Akční kamera

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Freaky
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2017, 13:38

Akční kamera

Příspěvek od Freaky » 24 dub 2017, 13:40

Čau, vím že to sem moc nepatří, ale když jsou tu lidi, co rozumí foťákům, tak se snad najde člověk, co rozumí i tomuhle. Potřeboval bych poradit akční kameru s dobrým obrazem. Poradil by někdo prosím? :)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Akční kamera

Příspěvek od spachal » 24 dub 2017, 14:53

Vzdy je to otazka toho, k jakemu ucelu to bude pouzivane .. Ja osobne, kvuli potapeni s uzavrenym okruhem, jsem vybral (po pouzivani GoPro2) kameru AEE S71, je vodotesna do 100m hloubky. Prijde mi na pomer cena/'vykon' jako velmi slusna varianta k novym GoPro kamerkam.

A jsem spokojeny a jak koukam, dnes je cena S71 zase znatelne nizsi jak pred rokem :]
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Akční kamera

Příspěvek od slivo » 24 dub 2017, 16:16

mam lamax x7 a na nenarocne pouzitie staci = video je o dost horsie ako z telefonu lg g2. ak ti ide primarne o obraz, tak asi nejake lepsie gopro alebo sony. pozri napr. tu https://www.youtube.com/user/MatejGolis/videos
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

Sosi
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27 srp 2013, 17:32

Re: Akční kamera

Příspěvek od Sosi » 24 dub 2017, 16:18

Akorát mám v plánu kupovat https://www.isix.cz/sportovni-kamery/sjcam-m20/
Co jsem koukal na videa a porovnával různé kamery tak mi to přijde pro mé potřeby dostačující :D
Pentax K-30, Pentax K-S2, Pentax smc DA 50mm f/1,8 // Sigma 17-70mm F2,8-4 DC Macro OS HSM Contemporary // Sigma 10-20mm f/4,0-5,6 EX DC

Uživatelský avatar
Twin
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 511
Registrován: 21 úno 2013, 21:45
Bydliště: Praha

Re: Akční kamera

Příspěvek od Twin » 24 dub 2017, 16:58

Stanov si cenový strop a způsob používání (vodotěsnost, stabilizátor obrazu, nabízené doplňky) a zas tak veliký váběr ti nezůstane.
Kromě GoPro Perfektní kamery dělá:
Drift - mají otočný objektiv, což se hodí, když ji potřebuješ přidělat na nakloněnou plochu a celkově jsou vemli dobře zpracované.
Polaroid Cube (Cube plus) - Nejmenší kamerka s dobrým obrazem a mají i docela vychytané příslušenství.
Sony (Osobně mám AS20) - má slušný obraz, dobrou stabilizaci, ale držák na helmu je veliký a ční do prostoru, hrozí uražení. Další nevýhoda je, že závit na stativ je pouze na podvodním pouzdře, takže bez něj kameru nepřiděláš. Díky tomu se trochu hůř používá.
Kdybych teď kupoval kamerku, tak jdu do Driftu a konkrétní model vybírám podle financí. S kamerami od nich točil myslím i Dan Přibáň na cestách své Trabanty.
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Akční kamera

Příspěvek od hilda4sea » 24 dub 2017, 21:03

Mám dva roky GoPro Hero a maximální spokojenost. Kvalita filmů je velmi dobrá. Odolnost také - natáčení v moři, na horách, při sportu atd. Bez nejmenších závad a potíží. Na helmě drží perfektně i při pádu na sjezdovce. Vyzkoušeno :?
V Číně lze nakoupit různé držáky a jiné pomůcky, včetně kovové gorily za pár šupů. Poměr cena/výkon je také dobrá.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Akční kamera

Příspěvek od Ivan-K » 24 dub 2017, 21:39

Ja mám Xiaomi Yi. Bohužial ale nemá zadný display a preto ovládanie je trochu o ničom, tak isto fotenie také naslepo. Ked chce mať človek istotu tak musí to spárovať cez android a potom sa už krásne komponuje.

Sem tam som urobil aj nejaké video, ale viacmenej to mám na fotky, za jedno sa mi nechce video strihať a za druhé toho treba natočiť vela a človeku ten vercajch zavadzia, video z helmy sa nie vždy hodí - skôr sa mi nepáčia, ideálne je za mna selfie tyč

Fotky to robí ale parádne aj do protisvetla Obrázek

Dnes by som si kameru bez zadného LCD asi nekúpil, na druhú stranu záleží ako to človek využíva. Mne sa to ani nechce nosiť takže to prežijem ked to musím spárovať s mobilom.
Dá sa síce k nej dokúpiť zadný display, ale potom ide dolu aj spotreba a tá bohviečo nie je (hlavne v zime) aj bez toho LCD
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Akční kamera

Příspěvek od inutihar » 24 dub 2017, 22:12

Záleží hodně co s tím chceš dělat. Pokud vysloveně netrváš na minimálních rozměrech, tak bych určitě doporučil kamerku, kde se dají vyměnit baterie. Vlastní zadní display je velké plus. Náhledy přes mobil/tablet/pc jsou sice OK, ale je mnoho situací, kde to prostě nelze použít a ne vždy je jasné, co vlastně naslepo nahráváš, zvlášť s ultraširokým záběrem, co kamerky mají.

