Galéria Pentaxfriends - Nazory, atd. atd.

Vlákna, která ztratila v průběhu času význam, nebo se stala neaktuálními.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Galéria Pentaxfriends - Nazory, atd. atd.

Příspěvek od DjLuke9 » 14 srp 2008, 19:20

Takze toto tema zakladam koli nedavnej vymene nazorov medzi Tomášem Fafkem a cikorskym. Prosim pokial mate nieco na srdci dajte to sme..tu mozme rozobrat dovody preco sem nedavaju ludia fotky ci sem maju davat hocijake cvaky, hodnotenie atd atd. proste rozne vase nazory ako sme mohli sledovat medzi tymito dvomi panmi. Takze aby sme nepisali rozne vase nazory ako napr na navstevnost atd teda veci co su mimo danu fotku podelte sa so svojimi prispevkami sme do tohto vlakna...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cikorsky » 14 srp 2008, 19:46

:D to je od tebe hezké Luke, ale ja nevim, jeslti se mi chce přepisovat znovu všechno o žem jsme se s Tomem bavili tady... http://www.pentaxfriends.eu/modules.php ... at=0&pos=4

ale klidne se tu o tom mužem bavit, přestože si myslím, že je to uplně zbytečné, protože tu budem jen kvákat hlouposti a nic se nezmeni. :D
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 14 srp 2008, 19:50

předně: promazal a přesunul jsem fotky ze staré do nové galerie

ano jedna věc je to že tam lidi dávají všelijaké cvaky, ale lepší cvak než nic - galerie je od toho aby se v ní bylo na co dívat.
proč dávám do galerky fotky já: protože když se mi něco dle mého povede, tak se o to chci podělit. a jsem rád i za to když je mi dáno najevo že jsem jediný kdo si myslí že je to povedené - chtěl bych zpětnou vazbu - co se mi povedlo, co ne, co a jak zlepšit --- ono to fakt pomáhá, ale do galerie chodí (a zároveň i komentuje) fakt minimum lidí a to je ten problém

HOW(no)GH!

Uživatelský avatar
Miro Gazdura
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 173
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rudňany

Příspěvek od Miro Gazdura » 14 srp 2008, 20:23

ypres.bass píše:předně: promazal a přesunul jsem fotky ze staré do nové galerie

ano jedna věc je to že tam lidi dávají všelijaké cvaky, ale lepší cvak než nic - galerie je od toho aby se v ní bylo na co dívat.
proč dávám do galerky fotky já: protože když se mi něco dle mého povede, tak se o to chci podělit. a jsem rád i za to když je mi dáno najevo že jsem jediný kdo si myslí že je to povedené - chtěl bych zpětnou vazbu - co se mi povedlo, co ne, co a jak zlepšit --- ono to fakt pomáhá, ale do galerie chodí (a zároveň i komentuje) fakt minimum lidí a to je ten problém

HOW(no)GH!
plne súhlasím s ypres.bar-om!

Uživatelský avatar
jzdenka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jzdenka » 14 srp 2008, 20:36

Tady hodnotí jen velmi málo lidí, proto kdo nemá žádnou nebo skoro žádnou odezvu příště nevloží. Mě osobně to taky hodně zklamalo. Proč sem vkládat fotky, když nemají žádný ohlas?
Je to tím, že nikoho moje fotky nezajímají a jsou tedy k ničemu nebo proto, že se lidi bojí hodnotit? A proč by se měli bát hodnotit? Já hodnotím jen málo, protože jako člověk, který jsem přišel před nedávnem jsem jenom sledovala cvrkot. Takových asi bude víc. Ale žádný apel na lidi typu: A pojďme od teď všichni hodnotit či radit nepomáhá...
Myslím ale, že se lidi podívají dřív na fotku, u které je jasně viditelné, že se pod ní něco děje. Rozvinula se nějaká debata. Pak třeba vloží názor i ten člověk, který by se toho jinak neodvážil. Stačí malá skupinka lidí a hodnocení se trochu rozjede.

