Pentax K-1

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax K-1

Příspěvek od portvis » 13 pro 2017, 11:50

brzdak: gratulujem ku kúpe, spravil si asi to najlepšie čo si mohol a išiel si ho vyskúšať priamo na predajňu.

Tej tmy by som sa vôbec nebál daj tam FA35/2 nastav iso 10 000 behni to von odskúšať :D

Lennyl: po čom majú 82mm ? :D
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Zoltan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bystrička
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1

Příspěvek od Zoltan » 15 pro 2017, 10:21

Nechcel som zakladať nové vlákno, keďže sa tu všeobecne pojednáva o Pentax K-1.
Chcel by som sa spýtať, či by niekto vedel poradiť s problémom, ktorý mi vznikol na K-1, prípadne, či máte nejaké podobné skúsenosti. Ide o pre mňa dosť závažný problém. Až doposiaľ - do predvčerajška, všetko fungovalo k absolútnej spokojnosti. Dnes som potreboval súrne vyfotiť jeden záber a zistil som, že nejde nastaviť žiaden režim exponovania. Funguje len režim exponovania M. autofokus, meranie expozície funguje OK, ale len v režime M cez hľadáčik aj cez LV. Nikde som nenašiel v návode, ako by sa tento problém dal odstrániť, resp. čo môže byť príčina. Batérie som vyskúšal obidve, čo mám, plne nabité, SD karty mám od SanDisku 32 a 64 GB. Vedel by mi prosím niekto poradiť ?
Zoltan

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-1

Příspěvek od lennyl » 15 pro 2017, 10:30

Zoltan: skusal si ako prve urobit reset fotaku? hlavny aj ten druhy pre custom nastavenia. pripadne este aj nahrat opatovne firmware a tiez potom urobit tie dva resety fotaku.

co som cital na pentaxforums.com, ked chalanom nesiel ziadny rezim iba to M, tak museli dat fotak do servisu, menil sa ten otocny volic rezimov za novy (resp.nieco v nutri pod nim?).
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Zoltan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bystrička
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1

Příspěvek od Zoltan » 15 pro 2017, 10:35

Zdravím Lennyl, zatiaľ som neskúšal, idem to vyskúšať. No ak to bude musieť do servisu, tak nebudem s tým moc nadšený - práve na sviatky. Ešte ža som si necha K-3. Skúsim to, čo mi radíš, dám potom vedieť. Ďakujem.
Zoltan

Uživatelský avatar
Zoltan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bystrička
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1

Příspěvek od Zoltan » 15 pro 2017, 11:04

Tak som vyskúšal resety - to nepomohlo. Po rozhovore s p. Ševcom z Pro Laiky bude závada v otočnom voliči režimov, čo bola častá závada prvých K-1. Nezostane mi asi nič iné, ako to poslať do servisu. Idú sviatky, tak oprava bude asi až v budúcom roku. No hrúza.
Zoltan

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1

Příspěvek od miky_lbc » 15 pro 2017, 11:07

Kamarád měl totožný problém a šlo to řešit jen servisem.... asi je to nějaká pravidelnější bolístka.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-1

Příspěvek od lennyl » 15 pro 2017, 11:12

tak to ma mrzi, ze mas takyto problem. (K-1 mam inak tiez jednu z prvych kusov, dokonca este z UK, lebo u nas ju nikde nemali).

skus este nahrat firmware do fotaku, za to nic nedas, hocijaky, K-1 zozerie kazdu verziu
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Zoltan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bystrička
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1

Příspěvek od Zoltan » 15 pro 2017, 11:19

Podľa vyjadrenia servisu v Pro Laike to bola závada na prvých výrobkoch Pentax K-1. teraz by to údajne malo byť už v poriadku. Toto bude treba urobiť len v servise.
Zoltan

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax K-1

Příspěvek od fakt » 15 pro 2017, 12:06

Slyšel jsem o tomto problému.
U prvních kusů museli v servisu měnit volič režimů.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1

Příspěvek od al.vlado » 16 pro 2017, 21:21

Dnes som zistil jednu zaujímavosť týkajúcu sa spolupráce K-1 a externý blesk. Možno to niekomu pomôže, aby si nemyslel, že sa mu zrazu pokazil blesk. :mrgreen:
Na externom blesku Pentax AF540FGZ nefunguje pomocné AF svetlo pri nasadení na K-1.
Stále sa použije len to svetlo, čo je na foťáku. :( A je jedno, či sa nastaví v menu pomocné svetlo ON alebo OFF.
Na všetkých mojich predošlých Pentax telách to bolo tak, že po nasadení blesku na telo prestalo svietiť vstavané svetlo a fungovalo prisvecovanie na blesku, ktoré je oveľa kvalitnejšie a hlavne si ho nezacláňa objektív. Blesk sa dal používať v režime "SB" - vtedy neblýskal, slúžil len ako pomocné AF svetlo. V spolupráci s Pentaxom K-1 to už vôbec nejde.

