Zaseknutý AF button

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Zaseknutý AF button

Příspěvek od MaraM » 27 pro 2017, 11:45

Ahoj,

mám problém se stále "zmáčknutým" AF tlačítkem (neostřím přes spoušť), což jsem si potvrdil v debug modu (při kontrole tlačítek to pro AF stále svítí). Problém je v tom, že při zmáčknutém tlačítku nereaguje většina tlačítek na pravé zadní části těla, takže se nedostanu ani do menu, abych AF tl. deaktivoval.

Máte s tímto problémem někdo zkušenost, nebo nějaký nápad, jak to alespoň provizorně vyřešit? Popř. na kolik by mohla vyjít oprava v servisu (na ten sem se bohužel nedovolal a do konce roku to asi nebude lepší).

Patrně by pomohlo tlačítko vyměnit, našel jsem video - https://www.youtube.com/watch?v=GKK5cpdpPE4 - ale nechce se mi do toho pouštět. :-)
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Zaseknutý AF button

Příspěvek od MaraM » 26 led 2018, 23:40

Tak v servisu odhadli cenu na 2 100,-, což akceptuji, sám bych se do toho určitě nepouštěl. Kontaktoval jsem i Duvese, kterému i tímto děkuji za ochotu, ale tlačítko je v současné době patrně nesehnatelné.
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-3, K-3 II, K-3 III“