Cena konkurenčních systémů (teda hlavně jejich skel)

Moderátor: Moderátoři

Re: Cena konkurenčních systémů (teda hlavně jejich skel)

Příspěvekod cport » 05 led 2018, 09:16

Ano, ne-rebrand uz byl zmineny.

Myslim, ze ceny konkurencnich systemu jsou +- nastejno a clovek si musi umet vybrat co nejlepe podle svych potreb. Vyjimecne ma nekdo tak specificke potreby, ze si vyrazne levneji vybere jinde. Nekdy je neco levnejsi jinde a treba maji neco, co Pentax nema v nabidce (Fuji 23/1,4, Canon 10-18), nekdy je to cca srovnatelne (jako u tech novych FF zoomu), nekde je zase Pentax bezkonkurencni svou nabidkou (limited skla).

Uprimne me ale desi ta nova doba prerostlych objektivu (viz nova 50) ... daleko radeji bych byl, kdyby Pentax inovoval i ty mensi skla.
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 21/3,2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod janmiklin » 05 led 2018, 09:47

S tou stabilizací, zkuste si někdy na Olympusu E-MA mII. Než jsem ji vyzkoušel, taky jsem nevěřil, že je možné fotit řádově 1/X s. až 1-2 sec z ruky...
janmiklin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod bedo. » 05 led 2018, 11:40

tak, tak, v Olympuse už narazili na limity spôsobené otáčaním Zeme :)
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod zdenak1 » 05 led 2018, 11:57

Stabilizaciu v tom najvyssom modeli EM 1 mark II maju premakanu....
https://www.youtube.com/watch?v=b6Qc2s7Ex5k

Mohli by vsak popracovat na systeme ostrenia pri nizsich modeloch EM10 -EM10 mark III.
Prvy krat som s tym fotil silvestrovsky beh a bolo to vdaka cisto kontrastnemu ostreniu
velke utrpenie (pri priblizovani a vzdalovani to absolutne nestihalo preostrovat).
Alebo s tym neviem narabat, kedze take veci nefotim, tak som doteraz nepotreboval
kontinualne ostrenie....
zdenak1
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod cport » 05 led 2018, 12:14

No ja nekde videl na videu i srovnani stabilizaci K3II a KP a ta v KP byla o parnik lepsi. Jinak u tech normalnich ohnisek, tj. do cca 200mm, je asi jedno, jestli clovek pouziva stabilizaci v tele a nebo v objektivu.
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 21/3,2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod samsak » 08 led 2018, 21:18

miky_lbc píše:...Takže zrovna poukazovat na cenu skel a stabilizaci je IMHO dost nesmyslné, protože u konkurence pořídíš lépe a levněji. ...

Nebylo to myslene tak, ze u konkurence bych skla se stabilizaci poridil levneji. Myslel jsem to prave naopak, ze pentax neni na skla tak narocny a tim padem ma skla levnejsi nez konkurence, ktera ma ve sklech vic elektroniky. A soudit skla pouze podle ceny mi prijde taktez trochu zvlastni, proto jsem to psal pouze jako me zajimave zjisteni.

lennyl píše:toto je dobre "vykecavacie" vlakno teda :-D ...

Vubec jsem necekal ze se to tak rozproudi. Zalozil jsem to jenom ze zvedavosti co si lidi mysli o cenach. Ze se tady dozvim spoustu novych informacich o vyhodach a nevyhodach jednotlivych systemu, jsem netusil.
Petr

Nabízím: SMC Pentax-A 28mm F2.8, SMC Pentax-DA L 18-50mm F4-5.6 DC WR RE, SMC Pentax-DA L 50-200mm F4-5.6 ED WR
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Jen tak