Tak som pátral na zahraničnom Pentax fóre a došiel som na to, že to je proste tak a dokonca sa to píše v návode na obsluhu na strane 124. Tak snáď táto informácia niekomu, kto má kombináciu K-1 + 540FGZ, pomôže. ;)
Obrázek
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
Zoltan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bystrička
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1

Příspěvek od Zoltan » 20 led 2018, 10:09

Len pre uzavretie problému s voličom režimov: včera sa mi vrátil aparát zo servisu z Hamburgu - cez predajcu - ktorému som závadu reklamoval v rámci záruky. Zdá sa, že aparát je OK, vyčistili aj snímač a spravili celkovu kontrolu. Vzhľadom nato, že som to odosielal 22.12.2017, boli vianoce a po novom roku prvý týždeň asi nerobili, prišlo mi to relatívne rýchlo naspäť. Na otázku, či sa závada bude opakovať resp. aké majú skúsenosti so závadami na Pentaxoch K-1 - mi neodpovedali. Pentax vraj ani nepredlžuje záruku na opravovanú časť. Takže dúfam, že sa to opakovať nebude. S prístupom u predajcu Sagafoto v Rakúsku som bol absolútne spokojný.
Zoltan

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pentax K-1

Příspěvek od samsak » 20 led 2018, 13:44

mam dojem ze v cesku se zaruka prodluzuje jenom o dobu co to je v servisu jinak ne... to je zmena proti staremu obcanskemu zakoniku kde se v definovanych pripadech zaruka spoustela znovu (napr. pri vymene kusu). Je to proto ze podle noveho obcanskeho zakoniku musi prodejce vyridit reklamaci v den prijeti mimo situace kdy musi dojit k odbornemu posouzeni servisem. v takovych pripadech je potom beh zarucni doby na dobu nutnou k prezkoumani pozastaven.

EDIT: jeste jsem zapomnel dodat ze tricetidenni lhuta tam porad je a to je ta nejzazsi doba kdy musi byt zavada posouzena
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

elpí
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 15 říj 2012, 18:16
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Pentax K-1

Příspěvek od elpí » 30 led 2018, 10:25

Ahoj , chtěl bych Vám popsat můj problém s K-1. Po dlouhém rozmýšlení , jsem se odhodlal a nakonec koupil K-1 silver v setu s gripem. Po všech propočtech to byla nejvýhodnější koupě, kontaktoval jsem i Zola. No , k problemu. Svou první K-1 jsem musel vrátit ve 14 denní lhůtě, neboť se mi na ní děla taková věc, po chvilce držení v ruce , po zahřátí , mi v gripu začalo lupat, jakoby se malinko pohl celý pogumovaný úchop, byl slyšet jemný zvuk a v ruce to bylo skutečně cítit. Probíral jsem tuto věc s VK Foto , ti nikdy nic podobného neslyšeli , nakonec po domluvě s nimi jsem K-1 vrátil. Říkal jsem si , K-1 není levná , nechci vadný kus:-) Nyní mám druhý kus, koupil jsem jej ve FotoŠkoda, zas silver limited a včera po chvilce držení a zkoušení, opět lupání v úchopu/gripu. Pátral jsem na pentaxforums.com , tento problém není neznámý :( . Kolegové , setkal se s tím někdo z vás ? Nevím jak si to mám vysvětlit, jsem zklamanej, možná jsem moc náročný, ale K-1 nestojí pár korun. Jinak vše funguje.

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax K-1

Příspěvek od fakt » 30 led 2018, 10:32

Grip nemám, ale tohle by mě taky vadilo. Zkoušels více kusů na prodejně?
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pentax K-1

Příspěvek od samsak » 30 led 2018, 11:31

Zkus se (kdyz to zacne delat) mrknout na tu gumu na gripu a zkusit promackat, jestli se nehybe nebo neni na nekterych mistech odchlipla. Pred par dny jsem na sve K-S2 zjistil neco podobneho... ale po cca dvou letech od koupi. Jestli to mas u noveho kusu tak to muze byt nekolik veci.

1) nekvalitni guma ktera se moc natahuje (at uz mechanicky nebo tepelne po nahrati pri drzeni)
2) spatne lepidlo (nebo cim to je pridelane)
3) spatny uchop uzivatele (moc to mechanicky trapis a tim padem to povolilo)
4) moc ti hrejou ruce a potom ta guma nebo lepidlo muzou povolit
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“