Vodeodolnosť Pentaxu

Moderátor: Moderátoři

Vodeodolnosť Pentaxu

Příspěvekod Andrejevic88 » 25 zář 2018, 07:28

Zdravím chcel by som sa vás spýtať akú skúsenosť máte z vodeodolnostou Pentaxu ?? Minule som bol fotit a chytil ma dážd a fotak odisiel. Ako jasne moja chyba mal som to hned zbalit, ale po fotkach z servisu bolo vidno ze je to riadne zatopene a aj na displey bolo vidno ze je utopeny.
Andrejevic88
Nový uživatel
Nový uživatel

Vodeodolnosť Pentaxu

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Re: Vodeodolnosť Pentaxu

Příspěvekod doki » 25 zář 2018, 08:45

fúha, to ti KP skapalo?
K-5 IIs + K-100 IR + MZ-6 + DA 17-70/4 + DA 21/3,2 + DA 40/2,8 + Tamron 70-200/2,8
doki
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod atti.hombre » 25 zář 2018, 09:00

:shock: Ja s K3II normálne v daždi fotím...v lejaku. A problém nemám.Aký si použil objektív? Lebo ak ten nebol utesnený ( WR ) tak je príčina jasná...
Pentax K-3II...hd da 20-40 ed dc wr limited edition...hd da 55-300mm f/4-5 8 ed wr...smc-da 50/1 8...hd da 15/F4.0 ed al limetka ... Sigma 30/1.4 dc hsm art...af fgz 360 II
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod cport » 25 zář 2018, 09:14

Andrejevic88 píše:Zdravím chcel by som sa vás spýtať akú skúsenosť máte z vodeodolnostou Pentaxu ?? Minule som bol fotit a chytil ma dážd a fotak odisiel. Ako jasne moja chyba mal som to hned zbalit, ale po fotkach z servisu bolo vidno ze je to riadne zatopene a aj na displey bolo vidno ze je utopeny.

a jake jsi mel sklo? A byly dovrene vsechny krytky?
cport.cz

Me fotky na PFS.

Pentax KP + 8/3,5 + 12-24/4 + 21/3,2 + 40/2,8 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod jasanek » 25 zář 2018, 09:43

Fotil jsem casto na horach, ve vlhkem prostredi, i za mirneho/stredniho deste, jednou jsem fotak potopil pod vodu (na par vterin), ale vzdy vydrzel. Maximalne byl zamlzeny horni stavovy displej, ktery to ale v suchu rozdychal, jednou jsem ho pro jistotu rozdelal, aby lepe vyschl. Prislo mi, ze problem s vodeodolnosti je spise u bajonetu - kdyz jsem fotil s 12-24, ktera neni utesnena, tak jsem mel jednou problem. Jinak ale plati, ze jsem se snazil fotak otirat do sucha i behem foceni.
Pentax K-3, K-S2 + P DA 18-55 II; P DA 12-24; P DA 20-40; P DA* 60-250; P DA 35/2,4; P DA* 55; P D-FA 100 Macro; P DA* 200/2,8;
jasanek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod zirecek » 25 zář 2018, 17:38

Nikdy jsem neměl problém. Náročné je dlouhodobé užívání v mrazu a pak rychlé ohřátí, kdy se aparát orosí a kondenzuje se vlhkost i uvnitř. Povrchový déšť, vlhkost vně je menší zlo. Většinou jsem měl krátkodobý problém s čitelností horního stavového displeje, jak už bylo napsáno. Po určité čase opět v normálu.
V plném dešti se stejně fotí hůře, protože se musíš snažit nenamočit přední čočku objektivu, ať má cenu vůbec fotit, :-).

K tvému příspěvku je nutné říct typ těla a objektivu.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70 a 70-200
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod bedo. » 25 zář 2018, 18:41

Fotil som asi pred 10 rokmi v (miernom) daždi ešte na K10D s neutesneným objektívom 18-55II a nič zlé sa nestalo. Ale snažil som sa minimalizovať kontakt objektívu s vodou, medzi zábermi som napr. držal aparát objektívom dole. Celkom dobre sa osvedčila aj dažďová (teda slnečná) clona, ktorá ochránila predný člen pred kvapkami. Do lejaku by som si ale s touto zostavou netrúfol...
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Marselus » 25 zář 2018, 19:03

No ja som raz neodolal a skusil som ho osprchovat po foteni na plazi ked bol od piesku. Mal som nasadeny objektiv 18-135 na K30-tke a uplne v pohode to zvladol. Doteraz mi krasne funguje a objektiv tiez. Samozrejme som objektiv nedal z neho dole nez bol uplne suchy.
Pentax K30, DA 15\4 Ltd, DA 18-135 WR, DA 55-300 WR ...a par drobnych chobotin...
Marselus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod slivo » 25 zář 2018, 19:36

to ma mrzi. ono asi staci jedna zle vlozena gumicka pri vyrobe... mna raz prepadol lejak, k10 + neutesnena a35-105, vsetko bolo dost mokre, ale ok. nefotil som, snazil som sa rychlo schovat... raz som mal fotobrasnu aj zvnutra mokru, zachranila to obycajna igelitka.
slivo
Významný člen
Významný člen

Zpět na Jen tak