Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 euro

Pokud najdete dobrý obchod s dobrými cenami, nebo se vám podařilo najít zajímavou cenu výrobku, který je běžně dražší, dejte nám vedět.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od bigfoot » 19 led 2012, 18:49

ja som bral prave koli tomu kusku prace, fotkam a obcas videu I7 :) Brat sa hra,ten ma samozrejme AMD... ked som skusal porovnat hrubu silu, tak intel, to je sila, hodi sa to prave na tie nase fotky.. hlavne ak ich exportujes po stovkach.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od duves » 19 led 2012, 19:18

Export po stovkach poznam. Taka svadba a pod. Uvariť kavu a čakať. :wink:

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od ByWondra » 19 led 2012, 23:38

Tak u toho exportu mi to je celkem jedno, to si klidně na kávičku zajdu, ale když musíte čekat byť jen chvilku na překreslení náhledu, tak vás přejde chuť se s fotkama nějak piplat. Real-time úpravy bych ocenil více než rychlý export.
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od bigfoot » 19 led 2012, 23:56

a ty realtime ipravy nemas? Cas na upgrade pc!
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Jenc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Jenc » 20 led 2012, 00:47

Bejt váma bych to vůbec neřešil. Teď jsem si zrovna udělal srovnání rychlosti Bibble 5.2.3 a Lightroom 3.5: Import obrázku nastejno, úpravy nastejno (na mým PC rozhodně ne real-time, nýbrž cca dvě vteřiny zpoždění), akorát export je z Lightroomu asi třikrát pomalejší než Bibble (TIFF, 16b). Jedná se samozřejmě o RAW DNG z K-5. Jen opakuji, že mám Celeron M 1.4 GHz (1 GB RAM, 2GB swap-file, integrovaná grafika, Windows XP SP2) - laptop, rok výroby 2005.
Asi mám malé nároky, ale zrovna v práci s RAWy mě nijak tahle konfigurace neomezuje.
Škoda že Lightroom 4 už nepůjde spustit pod Win XP :(
Obrázek
DA 15/4, M 28/2.8, HD FA 35/2, DA 40/2.8 XS, M 50/1.7, DA 50/1.8., DA 70/2.4, DFA 100/2.8 WR, M 135/3.5, M 200/4
Samyang 12/2.8 FE, 14/2.8, 20/1.8, 85/1.4, Industar 50/3.5, CZJ 200/2.8, Pentacon 300/4
Tamron 28-75/2.8

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od ByWondra » 20 led 2012, 11:03

A neříkej, že tě ta latence neštve. Já většinou jdu real-time, pokud jde o expozici, doostření, vyvážení bílé atp. Ale pokud nemám už v paměti náhled 1:1 (což pak dost zabírá místa na disku), tak po rozkliknutí na 1:1 musím čekat. Nebo když mám náhled (hlavně v modulu úprav) přes celou obrazovku a listuju tak už musím čekat někdy i přes vteřinu, což je při třídění dost problém a tečou mi z toho nervy (když třeba ze 120 fotek chcete udělat maximálně 30) - hlavně když vybírám nejlepší ze série několika stejných snímků. To se občas raději přepnu do XnView a pak v LR složku synchronizuju.
Stejně tak naběhnutí LR bych rád měl rychlejší. Ramky moc nepořešim, můj NTB je na max (4gb), ale rád bych šel do SSD. Kolegové si to děsně chválí, pro laptop je to prý nejzásadnější. Naběhnutí systému, probuzení z hibernace, spuštění a odezva náročnějších aplikací jako LR nebo PS za 1/3 času.
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Lukas_Gal » 20 led 2012, 11:28

Ono upravovat fotografie na NB je podla mna sialenstvo. Na vaznejsiu robotu jedine desktop. Co sa tyka SSD tak pre LR je to podstatne len ak mas min 2 SSD nakolko, to ze ho na ssd nainstalujes riesi len rychlost spustenia ale pokial nemas upravovane fotografie na ssd a chache tak isto zrychlenie nepride.
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Uživatelský avatar
Chotouchovak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Chotouchovak » 20 led 2012, 12:23

ByWondra píše:Ale pokud nemám už v paměti náhled 1:1 (což pak dost zabírá místa na disku), tak po rozkliknutí na 1:1 musím čekat.
Tam jde nastavit, že můžeš mít i menší náhled než 1:1. Tim se to taky o dost zrychlí a v LR se stejně většinou nedělají žádný detailní úpravy, takže tak velkej náhled jen zatěžuje sytém...teda alespoň mě stačí menší.

