nová full frame od PENTAX-u

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od elho_cid » 14 pro 2011, 00:13

Určitě to byla chyba? Contax N digital založený na stejném čipu od Philips-NXP moc dobré recenze neměl. A celý contax to pohřbilo. Možná je dobře, že neriskovali.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od ByWondra » 14 pro 2011, 00:49

lto píše: ...
duves: nasiel som to tiez minule .. a nedavno aj dovod, preco ju nevyrabali .. v tom roku mala 6Mpix chip, co na tu dobu bola myslim bomba, ale tak drahy bol, ze usudili,ze sa to nebude predavat
...
Nemyslím, že by šlo jen o to, že by to bylo drahý. Jde i o ostatní elektroniku a dost zásadně o AF. Myslím, že spíš než krajinkáře a studiové fotografy lákal zprvu digitál reportéry pro svou rychlost a snadnost. A v tom Pentax odhaduji nemohl konkurovat. Jestli může vůbec dneska.
Žádnej výrobce ať už foťáků či třeba ntb přece nedělá všechno sám. Mnoho součástek má od jiných výrobců (typicky třeba čipy) a když někdo zaplatí líp, má ty lepší. A nakonec to pak rozhodují japonští bankéři. A pentax hold neměl asi takovou páku jako kopírkáři. Ostatně to ani nikon, který ale i přes to nabral na Pentax náskok. Takže jen odvahou jít do FF to nebude.
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od duves » 14 pro 2011, 06:50

No detaily nepoznam. Vybrali nespravny snímač?

kingfisher
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: 03 čer 2011, 08:07

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od kingfisher » 14 pro 2011, 08:24

... prosím, necitovat aktuálně poslední příspěvek ve vlákně ...

Skor mali nespravnu znacku na pentaprizme - Contax.
Taka Minolta, znacka znama inovatorskou filozofiou sa takisto nedokazala presadit medzi profesionalmi a pritom Minoltu Dynax 9 doteraz mnohe recenzie hodnotia ako najlepsiu profesionalnu zrkadlovku vsetkych dob. Lenze malo platne kedze kazdy fotograf uz fotil na Nikon F5, F 100 atd. :)
To som si trochu odbocil do kinofilmovej doby, ale len som tym chcel naznacit, ze uz v tej dobe boli Canon a Nikon dominantni a navyse mali skvelu reklamu od uznavanych fotografov, takze zrejme ak by aj Pentax prisiel z FF v r.2001, pravdepodobne by sa tym rovnovaha sil vobec nezmenila.

kingfisher
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: 03 čer 2011, 08:07

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od kingfisher » 14 pro 2011, 08:38

elho_cid píše:Určitě to byla chyba? Contax N digital založený na stejném čipu od Philips-NXP moc dobré recenze neměl. A celý contax to pohřbilo. Možná je dobře, že neriskovali.
Inak ten Contax nemal zle recenzie, co sa tyka kvality fotiek (take iso 25 by som teda bral)....ale mal par technickych vychytaviek, co mu moc nepomohli. Takou specialitkou bolo, ze pri foteni do RAWu neukazoval fotku v nahlade :) .....a na fotenie do jpg sa moc profesionali nerhnuli :D

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od bobo2 » 14 pro 2011, 10:20

prosím, necitovat poslední příspěvek ve vlákně ...

...za to teraz /aspoň tí reportážni, s ktorými som mal možnosť spolupracovať/ do RAWu nefotia ani náhodou...

By Wondra: ...nedá mi predsa ešte raz nezareagovať na tvoju kritiku AF u Pentaxu...je slabší ako u konkurencie nepochybne, ale pre väčšinu aj reportážnych tém celkom dostačujúci...

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nová full frame od PENTAX-u

Příspěvek od ByWondra » 14 pro 2011, 14:11

re: bobo2

Jistě, já jsem s AF u K-5 nadmíru spokojen. S K200D to bylo horší (AF.C spíš jen tak na okrasu) ale taky jsem si poradil. Pořád to však jsou dost aktuální stroje a cropy pro amatéry až poloprofíky. AF pro FF myslím bude náročnější (menší hloubka ostrosti).

Musíme se vrátit do dob před K10 a přemýšlet o velmi úzké skupině zájemců. Kdo by to tehdy kupoval? Jen vybraná sorta profíků, kteří jednoduše přemýšlí ne, jestli je to dost dobrý, ale jestli je to to nejlepší, co můžou dostat.

Když dnes K5 může v af konkurovat N7000, je možné, že by i případný FF mohl šlapat na paty C/N/S a ani by to nebylo tak zásadní, kdyby byl pomalejší, neboť je širší skupina potenciálních zájemců. To ale tehdy nebylo, musel by to být propadák, teda podle mě, nikomu to nenutím.

Jinak moje skeptické stanovisko k ff Pentax vychází v zásadě z dvou bodů:
1. Moc nevěřím, že by mohl přijít s něčím tak famózním a že by systém jako celek skutečně uspěl v současné konkurenci
2. Nepřijde mi jeho absence mezi cropem a 645D tak zásadní, spíš by mi přišlo rozumnější mít nejpromakanější a specifický crop systém (což vlastně tak nějak je) a zároveň unikátní a snad i cenově dostupný MF systém
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“