Kam dál s fotografováním

Moderátor: Moderátoři

Re: Kam dál s fotografováním

Příspěvekod zirecek » 14 bře 2018, 12:58

Myslel jsem, že se bavíme o RAW vs. JPG hlavně pro potřebu náročnější editace fotky před jejím tiskem. Pak bude finální verze pro tisk na jiné kvalitativní úrovni. Když budu mít rovnoměrně nasvícenou krajinku pro tisk, rozdíl RAW a JPG spíše nepoznám.
Problém je, že každý mluvíme o tisku svých fotek. Já fotím často noční scény, kde je RAW teprve startovací bod pro editaci.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod miky_lbc » 14 bře 2018, 13:17

Pokud fotíš noční scény na vyšší ISO, tak je použití RAW jasné... to je přesně ten příklad focení "na hraně možností stroje", kde se každé % navíc počítá.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Mara42 » 15 bře 2018, 16:12

czeeri píše:Otázka za zlatého bludišťáka, jak získám z galerie RAW soubor na úpravy a vyvolání, abych měl startovní point a mohl se dostat na tu fotku co je tedy v galerii? Druhou věcí, je, že máš několik cest, které ti třeba lokálně dají stejný výsledek, ale globálně na fotku mohou mít jiné vlivy. Neočekávám od workshopu, že mě naučí používat nějaký program, ale naučí mě jak se na surový raw dívat a poznat co potřebuje.

No RAW z galerie asi nezískáš, žejo. Dostat se k RAWU můžeš leda tak, že ti to nějakej dobrák pošle.

Vyber si u mě na webu fotku a když to nebude nějaká, kterou bych si chtěl obzvlášť hlídat, pošlu ti RAW: http://www.marekmusilfoto.cz/krajina-a-mesta-usa/

A Milky samozřejmě dostane JPEG :-D

Jinak se fakt bavíte o nesouvisejících věcech. Dával jsem k tomu příspěvek na můj FB cca před rokem:
https://www.facebook.com/marekmusilfoto/posts/1814411332120847
Zatímco tu čtvrtou fotku (report) v pohodě vytáhnete i z JPEG, u té druhé v pořadí je to bez šance. Kdybych to vyfotil původně do JPEGu, asi bych v galerii neměl jednu z mých nejoblíbenějších fotek :-)
Mara42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Fotografování