Taky počítej s tím, že zpracování videa zabírá výrazně více času (a místa na disku) než zpracování fotek, má-li výsledek za něco stát :-)

Osobně mám nějaké starší GoPro a přijde mi OK.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Akční kamera

Příspěvek od lennyl » 24 dub 2017, 22:27

ako bolo napisane, dolezite je asi to vyuzitie - ci do vody, ci treba zadny LCD, ci su na to doplnky na upevnenie, kvalita vystupu a cena.

ja som vyberal kedysi vyslovene kameru s najlepsim vystupom, GoPro3 BlackEdition a Sony Action Cam HDR-AS30V.
zobral som nakoniec tu GoPro.

dnes su aj ine slusne znacky, AEE, Xiaomi atd. pre mna bola GoPro vzdy vitaz co sa tyka kvality videa, kazdopadne si to necha firma riadne zaplatit...

na youtube je plno ukazok. akcnu kameru beriem hlavne na video.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Akční kamera

Příspěvek od bedo. » 25 dub 2017, 07:17

Doporučujem nevyberať len podľa parametrov - papier/web znesie veľa. Rovnako ako u aparátov, aj tu viac záleží na optike, ako na tom, či je snímač taký alebo onaký a potom špeciálne u akčných kamier aj na možnostiach uchytenia. Ja mám niekoľko rokov GoPro HD Hero a nesťažujem sa, na 720p50 je obraz tak akurát, čo sa rozlíšenia aj plynulosti týka. Na 1080i/30 je síce (o niečo) viac detailov, ale na bicykel to už nestačí, pohyb nie je dostatočne plynulý.

Freaky
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2017, 13:38

Re: Akční kamera

Příspěvek od Freaky » 25 dub 2017, 13:09

Díky všem za odpovědi. :) Kameru chci přednostně na potápění, takže potřebuji něco, co má dostatečnou výdrž i do větší hloubky. Nerad bych jí vytopil. Samozřejmě chci i displej, protože jak tady píšete, bez něj není vidět co natáčíte. Cenu bych si představoval, tak maximálně do 8000kč, takže s GoPro moc nepočítám. Samozřejmě je velká pravděpodobnost, že jí pak začnu používat i na něco jinýho.

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Akční kamera

Příspěvek od Ivan-K » 25 dub 2017, 14:00

Vodotesné puzdro kúpiš na každú kameru, s tou výdržou to ale bohviečo nebude. Trebárs na tú Xiaomi Yi čo mám sa predáva ako príslušenstvo bud to LCD, alebo väčšia baterka . Obe veci naraz nasadené mať ale nemôžeš.

Pri iných kamerách to nebude lepšie, všeobecne sa snažia ich robiť mini a to potom zodpovedá výdrži baterie. Z tej výdrže čo výrobca udáva smelo odrátaj 1/3 a si na realite. Mať náhradnú bateriu je doslova nevyhnutnosť, akurát pod vodou si ju nevymeníš. Ja mám tak isto dve

Za ten rozoočet je už aj Xiaomi Yi 4K a samozrejme kopu dalších, pre mna už je to vela vzhladom na to ako často to využívam, to by boli úplne mrtve peniaze
Z takých lacnejších vychválených viem že bola GitUp GIT2

Ja to na video moc nepoužívam preto, lebo aby z toho človek dačo vytvoril tak by bolo ideálne točiť súčasne aj tromi kamerami - vtedy sa dá krásne urobiť prestrih z iného pohladu a to by sa mi už páčilo, ale nedá sa to použiť pre každú situáciu. Trebárs jednu má na sebe človek sám, dalšou ho toči niekto z predu a tretou niekto zozadu
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Akční kamera

Příspěvek od inutihar » 25 dub 2017, 15:11

Jestli to máš na potápění, tak bych ještě doporučil vyzkoušet si, jak se ti to ovládá v neoprenových rukavicích, ne vždy je to ideální. GoPro mělo na potápění speciální kryt, který byl certifikován pro 60 m oproti standardním 40 m.

