Fuji X

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Re: Fuji X

Příspěvekod maik » 10 črc 2018, 12:44

lennyl: Palba 4,4 fps :lol:

Ten battery grip se na rychlé snímání sice hodí, ale nemyslím, že je nutný. Vždyť tu fotku se psem ve vodě jsem vyfotil ještě bez gripu a neřekl bych, že při dalším focení už s gripem jsem měl lepší úspěšnost. Samotné nastavení AF-C dělá určitě daleko větší rozdíl než grip.

Autofocus by měl být s gripem oficiálně o kousíček rychlejší, ale že bych si všiml nějakého znatelného rozdílu, to bych kecal. Bez gripu je rychlost snímání na mechanickou závěrku 8sn./s, s gripem je to v boost režimu 11sn./s. Ale teď jsem si vzpomněl, že boost mód jde zapnout i u těla bez gripu, tak doma ty fps ještě vyzkouším bez gripu a dám vědět.

No a co se týká celkové přesnosti s gripem/bez gripu, je možné, že tam rozdíl je, ale já jsem ho nějak neobjevil :) I bez gripu ostří velmi dobře.

A v AF-S je skvělé, že si můžu zvolit tak malý bod, že zvládnu zaostřit psovi (i člověku, samozřejmě :) ) opravdu na oko, nebo prostě kam chci. Ten nejmenší bod v AF-S je skutečně krásně malý.

Jo a co se týká výdrže baterky v boost módu s gripem, tak na Jets over Czech jsem focením strávil asi 4 hodiny, nafotil jsem asi 2300 fotek a vybil jsem jednu baterku úplně a u dalších dvou ubyl každé jeden dílek ze čtyř.

EDIT: Ještě doplním, že ta rychlejší obnovovací frekvence se hodí, pokud člověk sleduje něco opravdu VELMI rychlého. Na běžně rychlé věci jako běžící člověk, cyklista apod. to taky až tak nutné není. Ona ta rychlejší obnovovací frekvence i nějaký ten menší lag/blackout znamenají, že po vyfocení snímků se tam o fous rychleji znovu objeví průběžné sledovaný obraz. Rozdíl je to malý a význam má až opravdu u hodně rychlé akce. A pokud člověk nestíhá sledovat přesně, no tak si prostě zvolí větší zónu a lépe si nastaví, jak se mu ta zóna chová (kombinací těch tří parametrů).

EDIT2: Na Pentaxu KP (což bude podobné jako K-1ii) mi to chování přišlo jako něco mezi Fujifilmovým Zone area Center a Auto, možná trošku víc Center.
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 12mm f/2,8, Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR, Fujifilm XF 100-400mm f/4,5-5,6 R LM OIS
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod fakt » 10 črc 2018, 15:33

Lennyl - poslední větu podepisuji. Udržet malý objekt v zóně zaostření je to oč tu běží.
Vysoký level potom je hokej. Fotbal je proti tomu relax. Puk nestačíš usledovat přes hledáček a musíš číst hru. Ale ony i kontakty s pukem jsou tak rychlé (chceš-li akci a ne vyvážení kotouče), že musíš být pořád ve střehu na druhou.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Fuji X

Příspěvekod Semtex » 11 črc 2018, 11:01

Když je řec o vážkách. Kdysi jsem trochu studoval focení vážek.
Je třeba vědět jakou vážku fotíte. V letu. Např. ty velké často létají po stejné dráze. Využívá se toho potom tak, že se nastaví foťák na pevno, na stativu, zvedne se clonu a pak už se jen čeká až vážka začne přilétat před foťák.
U těch menších je to oříšek. Proto většina pěkných “letovek” jsou ty velké vážky.
Semtex
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod maik » 25 srp 2018, 18:13

Tak, zase jsem se nechal unést :-) Už delší dobu si říkám, kde všude by se mi hodilo ještě širší ohnisko než těch nejširších 32mm, co mám. No a od včerejška už mám doma Zeiss Touit 12mm f/2,8 :-) Teda ale široké to je vážně hodně, budu se s tím muset naučit fotit :-)

