Profi fotky z výstavy psů - názory?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od maik » 27 úno 2018, 20:40

Na začátku února byla v Brně dvoudenní výstava psů a na serveru lidovky.cz jsem z ní našel následující fotoreportáž:

https://www.lidovky.cz/foto.aspx?galeri ... r=P&skip=0

Co na to říkáte? U většiny fotek jsem se nemohl ubránit myšlence "tohle kdybych vystavil na pentaxfriends, tak z těch komentářů bych nadšený nebyl, pokud by se vůbec někdo obtěžoval". Šišaté hlavy z nevhodně použitého širokého ohniska, nicneříkající kompozice... Nebo mi to jen přijde a není to tak zlé? Já mám pocit, že jsem z té výstavy smazal jako nevyhovující vícero fotek, které byly dokonce o něco lepší než ty v té fotoreportáži.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od zirecek » 27 úno 2018, 20:48

Nikde se nepíše, že to jsou profi fotky.
Snímky jsou slabé z hlediska kompozice i z hlediska technického zpracování.
Více nemá cenu to řešit, někdo objednal - zaplatil - obdržel - použil.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od lennyl » 27 úno 2018, 21:31

fotky su ake su. dynamika tam ale je. podla struktury obrazu odhadujem, ze je to FF Canon (Nikon robi protivnu oranzovkastu pletovku, preto som aj predal D750).
ako bolo napisane, neriesit, bola to zrejme objednavka, zaplatena, odovzdana.

kamoska mi ukazala, ako vyzeraju fotky z plateneho atelieru. tak chcela, aby som ju aj ja nafotil. ja, foto nadsenec, este aj kluce od atelieru mi Klingo teda pozical na fotenie, za co velka vdaka.
Obrázek
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od maik » 27 úno 2018, 21:45

Díky za názory.
Ale jo, je toho na nich vidět celkem dost. Navíc pár jich poutavých opravdu je, u těch širokoúhlých je cítit ten záměr. Já jen že mě prostě překvapilo, že na tak známém zpravodajském serveru koupí/použijí i fotky, u kterých bych si já, vlastně úplný amatér, řekl, že je musím smazat a ještě se hodně učit, než budu moct svoje fotky někam nabídnout/prodat... Nicméně jsem rád za další pohledy, nechtěl jsem to "odsoudit" jen tak z patra.

lennyl: Obdivuji lidi, co umí fotit slušně v ateliéru, ale na mě je studio (možná zatím) přiliš aranžované, nemůžu si pomoct. :)

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od marian_r » 28 úno 2018, 09:20

ja som asi jediný na svete ktorému sa nepáčia fotografie tu

https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/ ... 4-g-ed-vr/

Levik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2018, 13:36

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od Levik » 28 úno 2018, 09:33

Podla mna sa tam najde zopar zaujimavych fotiek, ktore aj kompozicne zaujmu, no vacsina by sla u mna do kosa...
Bohuzial casto vidim spojenie "budte redaktorom, odfot a posli"...

Casom som prisiel na to, ze vela ludi nedokaze vidiet nedostatky fotky a ani videa alebo im je to tak ukradnute, ze to nevnimaju, comu sa prisposobili aj weby a ich obsah.

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od st. » 28 úno 2018, 11:07

marian: ty fotky mě taky okamžitě nepříjemně praštily do očí (a monitor mám v pořádku). Na ephoto ale nepřispívám, tak jsem tě nemohl podpořit :)

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od miky_lbc » 01 bře 2018, 20:17

Já moc nerozumim tomu, co to je za debatu.... to není odkaz na National Geographic. Je to odkaz na lidovky z výstavy psů. Rozpočet na takovej článek je třeba 1500,- Kč. Víc se v dnešní době nezaplatí ani Lidovkám, ani Idnes ani nikomu jinému.

Já myslim, že v rámci těch omezenejch možností je to celkem v pohodě, ne? Každý den vidim horší...

A je jasné, že na pentaxfriends jsou ty fotky v galerii lepší, jako amatérské práce. To je přece logické. Amatér si to dělá pro radost, nemusí se zabejvat budgetem. S fotkou si hraje tak dlouho, jak chce. Pokud redaktor musí podobné akce navštívit za den 2, aby uživil rodinu. I v případě jedné jediné akce to je s napsáním článku a výběrem fotek na hraně 8hod pracovní doby. Prostor, aby si s tím 2 hodiny hrál u PC prostě nemá.

