Pentax K-1 - uživatelské zkušenosti

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K-1 - uživatelské zkušenosti

Příspěvekod w_tas » 05 kvě 2017, 13:27

JJ, druhá lamela, časy 1 až 1,5 s. Upito jsem moc neměl, tak jsem se tolik nepohupoval:-)) Příště budu vědět jak na to:)

Na nočním golfu bych příště rád dosáhl takového efektu (obrázek z netu):

Obrázek

tudíž asi budu riskovat zdraví s (úplně zeslabeným) bleskem na druhou lamelu, foták na stativ a čas cca 4 s
w_tas
Uživatel
Uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod lennyl » 19 kvě 2017, 20:00

najskôr veľký rešpekt za kvalitné fotky futbalu od fakta s D-FA100/2,8WR.

skúšal som dnes v robote FA135/2,8 na AF-C (najskôr som nič nenastavoval - priorita AF Auto, potom som skúsil zmeniť na prioritu Ostrenia. všetko na stredový AF bod s výberom M. odpadu bolo inak dosť, aj keď nič tragické. a dosť blbé svetlo.

normálne sa aj hanbím tie JPGy z foťáku ukázať :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

najviac záleží od šikovnosti fotografa - vystihnúť moment, nie až tak od foťáku. a teda mať aj vhodné ohnisko (musel som ísť dosť ďaleko)
Pentax K-1 + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax FA135
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zakinek16 » 28 kvě 2017, 15:19

Tak som asi pred týždňom kúpil Pentax K1
Som max. spokojný. Včera som bol niečo málo nafotiť na Bikefeste v Kálnici
Nebol som si istý či z fotiek niečo bude keďže recenzie hovoria že sa nehodí na sport, biky mi lietali nad hlavou no dufal som že aspoň niečo bude ok.
Fotil som so sigmou 35mm f1.4 art a šiel čo najbližšie k rampe.
Pozerám, super ono to zaostrilo. Skúšal som AF-C na bodove ostrenie a tiež AF-S no ostrilo to perfektne. Doma pozerám a viac ako 90% fotiek su skvelé ostré.
K1 ma prekvapila, čakal som presný opak :)
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod lennyl » 28 kvě 2017, 18:09

parada, super ze si spokojny. fotil si iba na stredovy AF bod? ratam, ze sigmu si za tyzden nedaval ani stelovat v servise. potom hod fotky do galerie.

kamos ma tiez volal do Kalnice fotit, ale bol som akurát v BA v robote, skoda.
Pentax K-1 + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax FA135
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zakinek16 » 28 kvě 2017, 18:31

Nie sigma v servise nebola, ale musel som nastavit korekciu na +7 podla terča, bola trocha mimo, teraz je presná. Fotil som na stredový ale s prídavnými bodmi okolo stredového, takže dohromady 9 bodov. Neviem presný názov tohto zaostrovania.
Zajtra sa pokúsim sem hodiť pár fotiek, včera zábavička, dnes zasa v práci
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod aladar » 28 kvě 2017, 19:45

Zdravím všechny,
rád bych se zeptal zkušených na ostření u K1, děje se mi toto: Poprvé jsem s K1 fotil koncert v kostele, tedy nic moc světlo. Blesk Metz 52, objektiv Tamron 28-75/2,8. ISO 1600, manuální režim, clona 4. Jo a středový bod. Problém spočívá v tom že pokud jsem fotil přes klasický hledáček ostřilo to rychle a přesně, naprosto bez problémů. Pokud jsem přepnul na LiveView ostření se rapidně zabrzdilo, kompakt z Tesca za 1200 by mi vyprášil kožich. Měl by prosím někdo pro mě radu ? Možná jsem něco přehlédl, ostření přes LCD používám jen v klidu domova, tak že vlastně nevím zda se tohle dá nějak ovlivnit.
Pentax K1
A35-105/4 A50/1,7 Soligor 90/2,5 c/d macro Hoya 80-200/4
FA-J 135/2,8 Tamron 28-75/2,8 Vivitar series 1 70-210/3,5
aladar
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod lennyl » 28 kvě 2017, 19:51

aladar: mozno je to daky bug vo firmware K-1. ja mam teraz 1.30. a robi mi to s FA135/2,8 cez LV (ale nie vzdy), fotil som teda iba za denného svetla s tym sklom. chalani to opisuju aj s D-FA100/2,8WR.

netusim.
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod k.e.n » 29 kvě 2017, 11:26