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 14 srp 2008, 21:23

cikorsky píše::D to je od tebe hezké Luke, ale ja nevim, jeslti se mi chce přepisovat znovu všechno o žem jsme se s Tomem bavili tady... http://www.pentaxfriends.eu/modules.php ... at=0&pos=4

ale klidne se tu o tom mužem bavit, přestože si myslím, že je to uplně zbytečné, protože tu budem jen kvákat hlouposti a nic se nezmeni. :D
Zakladal som to koli tomu aby s atym nezaplnali komenty pod fotkami...Ak mas chut nejak s apostazovatd tu ma stoto forum:)

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 14 srp 2008, 21:25

Může být Luku.Jmeno jsem si opravil.Předpokládám,že se tady do pár týdnů max.budou rozvíjet zprostředkované debaty pod každou druhou fotkou.To teprve bude něco!!!!!!
Víte co nás spojuje? Rozdílné názory na společné téma na společném hřišti!
Tak čím dříve si to uvědomíme tím dříve se tady začne něco konstruktivního dít.Co mě skoro ze všeho nejvíc nadzvedává bývá masový souhlas nebo nesouhlas a to i ve skryté nevyjádřené formě.A to jsem potom :evil:
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 14 srp 2008, 21:36

Tomas: MYslel som ako komenty mimo fotku...ak niekto komentuje fotku atd atd a aj ked¨to nie je priamo k fotke ale napr kde si to fotil atd atd tak to je v pohode ale ak sa zacnu rozoberat veci uplne mimo fotku ako ze to tu nikto nehodnoti ,nikto nekomentuje,nikto nedava fotky atd atd atd...tak sme nech sa s nami podeli o svoje pocity:)
Naposledy upravil(a) DjLuke9 dne 14 srp 2008, 21:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 15 srp 2008, 07:05

jzdenka píše:Tady hodnotí jen velmi málo lidí, proto kdo nemá žádnou nebo skoro žádnou odezvu příště nevloží. Mě osobně to taky hodně zklamalo. Proč sem vkládat fotky, když nemají žádný ohlas?
Poviem za seba. V prvom rade malo casu (male deti,rodina,praca).V druhom rade, mam zrkadlo par mesacov a nejak sa necitim dobre v pozicii, aby som nejak konstruktivne ja cez komenty hodnotil "tazke kalibre" :-) tejto komununity. Ono to chce mat aj prehlad co je v galerii, co je inde vo svete - stanovit si nejake kriteria co je pre mna dobra fotka. BTW povie mi niekto preco nikto neznamkuje klikom na hviezdicky?
Skoro nik neklika iba sa to pise v komente, preco?
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cikorsky » 15 srp 2008, 07:24

Je pravda peepe, že s tim časem máš taky pravdu - safra, kolik já trávím času u tech blbách fotek, kolik u komentu ... naštéstí mám doma zosobněnou toleranci... ale člověk si někdy připada trošku zbytenčně - ale dělám to prostě z jednoho duvodu - rad bych pomohl, tak jako pred rokem a pul pomohly komenty nekterych lidi tady mi - nasmérovat se a naučit se to... protože o to jde - vyvíjet se... a když se nebude komentovat, bude to na houby a k ničemu (s tim souvisi šuplikovani fotek a další veci)

k hodnoceni: osobně si myslím, že jeden komenty vydá za tisís hvězniček - tady nebo i jinde - hodnocení by nemělo být prioritní - protože je tak snadno zmanipulovatelné - jak tady tak i na jiných serverech - je netransparentní a neukazuje vubec nic - protože už se tu X krát stalo že nekdo hodnotí naštvané, oplácí a podobně - a to jen diky tomu, že to hodnocení anoymní umožňuje. Pokud je u hodnoceni i jmeno,je to lepší, ale pořád to svádí k oplácení - ja je vidét na mnoých serverech. Proto tady preferuju komentáře... Jinde hodnotím body, vetšinou se ale snažím i napsat koment proč jsme dal body...
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 15 srp 2008, 08:58

