasují pouze zdejší zastánci původního formátu v náhledu, což se nejspíš stane, tak bych hlasování neuznal.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od matak77 » 21 bře 2014, 10:10

Děkuji, akorát to asi vymazalo původní hlasy, tak poprosím všechny zainteresované, aby svou volby zopakovali.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2014, 10:15

Trochu nerozumím volbě C. To je de facto "zdržím se hlasování", tedy stejné, jako by dotyčný nehlasoval.
Můžeme to tedy brát jako volbu někoho, kdo chce dát najevo, že existuje ale nechce do výsledku zasáhnout.
Jan67

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od matak77 » 21 bře 2014, 10:22

Myslel jsem to spíš jako "čtverce nečtverce, hlavně ať to funguje", ale svým způsobem máš pravdu taky. Mě osobně je opravdu jedno, jestli kliknu na čtverec nebo cokoliv jiného. Pro mě je důležité co uvidím po onom kliknutí.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od Jan67 » 21 bře 2014, 12:15

ale to je pak to same jako A, ne? :-)
je vubec overeny, jestli je B2 proveditelna?
Jan67

Uživatelský avatar
GhostDW
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 143
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od GhostDW » 21 bře 2014, 14:00

To C má spíš princip - jsem aktivní člen, zajímám se o dění a princip galerie je mi fuk. Tím pádem vypane hledání mrtvých duší v poměrech vůči počtu členů a ukáže se, kdo vnímá dění na stránkách.
K5 IIs; Tamron 17-50/2,8; Pentax 50-135/2,8; DA35/2,4; DA50/1,8; Metz 58-AF1

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od matak77 » 22 bře 2014, 11:35

Takhle nějak by mohla vypadat verze B2. Můžete to porovnat s aktuálním stavem v galerii a udělat si objektivní názor. Hlasů je ale pořád žalostně málo, lidi hlasujte!! :)

http://matak77.webzdarma.cz/test.html
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od Jan67 » 22 bře 2014, 15:38

Mataku, oceňuji Tvojí angažovanost, zvlášť jako zastánce tzv. céčkařů, kterým je vzhled galerie fuk.
Tvůj náhled na možnou podobu varianty B2 ale není přesný.

Dovol mi znovu zacitovat Zbyňu:
mohlo by se dát zpracovat něco na způsob zobrazování v lightroomu – každá fotografie by měla vlastní čtverec který by vyplnila pomocí nejdelší strany (fotka na výšku by měla volný prostor nalevo a napravo, fotka na šířku nahoře a dole,
- čtverce by vyplňovaly prostor beze zbytku – teda samozřejmě může být nastaven minimální okraj kolem delší strany, ať se fotky nedotýkají);
- název fotky, popř. komentáře by mohly být právě pod tímto čtvercem a tím pádem by fotky neměly vypadat rozházeně


Tvá varianta má dva rozdíly:
1) náhledy nejsou vycentrovány v pomyslném čtverci . Je to patrné nejlépe v Tvé nejnižší řadě, kde je jeden čtverec ale ostatní obdélníky jsou rozházené a mimo osu toho čtverce
2) popisky nejsou pod tímto pomyslným čtvercem, tudiž nejsou vyrovnány ve stejné úrovni.

Zkombinoval jsem část řádku ze Zbyňovy stránky a doplnil popisky z naší galerie (autorům se tímto omlouvám), čistě jen pro představu.
Varianta B2.jpg
Varianta B2.jpg (70.87 KiB) Zobrazeno 3231 x
Ještě pár poznámek k tomu hlasování.
1) není zaručeno, že cokoliv se odhlasuje, se také stane. Veškeré úpravy tohoto druhu má v ruce Mazec.
2) nejde asi o vítězství jedné či druhé strany, ale hlavně o diskusi nad tím, jak by mohla galerie vypadat co možná nejlépe, zvlášť, pokud je to technicky možné.

Takže já osobně nejsem ani velkým zastáncem původní galerie a myslím, že nové návrhy dicedeho a zbyni jsou optimální a hlavně mnohem lepší než současný stav. Samotnému se mi líbí design 500px ale tam jsou ty čtverce podstatně větší a také patrně umožňují manuální nastavení výřezu. Schválně jsem se na 500px znovu díval a ani jedna fotka neztrácí svoji myšlenku, fokus či jak to nazvat. Zatímco když se občas podívám na současné náhledy, tak to mnohdy nepřitahuje pozornost. Co také nepovažuju za estetický, když v náhledu zbyde jen kousek rámečku.
Ta diskuse o B2 může dál pokračovat a hlavně by měl Mazec říct, jestli je vůbec ochoten něco měnit.
Jan67

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k nové galerii

Příspěvek od matak77 » 22 bře 2014, 16:57

Ja si myslim, že neni potřeba abys nás dokolečka obšťastňoval svým pohledem na moje názory. Domnívám se, že většina uživatelů tohoto fóra je dospělá a dokáže si udělat vlastní.

Pokud se chceš bavit k věci, tak jsem to zarovnal dle připomínek a přidal slabou čáru na spodek čtverce, aby bylo zřetelné kam až zasahuje, ale aby neoddělovala náhled od popisku.

http://matak77.webzdarma.cz/test.html
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Odpovědět

Zpět na „Nápady pro vylepšení stránek“