Děkuju.

Moderátor: Moderátoři

Re: Děkuju.

Příspěvekod hilda4sea » 15 úno 2017, 17:31

Tak to víš s Canonem jsem strávil největší část svého fotoživota. I když nejlepší byly roky s Mamiya 23. Dnes mám rád Fuji. Pentax se mi líbil vzhledem i výslednou fotkou, ale moji trpělivost ničily opakované reklamace K5 a nedostatek kvalitních světelných objektivů, což se nezlepšilo dodnes.
Nebýt videa, tak bychom dnes Canon neměli. Ale myslím, že X-T2 nakonec Canon nahradí - spíš je to o zvyku.
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod Jindras » 15 úno 2017, 19:40

Jo ještě jsem zapoměl,stál 11.900,s 6 měsíční zárukou od Megapixelu. Nemá ani vlásenku na displeji a nafoceno přesně 6796 fotek. je jak nový, nechápu,když je tak starý. Komplet balení,jak z fabriky a k tomu orig.náhradní baterie. Koukal jsem,že ta stojí 1.600 Kč. Neskutečná cena,za orig.baterii.
Pentax K-5 IIs, Samyang 35mm.1.4.UMC,Pentax DA16-45/4.ED AL.
Jindras
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 15 úno 2017, 20:39

a co ta napadol zrovna Canon 7D ? (teda okrem toho, ze vyzera ako novy a mal fajn cenu).

a vidis rozdiel vo velkosti hladaciku oproti Pentaxu? kedze teraz mas na 7D zvacsenie az 1.0x.
Pentax K-1 + IRIX 15/2,4 Fireflay + Pentax FA31/1,8 Limited + Pentax FA43/1,9 Limited + Pentax FA77 /1,8 Limited + Pentax FA135/2,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Jindras » 15 úno 2017, 21:07

Hledal jsem něco... na co bych měl. A volal jsem do Megapix.,mám tam dobré známé,jestli o něčem nevědí... do tolika a tolika korun. A hned mi řekli,že se objevil tenhle a že je to fakt parádní mašinka, je Brně,že mi ho přivezou. A ať do něj rozhodně jdu. byl trochu za víc,než jsem chtěl,ale vzal jsem ho. Chtěl jsem jen něco na chvíli,a nakonec -když jsem zjišťoval,co to vlastně je,když mi to vysvětlili,.. jsem asi docela rád. Jen si musím zvyknout na ovládání. Má i dost parádních věcí-třeba ten náhled hloubky ostrosti,před cvaknutím se dá měnit přímo v L.V. ,a pod. Jen mě ještě mate tolik nastavení AF. je jich asi 6. A je veliký,kolos, a těžký-880g. (což je super) Jojo,trochu rozdíl v hledáčku je-pro mne lepší. Musím si zvykat a zvykat. :)
Jindras
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod vladimir44 » 16 úno 2017, 12:28

to Jindras:
Přeji ti také hodně krásných obrázků s Canonem. Zajímalo by mně ale, proč ses vlastně zbavil Pentaxu K-70. A to hlavně proto, že jsem jeho poměrně novopečeným majitelem, a trochu jsem se lekl, zda jsem při jeho výběru něco nepřehlédl. Protože zatím mi K-70 připadá jako bezvadnej stroj s moc pěkným výstupem. Není to tedy zrovna profi level, a já taky nejsem profík, a venkoncem fotky přece jen dělá hodně objektiv. Ale váhal jsem nad K-3II vzdor tomu cenovému skoku oproti K-70. A usoudil jsem, že by mi to vlastně nic nepřineslo. Dosavadní zkušenost to potvrzuje, ale je jasné, že to tělo nebude tak odolné. Jenomže po nedávné havárii mé "skvělé" K-5 jsem usoudil, že žádné tělo netrvá věčně, objektivy jej vždy přežijí. Nejspíš tě zlákala výhodnost koupě, což nakonec chápu, ale teď zase znova doplňovat výbavu (objektivy) pro úplně jinou značku-to je hustý. Měnil jsem značku před 5 ti lety, kdy jsem utekl od Olympusu poté, co zařízli řadu E- (500, 600, 30, 3) s tím, že i objektivy si můžu naložit do láku, protože kdybych je chtěl používat na jejich nových zrcadlovkách, musel bych si koupit redukci za asi 5,5 k, a stejně by výsledná sestava byla děsivé monstrum.
vladimir44
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod maZec » 16 úno 2017, 14:40

