Olympus OM-D E-M1 mk ii - zkušenosti

Moderátor: Moderátoři

Re: Olympus OM-D E-M1 mk ii - zkušenosti

Příspěvekod zirecek » 10 kvě 2018, 16:16

Předpokládám, že u monitoru se bavíme o řádně nastaveném a kalibrovaném. Domácí monitor pro editaci fotek mám kalibrovaný. Na TV, monitoru v práci, na mobilu také vidím jiné podání snímků. Mám s tím velké problémy u nočních fotek, kde jas a kontrast jiných zobrazovacích médií úplně jinak zobrazí mou noční fotku. Ale s tím se asi nedá moc dělat...

Jestli jsou barevné nádechy zaměrem fotografa, pak jsou mé připomínky samozřejmě mimo. Umělecký záměr má nekonečné možnosti.

Jestli jsou tyto snímky výsledkem editace ve vrstvách ve Photoshopu, tak prvotní výstup z Olympusu tedy nebude tak dobrý, jak se mi prvně zdálo. Prvotně jsem tipoval editaci v jedné vrstvě v Zoneru.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod st. » 11 kvě 2018, 13:34

janmiklin píše:Díky za všem názory a komentáře, i když si často navzájem odporují :) Obecně problém je, že prostě na každém monitoru ty fotky vypadají jiank (kontrastně, saturovaně) a evidentně i různé prohlížeče s nimi pracují jinak. Takže někdo zmiňuje, že kontrast/saturace je na hraně (nebo lehce za ní), jinému přijdou fotky bez kontrastu a šťávy - co si vybrat :) Pro mě vypadají OK na monitoru kde je upravuju, LCD mého notebooku nebo na iPhone.

Omlouvám se, měl jsem napsat ohledně toho kontrastu a saturace, že "často míváš" než to jednoznačné "máš". Máš v blogu i mnoho jemných fotek. Hodnocení, na jaké ses ptal, může být hodně subjektivní, navíc poznamenané technikou, na jaké se díváme. Chtěl jsem tehdy napsat něco konkrétního, naštěstí jsem pak zjistil, že to byla chyba chromu nebo mi taky zrovna blbly windows, nevím. Dnes, na posledním článku z Rakouska, už mám všechno OK, jako v různých prohlížečích. A třeba ta poslední fotka, https://www.janmiklin.cz/photos/gruner-see-15080.jpg , mi přijde i s vyšším kontrastem naprosto vynikající, ostatní jsou jen krásné :mrgreen:
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Jen tak