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Lukas_Gal » 20 led 2012, 12:48

Ale LR tak ci tak vytvara postupne nahlady 1:1.
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Uživatelský avatar
miro-s
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od miro-s » 21 led 2012, 02:16

bigfoot píše:ja som bral prave koli tomu kusku prace, fotkam a obcas videu I7 :) Brat sa hra,ten ma samozrejme AMD... ked som skusal porovnat hrubu silu, tak intel, to je sila, hodi sa to prave na tie nase fotky.. hlavne ak ich exportujes po stovkach.
Tak som si prave spravil testik.. nechal som cez LR3 prebehnut 100 fotiek - DNG z K5, jednu s upravami a upravy som aplikoval rovnake na vsetky foto.. Export do JPG, 100% kvalita. Zbehlo mi to cele za 5:59 Tak momentalne mi je to pravdupovediac uplne sumafuk , ze som nekupil i7.. Toto mi fakt bohate postacuje.. :) A s RAM-kou mi pri celom exporte ani necuklo - stabilne 20% (cca 3.5Gb) pouzitej.

Uživatelský avatar
Chotouchovak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Chotouchovak » 21 led 2012, 09:25

Tak to odpovídá, proto já mám svoje 4 giga okamžitě plný :-D

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Hanigal » 24 led 2012, 13:58

Práve som skúšal corel after shot pro a moje prvé reakcie:
Sympatický program, ale prosím Vás niekto zbehlejší, viete mi poradiť, či zvláda tieto funkcie a ak áno, kde ich nájdem?
1. krok späť, ak som niečo nesprávne urobil - niečo ako historia v LR?
2. chanel mixer - často upravujem fotky do cb a následne možnosť vidieť fotku upravovanú a pôvodnú vedľa seba?
3. práca s krivkami, ktorá je v LR veľmi šikovne poriešená.

Ak toto nájdem v coreli - tak to bude pre mňa super program.
Ďakujem za vaše odpovede.
hanigal

Uživatelský avatar
machy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od machy » 29 led 2012, 09:45

Taky jsem vyzkoušel After Shot Pro a mile mě překvapil. Hlavně rychlostí a to jak při práci s obrázkem tak hlavně při exportu. Proti Raw Therapee je to opravdu rychlík. Určitě budu ještě testovat a porovnávat s RT.

Jinak k předchozímu dotazu:

ad 1: krok zpět funguje normálně ctrl+z, ale historii jsem nenašel. Možná by se dalo využít verzování.
ad 2: zatím nevím... :)
ad 3: ppráce s křivkami je v záložce kolors v pravo, co přesně ti chybí? LR neznám...

Pentax KP, K-7
CZJ 75/1.5, CZJ 58/2, SMC PENTAX-DFA MACRO 1:2.8 100mm WR, HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited, SMC PENTAX-DA 1:2.8 35mm Macro Limited, SMC PENTAX 1:1.2 50mm
Berlebach Report 8023

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od Hanigal » 29 led 2012, 21:14

Zdravím,
takže históriu som našiel - dá sa to nájsť v hornej lište.
Lightroom ma premakané krivky - okrem 4 pásiem - highlightr, lights, darks a shadows - aj možnosť označiť priamo v obraze zónu, ktorá ma byť stmavovaná a zosvetlovaná.
Veľký význam pre mňa má chanel mixer pri prevode do čierno-bielej fotografie. Možnosti pracovať s jednotlivými farbami sú úžasné - krásne sa dá vyhrať pri prevode do čb fotky - v lightroome. V Coreli som našiel len nejaké 3 farby - dobre som hľadal???
Keby tieto dve veci mal lepšie prepracované veľmi by som zvažoval prechod. I keď neviem, neviem - lebo k lightroomu som nakúpil literatúru za 30 euráčov.
S rýchlosťou som bol ja ja v Coreli spokojný.

hanigal

Uživatelský avatar
hyzami
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21 čer 2011, 12:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konkurenční produkt na urovní lightroomu v akci za 15 eu

Příspěvek od hyzami » 30 led 2012, 14:46

ad 1) Uz vysvetlili jini...
ad 2) Pokud jde o to upravovat fotku a videt zaroven jeji barevnou verzi pro porovnani tak to lze.
Postup je nasledujici vyberte foto, ktere chcete upravit. Nasledne pres prave tlacitko a menu Version (Ins.) z nej vytvorte druhou verzi. Pak uz jen staci zapnout pres klavesu M a nebo menu View / Toggle multi-image view a vybrat se shiftem obrazky. A muzete zacit upravovat. do cernobile. Urcite bych k tomu pouzil vyborny plugin black and white. Ktery je v ASP jiz dopredu nainstalovan. Pripadne silicon bonk odsud: http://www.aftershotpro.com/plugins/index.html

ad 3) Citujem " aj možnosť označiť priamo v obraze zónu, ktorá ma byť stmavovaná a zosvetlovaná." V ASP je mozno si udelat selekce at uz cestou pripadne stetcem a na ne aplikovat veskere mozne upravy. Takze predpokladam ze to je to co vam chybelo a to dokonce s moznosti mit selekci nepravidelneho tvaru. Jinak predpokladam ze casem se na ASP objevi vyborny plugin BEZ (http://bibblelabs.com/products/bibble5/ ... l?plug=bez). Ktery by se vam asi libil. Mrknete se na odkaz vyse.

Odpovědět

Zpět na „Kde a za kolik“