I my Ti děkujeme, ale proč hned odchod? Na téhle stránce je důležité jak to Pentax tak to Friends. Změnu značky nebereme jako nějakou zradu. Budeš tu vždy vítán i když budeš fotit třeba mobilem ;)
Pentax K-70, Pentax SMC M 50 F/1,4 - Pentax SMC FA 50 F/1,4 - Smc FA Pentax 100-300mm F/4,7-5,6 - Smc FA Pentax 28-70mm F/4 - Tamron 28-75 XR LD DI IF 2,8 Macro - SMC Pentax 100mm Macro DA - SMC Pentax DA 15mm F/4 Limited
maZec
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod Twin » 16 úno 2017, 19:49

vladimir44 píše:Zajímalo by mně ale, proč ses vlastně zbavil Pentaxu K-70. A to hlavně proto, že jsem jeho poměrně novopečeným majitelem, a trochu jsem se lekl, zda jsem při jeho výběru něco nepřehlédl...

Odpověď je zde:
viewtopic.php?f=69&t=6275
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5
Twin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Jindras » 16 úno 2017, 21:47

Mazec-tak to jsem rád,že nemusím balit kufry. Děkuju. :D

Vladimír 44 - Přesně,jak píše Twin. Bohužel jsem musel prodat. :mrgreen: :mrgreen: K-70 je skvělá,bezchybná mašinka, nenašel sem na ní chybu. :?
Jindras
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod cport » 16 úno 2017, 22:45

Panove, az ted jsem si vsiml, ze jste zacali organizovat sbirku. Klobouk dolu, prekvapuje me, jak se tu lidi z fora k sobe chovaji.
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod vladimir44 » 17 úno 2017, 11:52

to Jindras : Omlouvám se, že jsem se tak hloupě ptal, promiň, nějak jsem zazdil předchozí informace. Přeji s Canonem jen to nejlepší, jsem ostatně přesvědčen, že na značce opravdu zas až tak moc nezáleží.
vladimir44
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Jindras » 18 úno 2017, 06:33

Nemáš se vůbec proč omlouvat. :D Na značce asi fakt nezáleží-co se focení týká,ale ... Pentax je Pentax. Ach jo. Včera mi přišla ta Sigma 18-125,tak ji dnes vyzkouším. Recenze rozporuplné-jedna vychvaluje,druhá krčí rameny. Je mi jasné,že nemohu čekat kdoví co,vím,že tyto-vše v jednom asi dech nevyrazí, (i když bych si to přál :D ) ,ale uvidím. :? Má 16 skel ve 12 skup,váží půl kg,filtr 67mm ,ale clona je jen 7 lamel, f-3.8-5.6.

Psal mi ten kupec,co to ode mne koupil,jak je nadšený...... Na jednu stranu mám radost,že je spokojený-přece jen šlo o dost peněz,na druhou stranu.. :cry:
Jindras
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Jindras » 18 úno 2017, 07:51

Jindras
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod bedo. » 18 úno 2017, 10:34

Vyzerá, že to fotí! A rozhodne lepšie, ako bez objektívu! :)
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Jindras » 18 úno 2017, 10:36

:D :D :D Tak fotky z venku,interier a trochu makra,s tou novou Sigmou. Moc rád bych věděl,co tomu říkáte. Jen mizerné počasí,hodně tma.

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Sigma_ ... DC%2CHSM./
Jindras
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Jindras » 03 bře 2017, 08:01

Ahoj,tak další focení s Canonem a Sigmou. Co mi k tomu řeknete?? Pravdu !!

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Kralov ... to_Zatec./
Jindras
Významný člen
Významný člen

PředchozíDalší

Zpět na Jen tak