To spíš bude fw v objektivu. Mně takhle blbne S 70-200. Kámošovo sklo s novým fw přitom běhá jak blázen. Ale protože jsem línej a návštěvu AWH furt odkládám, tak prostě u toho skla LV nepoužívám... :)
..nejhezčí pohled na svět je z komína!
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zakinek16 » 29 kvě 2017, 19:53

lennyl pridal som dve fotky z bikefestu do Galerie, sú už upravené :)
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod aladar » 29 kvě 2017, 21:31

Zdravím a díky za odpovědi.
Asi to opravdu bude tím sklem, nasadil jsem FA135/2,8 a vše je v pohodě. Tamron se takto chová při LV lhostejno jak kroutím čímkoliv, prostě si v klídku přejíždí mezi dorazy, někdy se chytne někdy ne. Dnes mi přišel z Anglie FA35-135 doslova za pár korun, tak jsem na něj dost zvědavý, údajně je velmi slušný. Třeba se bude chovat i při LV :) Jinak mé nadšení z K1 stále trvá, nemyslel jsem že to bude až takový posun.
Pentax K1
aladar
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod lennyl » 29 kvě 2017, 21:37

Zakinek16: hej videl som galerku. mas to dobre zaostrene. videl som aj v správach co tam bolo ludi, trate vedla seba, to sa asi tazko fotilo nieco zaujimave a asi sa nedalo ist ani moc blizko. velka skoda, ze som bol v sobotu v BA v robote, skocil by som tam, aspon by som konecne vytiahol DA*200 (ked mi ju uz raz Karci skorigoval)

aladar: a aky Pentax si mal pred K-1? ten FF je fajn, dava cloveku aspon vacsie pohodlie pri foteni kvôli ISO a vacsiemu hladaciku, inak kazdy urobi take pekne fotky, ako je sam schopny :)
...vravis, ze mas tiez FA135 a ostri cez LV normalne svizne? zvlastne...ani netusim,ci maju starsie skla daky firmware v sebe. jedine co viem, ze som si na Sigme sam doma cez USB dock updatol firmware a Tamrony ze asi idu iba urobit v servise (pokial to nie su tie najnovsie modely tiez s "usb" dockom).
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zakinek16 » 29 kvě 2017, 22:21

Dalo sa ísť celkom dosť blízko, horšie bolo že človek nestíhal fotiť všetko. Hľadal som to správne miesto na fotenie, všade bolo niečo co mi na fotke zavadzalo, hlavne stromy, to už by jazdec nevynikol na fotke, jedine fotit do clony 1.8 ale to už by mal zasa foťák problémy. Asi ideálny objektív na takéto akcie by som videl 24-70mm f2.8 od pentaxu. Na budúce zoberiem aj externý blesk, chýbal mi pri fotení do protisvetla. Zosvetlovať to v Pc nieje zrovna ideálne.
Ta 200mm musi byť super, hlavne na zver a portréty :)
Zakinek16
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod aladar » 31 kvě 2017, 19:27

Lennyl: Nedalo mi to a znovu jsem to otestoval. FA135 je při LV o dost rychlejší než Tamron (oba při dobrém světle). V šeru je to také pomalé ale na až tak. Detailně jsem to dál neřešil, LV mi vyhovuje stejně jen na hračičky s makrem. Měl jsem K5 a loučil jsem se s ní s těžkým srdcem. Pořád skvělej foťák.
Pentax K1
aladar
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod lennyl » 06 čer 2017, 15:36

uzivatel "beholder3" uverejnil na pentaxforums.com, co je v tych opravách vo fw1.41 na K-1 pod formulkou Improved stability forgeneral Performance

[Released on Website] Changes to V1.41•Compatible with Image Transmitter 2 (version 2.3.0)
•Improved stability forgenera! Performance.

[Not released on Website]
•Fixed unusual date and time when setting GPS time sync
•Fixed a bug that the gain may overflow with CTE of WB
•Fixed a problem that RAW+ was not displayed in the viewfinder when switching to RAW+ with the RAW/FX1 button
•Fixed a bug that the through image might be overexposed when enlarging LV by more than 8 times
•Fixed a bug that may stop moving when AF Operation is performed during zooming with HD DA 55-300 mm RE
•Fixed a problem that the SR operates with a specific lens when LV shooting is performed at a higher shutter speed than 1/125
•Fixed a bug that SR may not operate even SR is set to ON upon switch to LV mode immediately after startup
•Fixed a problem that a slight blur occurred when the shutter speed was around 1/125 when using DA 12-24 lens
•Other minor bugs fixed
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod wbat68 » 16 čer 2017, 17:57

Muze nekdo dat radu .... nemuzu nahrat novej Firmware 1,41 .... udelal jsem vse podle navodu a NIC .
wbat68
Nový uživatel
Nový uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Pentax K-1