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Akční kamera

Příspěvek od spachal » 26 dub 2017, 11:20

Z hlediska potapeni o tom, trochu, neco vim :] .. Takze pokud chces zkusenosti z praxe, zamer se na tyhle veci:

- dobra vydrz na baterrii, vysvetlim nize
- slusna sirokouhlost (to uz maji vsechny 'lepsi'), ale hlavne co nejlepsi obrazove vysledky ve spatnych svetelnych podminkach, zapomen radeji na ruzne SJCAM a podobne znacky. Proste svetelny objektiv a co nejvetsi snimac
- pokud neplanujes potapeni s uzavrenym okruhem, vodotesnost do 40m staci na 99% ponoru. Ono to pouzdro ma i docela slusnou rezervu, jen se treba zamacknou tlakem cudle a nejde pak ovladat .. Ale kamery do 100m take zvladnou trochu vice (https://www.youtube.com/watch?v=Iww_6uwX7V4 , to neni moje video ;] ..)
- pocitej s tim, ze budou nutna jeste svetla, pro vetsinu ponoru (s vyjimkou snorchlovani v Egypte ap.), takze nechat penize i na tohle
- neni na skodu vybirat kamery podle toho, zda se pouzdro bud da ochanit proti poskrabani (tim myslim celni sklo pred objektivem), nebo se da cele pouzdro levne koupit nove, pripadne nejlepe zda se pouze to sklo da levne vymenit. Opet dulezite spise treba u jeskyni, ale nepodcenovat to ani obecne, ryhu udelas a ani o tom nevis ;]
- stabilizace. Bud primo v kamere, pripadne si poridit nejakou zakladnu, nejlepe v kombinaci se svetly. Protoze udrzet malou kamerku v ruce tak, aby zaber byl plynuly, je docela boj. Tohle se da nastesti vyresit i relativne snadno DIY.

Po mnoha experimentech ;] jsem zjistil, ze stejne nejlepsi je proste pred ponorem na kamere zapnout zaznam a po ponoru vypnout. Predstava, ze budu moci ruzne pod vodou manipulovat s ovladanim, je vetsinou zcestna. Proste si pak vystrihnu tech nekolik minut zaznamu, co stoji za to zachovat a zbytek se maze. Proto je fajn mit kameru, ktera vydrzi tech cca 80 minut zaznamu na jedno nabiti.
Mozna jedna vec je obcas k uzitku a to je spoust fotoaparatu. Pokud to kamera umi, behem zaznamu udelat i fotku. Ja to na S71 zvladam i v suchych rukavicich, ale je to spise nouzovka.

Co se tyce displaye, mit ci nemit .. tot otazka :]. On ten zaber je vetsinou dostatecne sirokouhly na to, aby nebylo nutne jej kontrolovat pres display. Takze ja cely display spise odepinam a do pouzdra nedavam, vetisnou je zbytecny. A na suchu vetsinou pouzivam bud mobil jako kameru, pripadne S71 v kombinaci s gimbal a nahledem pres mobil v drzaku na gimbalu (wifi). Takze situaci, kdy mam nasazeny display na kamere, moc neni.

Je dobre nezapomenout, ze pod vodou je SETSAKRA malo svetla. Cim vice ho zvladne kamera dopravit na snimac, tim lepe. Stejne se sviceni nevyhnes. Je take dobre si uvedomit, ze voda 'opticky zuzuje zaber', coz je neprijemne hlavne pri foceni, ale i u kamer neni na skodu nastavit co nejsirsi uhel.
Na YT je hodne srovnavacich testu kamer, zamer se na testy 'low light', pripadne treba i 'cave' a podobna videa, ci jeste lepe srovnavacky ruznych kamer.

A take neni na skodu si kameru vybrat podle pouzdra, resp. konstrukce. Napriklad dvojkove GoPro ma tak tragicky resene zavirani, ze se mi tu kameru povedlo dvakrat vyplavit, nez jsem poridi pres pouzdro jeste silikonovy futral, ktery jakz takz zabranil zvedani otviraci klipsny. I kdyz na druhou stranu, je nutne se smirit s tim, ze neni otazka zda nekdo vyplavi fototechniku, ale kdy ji vyplavi .. To je jeden z duvodu, proc zrcadlovku pod vodu neberu :]

Nu, stastnou ruku pri vyberu a mrkni na tu AEE S71, splnuje toho z vyse uvedeneho docela hodne :]
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Freaky
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 24 dub 2017, 13:38

Re: Akční kamera

Příspěvek od Freaky » 26 dub 2017, 12:49

Opravdu děkuji za skvělou odpověď a hlavně tedy za vlastní zkušenost. Koukal jsem na to video a musím říct, že ta kamera točí fakt dobře. Je mi jasný, že budu muset dokoupit to světlo, protože jak jsem koukal, tak to hodně pomáhá a rozhodně se kouknu na kamery od AEE, ten obraz se mi dost líbí. :)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“