Digitalizácia diapozitívov a negatívov

Moderátor: Moderátoři

Re: Digitalizácia diapozitívov a negatívov

Příspěvekod lennyl » 25 říj 2016, 23:28

takze som sa opat hral so zvacsovakom Meopta Magnifax 3 Typ 74222. minule som urobil debilnu chybu a FA77 s troma medzikruzkami som nechal v A-cku, samozrejme to potom prefocovalo na f1,8. Teraz som dal uz rezim M na fotaku a clonu 8.

http://www.imagehosting.cz/images/meopta.jpg
Obrázek

takto si zacinam predstavovat prefoteny film, tie detaily a ostrost (co vam daju vo fotolabe 1000x1200px ci kolko spolu s indexom je shit).

co musim este dopilovat:
-kupit mliecnu ziarovku 150W (teraz som improvizoval bleskom zo spodu, preto tie flaky), vid. info tu:
https://www.fotoaparat.cz/clanek/638/zr ... ady-10496/
-vybrat zo zakladaca na film tie sklenenne dosticky (su nepravidelne doskrabane) a vymysliet ako v rovine uchytit film
-najst na eBay redukciu M39 (zavit na miske na objektiv na zvacsovaku) na 49mm (zavit na FA77, ale musi byt vonkajsi), aby som nemal len "polozeny" fotak, ale riadne nasrobovany, toto bude najvacsia vyzva - pomoze niekto?
-v Zoneri som len prehodil odfotenu fotku na Negativ,takze si budem musiet najst co najlepsi postup na dalsiu upravu BW (v LR?) - ake nastavit pri prefocovani vyvazenie bielej, aby to nebolo hnede?

no a potom hura na prefocovanie.
Sony A7r III + Voigtländer 15/4,5 III + Pentax Limited FA31/1,8 a FA43/1,9 + Sony FE85/1,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod atti.hombre » 26 říj 2016, 03:48

lennyl - ja som vyvažoval bielu tak že som odfotil prvý snímok a potom pri náhlade prepínal jednotlivé mody od slniečka až po ručné vyváženie-kým som nenašiel to najlepšie.Pri negatíve to bude trocha horšie,ale aspoň bielu a čiernu rozoznáš.Ja mám tú nevýhodu,že každý film inklinuje k inej farbe-podla výrobcu ( Kodak ide do hneda ,Agfa zas do modra a pod.)
Pentax K-3II...hd da 20-40 ed dc wr limited edition...hd da 55-300mm f/4-5 8 ed wr...smc-da 50/1 8...hd da 15/F4.0 ed al limetka ... Sigma 30/1.4 dc hsm art...af fgz 360 II
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod bedo. » 26 říj 2016, 15:47

atti.hombre píše:každý film inklinuje k inej farbe-podla výrobcu ( Kodak ide do hneda ,Agfa zas do modra a pod.)

dá sa to spoznať podľa krabičky od filmu - Kodak má dobrú žltú a modrú, Fuji zelenú a Agfa červenú... ;)

slivo: nemám zatiaľ praktické skúsenosti - síce jeden M42 komplet tu mám, ale furt sa k tomu neviem nejako dostať :(
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod inutihar » 26 říj 2016, 21:18

-najst na eBay redukciu M39 (zavit na miske na objektiv na zvacsovaku) na 49mm (zavit na FA77, ale musi byt vonkajsi), aby som nemal len "polozeny" fotak, ale riadne nasrobovany, toto bude najvacsia vyzva

Co M39 na 49 a do něj našroubovat toto: http://www.ebay.com/itm/49mm-to-49mm-Male-Macro-Reverse-Coupling-Ring-Adapter-for-lens-Mount-49-to-49-/291823150109 ? (opraven link)
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 27 říj 2016, 11:42

som sa nasral a obetoval cokin kruzok 49mm (aj tak fotim krajinu s prechodakom uz na sigme 24-70) a karboskou vyrezal dva otvory, aby to pasovalo na zvacsovak. nemam zverak, tak to vyzera brutalne, haha, aspon to zabrusim ak najdem pilnik a priesvit prelepim este ciernou paskou.

finito, jednoduche, okamzite riesenie.
http://www.imagehosting.cz/images/2016102712.jpg
Obrázek
Sony A7r III + Voigtländer 15/4,5 III + Pentax Limited FA31/1,8 a FA43/1,9 + Sony FE85/1,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod atti.hombre » 27 říj 2016, 13:29

:D s prototypmi sa človek moc nepára - ide o test.Paráda.
Pentax K-3II...hd da 20-40 ed dc wr limited edition...hd da 55-300mm f/4-5 8 ed wr...smc-da 50/1 8...hd da 15/F4.0 ed al limetka ... Sigma 30/1.4 dc hsm art...af fgz 360 II
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod atti.hombre » 17 lis 2016, 08:49

:D Tak sa mi pošťastilo a kúpil som medzikrúžky Soligor 12/20/36mm KA-F a aj konvertor Kenko Pz-AF 1.5x Teleplus SHQ. Akurát je to ešte u brata v Brne - tak ked sa to ku mne dostane budem to mať s diákmi o dosť jednoduhšie...
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Fotografování