cikorsky píše: k hodnoceni: osobně si myslím, že jeden komenty vydá za tisís hvězniček - tady nebo i jinde - hodnocení by nemělo být prioritní - protože je tak snadno zmanipulovatelné -
Komenty su urcite dolezitejsie. Ale pri predstave, ze tu bude casom tisice fotiek mi pride velmi tazkopadne filtrovat super fotky... Fotka bez komentarov, spätnej reakcia a s vysokym hodnotenim sa mozno vyskytne - ale ved to uz asi kazdy pozna, ze whats go.
S tym casom... mozno sa to casom polepsi :-) a za tvoju aktivitu na webe pride odmena :-)
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cikorsky » 15 srp 2008, 09:12

peppe - spíš si řikam, jak dlouho to ještě vydržím :D člověk muže tahat jako blázen, ale muže prijit to bodu, kdy si možná řekne, a k čemu to všechno :D

když sjme byli na nejaké motivačním školení - rikali nám tam o princimu přičina - efekt - lidi a jejich chování jde (zjednodušeně) rozdelit do dvou typu:

Příčina: to jsou lidí, kteří jsou tvořiví, aktivní, jsou příčinou skutku, vytvářejí, hýbou věcma, na základe jejich podnenu se veci davaji do pohybu...
Efekt: čekají, sledují, nejsou aktivní, jen prijímají to, co Příčiny vyprodukují, sami nic neudělají...

Zamyslete se nad tim. Je dobré být Príčina.

A o tom to je - 10 možná 15 lidí tady jsou Príčiny - ostatní jsou Efekti.
Jednoduché, jasné a pravdivé...

Ale neni vubec složité, aby se z Efektu stala Příčina, aby se rozhýbal, ne jen konzumoval, aby více dával než přijímal...
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: no

Příspěvek od peppe » 15 srp 2008, 09:14

cport píše: i kdyz zaregistrovanych clenu je pomerne dost, neni tu zase tak moc lidi, kteri by aktivne prispivali do diskusi, potazmo galerii. Je to skoda, ale tezko se v takovem pripade da ocekavat velky ohlas u fotek. A tezko se s tim neco udela nejakou vyzvou. Asi je lepsi v tomto pripade nehledet na mnozstvi, ale na kvalitu :-)
Ono je vacsinou lepsie par aktivnych ludi s trvalym zaujmom ako stovky docasnych nadsencov :D A teda uroven by malo stupat.
cport píše: casu moc nezbyva a taky se necitim byt dost fundovany v ruznych technikach a tak jsem neprispival. Asi to ale neni dobry pristup, kazda fotka se da zhodnotit z vice hledisek. Tezko budu hodnotit technickou kvalitu zpracovani a nebo SW uprav, ale kazda fotka ma taky svoje emoce, ktere tady kazdy citi. Kdybychom je necitili, tak si neporizujeme zrcadla, ne? ;-)

To ano, v tom sa zhodneme. Jasne, nic nebrani komentovat, pochvalit dobru fotku v komente. Emocia, atmosfera - to by bolo na dlhu debatu. Ale u niektorych fotiek to nie je tak lahke a citatelne. Napr. seria Oswiecim v galerke - mam zmiesane pocity... ale v par riadkoch tazko vyjadrit
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Miro Gazdura
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 173
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rudňany

Příspěvek od Miro Gazdura » 15 srp 2008, 18:27

No, dnes som na tomto webe zaregistrovaný presne jeden mesiac a odhodlal som sa dať do galérie druhú fotku. Mal som malú dušičku , no prečítal som si v commente dve cenné rady od cikorskeho a Honzy K (obom im týmto veľmi ďakujem). Takéto správne nakopnutie potrebuje každý amatér a ja osobne ho veľmi vítam, najmä preto, že som na fóre pre fotomenšinu nadšencov Pentaxu. Samotné bodovanie mi až tak veľmi nevadí (ak idem na galerku a niečo sa mi páči, tak dám aj body, technický koment nechám na zdatnejších). Som tu mesiac a som rád, že som našiel webstránku, kde sa cítim doma. :lol:

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 15 srp 2008, 20:24

peppe: to jak dlouho máš foťák není vůbec důležité - já mám foťák cca čtvrt roku a neřeším to --- na fotomaratonu jsem byl cca 18hod po vyzvednutí foťáku na poště

Odpovědět

Zpět na „Archivní vlákna“