Obrázek
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 12mm f/2,8, Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR, Fujifilm XF 100-400mm f/4,5-5,6 R LM OIS
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod fakt » 25 srp 2018, 18:33

Takovej hafan nablízko od země, to bude zajímavý.
K-1, K-30,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod hilda4sea » 25 srp 2018, 18:49

Gratuluji ke skvělému objektivu. Vždy jsem po něm pošilhával.
V červnu jsem koupil Laowu a někdy mám strach, že si omylem vyfotím i špičky mých bot. :lol:
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod maik » 25 srp 2018, 19:53

fakt: No, mám s ním různé plány, ale netuším, jak moc (nebo jestli) je zvládnu zrealizovat :-)

Hilda: Díky :-) Ty jsi koupil tu 9mm nebo 12mm Laowu? Když vidím, jak širokých je 12mm, tak netuším, co bych si s 9mm počnul :-) Asi bych se to taky naučil, ale musí to už být brutální. Koukal jsem i na nějaké ukázky z té 8-16/2,8, co už se dá předobjednat a vypadá to parádně, jenže 50 tisíc na to opravdu nemám :)
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod hilda4sea » 26 srp 2018, 10:00

Jak vidíš, jde o verzi Laowa 9/2,8. Pořídil jsem ji hlavně na video, architekturu a neobvyklý sport (skateboard). Na krajiny mi moc nesedí, protože ten úhel záběru je monstrózní, ale detail v krajině s kontextem prostředí se dělá dobře. AF nechybí, protože když nastavím vzdálenost 0,5 m a zacloním na f10, tak je ostré všechno od špiček bot až hóóódně daleko. Ideální je asi tak vzdálenost 1m a clona f8 kvůli difrakci. Měl jsem kliku, že jsem koupil hned tu první sérii pro Evropu, protože jsem dostal k objektivu 3x filtr (CPL, ND64 a ochranný) údajně z optického skla.
Také jsem s tím zkusil street foto, ale to je, vzhledem k ohnisku, už hodně kontaktní záležitost.
Opticky je objektiv dobrý, hlavně ve střední části, kde i na cloně 2,8 jsou opravdu hodné ostré a kontrastní snímky. Na ostré kraje se musí přiclonit na těch f8.
Uvažoval jsem o XF 10-24/4, ale Laowa je jednak mnohem menší a zdá se mi i poněkud ostřejší a hlavně má opravdu nulovou distorzi - tady marketing nekecá. Na těle Fuji je to opravdu prcek.

Obrázek
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod st. » 27 srp 2018, 17:34

maik píše: Když vidím, jak širokých je 12mm, tak netuším, co bych si s 9mm počnul :-) Asi bych se to taky naučil, ale musí to už být brutální.

Jen počkej, až ti to přijde těsné :D (Soudím podle zkušenosti, když se zoom zarazí na 8 mm....)

Těším se, co s tím a se psy vykouzlíš!
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod st. » 27 srp 2018, 22:41

Hezké! Na FF sony má být Laowa 10 - 18 mm, to je lákavé!
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod fakt » 28 srp 2018, 07:00

zirecek píše:Někdy je 8 mm nutnost:
/

Parádní fotky!
K-1, K-30,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod maik » 28 srp 2018, 07:47

zirecek: Teda pěkné to je, a pekelně široké! :-)
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod rhinos » 28 srp 2018, 15:48

Tak snad nebudu za fuji agenta :lol:
Už delší dobu jsem zvažoval upgrade z X-E2 na něco lepšího.
Původně jsem přemýšlel o X-T20 ale když jsem zjistil aktuální cenu X-T2 tak to bylo jasný.
Akorát ta dostupnost... :(
V Megapixelu mi aspoň odpověděli že do měsíce...a nevím jak si Fujifoto.cz buduje komunitu ale mě od nich nepřišla odpověď ani po dvou dnech...
A to jsem zkoušel tři způsoby komunikace.

Skutečně bude v září X-T3?
rhinos
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Jan67 » 28 srp 2018, 18:41

Xt3 bude, a dá se čekat, že se objeví second hand xt2. Jinak kluci většinou reagují rychle...

Odesláno pomocí Tapatalk
Jan67
Jan67
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Novinky a drby