Focení Perseidů a noční oblohy 11.-12.8. a 12.8.-13.8.2016

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Focení Perseidů a noční oblohy 11.-12.8. a 12.8.-13.8.2016

Příspěvek od aCIDfire » 11 srp 2016, 09:27

Zdravím všechny, nabízím místo v autě kdo by se chtěl přidat na focení Perseidů buď dnešní noc nebo zítra. Už jsem plánoval focení noční oblohy a Mléčné dráhy na začátek až půku srpna, kdy v našich končinách je nejlépe vidět z celého roku Mléčná dráha, lenost mě nedohnala dříve, tak na rychlo chci ještě stihnout kombinaci s Perseidy. Ideálně samozřejmě místo s minimálním světelným smogem, původně jsem chtěl nějaké zajímavé popředí /zříceniny,kostel,atp/ s lightpaintingem, ale to bych v nejhorším oželel a nafotil jindy. V dojezdové vzdálenosti je nejblíže a kromě Šumavy v ČR lokalita Brdy, takže tam mám namířeno. Severní Čechy jsou už v tomto směru trochu zabité, Poláci tam staví obrovské skleníky,které září k obloze,.. Jinak v těch Brdech plánuju focení u zříceniny Valdek, dále se uvidí.

Info třeba zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -za-hodinu

http://earthsky.org/astronomy-essential ... eor-shower

Napište,pokud byste se chtěli přidat, budu vyrážet z Neratovic, cesta do Brd je kolem 1:30 hod., focení plánuji cca rozmezí 23:00 - 2:00 hod., návrat tedy +- mezi 2-3 hod.ranní. Kdybych jel dneska, tak holt to v pátek člověk nějak v práci přežije :wink: Telefon na mě: 777587550.
Naposledy upravil(a) aCIDfire dne 11 srp 2016, 12:22, celkem upraveno 1 x.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení Perseidů a noční oblohy 11.-12.8. a 12.8.-13.8.20

Příspěvek od aCIDfire » 11 srp 2016, 10:41

Zatím Jarda/cocik/ by se přidal večer z pátku na sobotu. Zatím podle počasí vypadá o něco lépe zítřejší noc,uvidíme. / program Aladin- obec Chaloupky/,akorát více větrno než dnešní noc. Jinak v té lokalitě,kterou mám vyhlídnutou je toho více - zřícenina Valdek, u obce Chaloupky vodní nádrž a rybník/,tam by dal nafotit i odraz mléčné dráhy. Pokud byste měl nekdo další tip, napište, budu rád.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Odpovědět

Zpět na „Fotografování“