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od Jindras » 01 bře 2018, 20:36

Miki-nezlob se,ale moc s Tebou nesouhlasím. Jde přece o práci profesionála,který za to bere koruny. Přece práce takového člověka musí nějak vypadat-když je za to placen. Já jsem kuchař-a nedělám jen 8h denně,a chci,aby moje práce za něco stála-jinak se lidi nevrátí a bylo by zle. Nemohu říci-nemám na to čas,proto je moje svíčková takový paskvil. Nemohu spoléhat na to,že to nějak dopadne a že je to vcelku jedno. To by nemělo jít-projít- v žadném oboru. Nezlob se.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od tom-o » 01 bře 2018, 20:51

No ci tie fotky nerobil napr. brigadnik alebo tak, ake fotky su, take pouzili. Nepoznam ten web tak neviem aka je cielovka, ale tipol by som si ze asi aj 90% cielovej skupine to staci... Tvoj pristup je uctihodny, moj brat je tiez kuchar a viem ako sperkuje jedla, ale to robil v 5* hoteloch... Keby robil v zavodke tak bohuzial tam sa ide na mnozstvo (a rychlost) a tu to bolo asi to iste. Keby vsetci mali v praci pristup ako ty (a dovolim si tvrdit, ze asi kazdy aspon trochu svedomity clovek, co tu je mozno aj vacsina), tak slovensko aj cesko je niekde inde...

feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od feri2303 » 01 bře 2018, 21:44

Situacia je zaujumavejsia. Jedna sa totiz o agenturne fotky CTK, ktore si ludovky kupili pre svoj clanok. Boli fotene ultrasirokacom, pravdepodobne bol nasadeny na FF tele. Hodnota vybavy je jasna, fotograf teda bol profesional.

Fotky zapadaju do standardu ktory pouziva aj bulvar. Pri reportaznej fotografii sa v poslednej dobe pouziva siroke ohnisko a by sa navodil pocit akcnosti. K tomu ako bonus je obcas useknuta cast motivu co len zvysuje akcny pocit.

Nehovorim ze su fotky paradne, ale faktom je ze sa tento typ fotografie v novinach objavuje casto. Niekedy je to zvladnute lepsie, inokedy ako tu horsie..
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Profi fotky z výstavy psů - názory?

Příspěvek od miky_lbc » 01 bře 2018, 23:47

Jindras píše:Jde přece o práci profesionála,který za to bere koruny. Přece práce takového člověka musí nějak vypadat-když je za to placen.
Tohle je ale právě představa naprosto odtržená od reality....

Představ si, že potřebuješ přestěhovat byt... je to na 2 hodinky. Stěhovat budeš Ty + 2 brigádníci, každý za to dostane 300,- Kč na ruku. Předpokládám, že porcelán po babičce necháš balit a nosit jim. Když to jsou profíci a jsou za to placení, musí být přece mnohem lepší než Ty, amatér. Ne?
Ve foto je to úplně stejné.

A to, že je to mediaset od ČTK v dnešní době neznamená vůbec nic. Znamená to jen to, že někdo se smlouvou s ČTK nabídl mediaset a ČTK ho akceptovalo. Myslim, že tam jsou i mnohem horší mediasety. Prostě někdo vyrazil na akci, udělal starým foťákem nějakej report (kterej mi nepřijde blbej ani dobrej) a dostal za to 1500,- Kč. Třeba má i lepší foťák, ale na Bčkové levné věci ho nebere.

Upřímně si nemyslim, že tu velká většina z vás za podobné peníze dlouhodobě zvládla udělat lepší práci. Každopádně fakt nechápu, že je pranýřovanej někdo za zrovna tenhle mediaset. Neni to nic, z čeho by si člověk sedl na zadek, ale nepřijde mi to ani zlé. Technicky to na novinovou fotku stačí, 1/2 novinářů to dneska už fotí i mobilama, umím si z fotek celkem představit atmošku.... nemyslim, že si to dotyčnej "nebožák" zaslouží.

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“