Čištění čípu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Čištění čípu.

Příspěvek od Jindras » 14 říj 2018, 14:28

Dnes odpoledne jsem zkoušel,zda nemám bordel na čipu. A ejhle,2 tečky a ještě něco,asi chloupek. Vyndal jsem ---a proto tenhle příspěvek- sadu O-ICK1,kterou jsem rok!!! (mám ji 2 roky)---nepoužil a bál jsem se,že papírky budou suché. Nejsou. Čip jsem vyčistil a po kontrolních foto na zeď-čip je čistý. Takže super věc je,že sada i po roce nepoužívání funguje skvěle. Mám pryč teprve jeden lepivý papírek. Sice tato čistící sada nestojí málo, (cca 1.200Kč ),ale službu dělá skvěle,i po dlouhé době. Jaké máte zkušenosti s dobou použitelnosti této sady?
Naposledy upravil(a) Jindras dne 14 říj 2018, 16:50, celkem upraveno 2 x.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Čištění čípu.

Příspěvek od portvis » 14 říj 2018, 14:34

ja ju mam asi 6 rokov a stale ju používam a to spom asi polovicu papierikov minul.. len tyčinka už je dost zašpinená a ťažko sa olepuje do čista.
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění čípu.

Příspěvek od xmeda » 11 bře 2020, 23:41

Mam tu sadu od 06/2008 a nejsem ani v pulce papirku.. neni nutne to az tak choulostive resit a uplne bezne na jeden papirek natukam 10x cisteni. A zaroven s tim lizatkem sbiram bordel z matnice, zrcatka a nekdy po vyndani matnice i z hranolu zafouknuta smitka.. na ty hrubsi necistoty z uklidu mimosnimacovych casti pak vesele pouzivam prvni papirky, ktere uz za sebou maji hromadu otapanych snimacu.

Sve dva fotaky jsem odhadem cistil aspon stokrat + hromadu ruznych fotaku od kolegu, kamaradu apod.

Jedina lehka degradace je u samotneho geloveho lepitka, ktere uz nelepi tak pekne, jako kdyz bylo nove. Ale na prach to porad staci..


Ta sada me tehdy stala tusim 790kc. A ackoliv je to proti vyrobni cene naprosto brutalne prestrelene (vyskladnovaci cena bude tak v urovni 50kc), tak pri poctu cisteni jsem nekde na desetikorune za jedno cisteni :D a doufam ze to jeste aspon 5 let bude fungovat.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“