kuriozity

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: kuriozity

Příspěvek od Jan67 » 16 led 2015, 09:59

likelayk píše: ...Jak by se asi tvářila Bayerova maska?
Opravdový skvost :) Ten člověk skutečně přemýšlí "out of box".
Jan67

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kuriozity

Příspěvek od kluzo » 16 led 2015, 10:34

Já bych se v této souvislosti chtěl zeptat...
Prý není nic rychlejšího než rychlost světla, ale jakou rychlostí se srazí fotony z baterek namířených proti sobě a současně rozsvícených? To musí být hukot.
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: kuriozity

Příspěvek od fakt » 16 led 2015, 11:01

Myslím, že AF u kombinace K-30 + 70/2,4 by to měla stíhat zaostřit.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

likelayk
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 801
Registrován: 11 zář 2013, 15:55

Re: kuriozity

Příspěvek od likelayk » 16 led 2015, 11:38

To Kluzo:
Poslal jsem dotaz na Slovenska Akademika Viet ustav vedy, vyskum a technika (jak to nazývá pan inžinier) a ta mi na to ještě neodpověděla. Nicméně s tím hukotem tuším je trochu otázka, jaké zvukové efekty nastávají v momentě, když světlo z těch baterek překračuje rychlost zvuku. Zda ty protichůdnosti do sebe narazí před překročením rychlosti zvuku, v momentě překračování nebo po překročení. A to zase bude asi záviset od toho, jak daleko od sebe ty baterky v momentě zapnutí jsou. Zdá se, že to je dost komplikované. Chtělo by to vyzkoušet prakticky.Tady bych měl argument proti odpíračům videa ve fotoaparátech (Pentax a i vůbec všeobecně) Zde by bylo pro studijní účely užitečné využít funkci videa i zabudovaného mikrofonu.
To elho_cid:
Děkuji za odkaz. Ale Lorentzova transformace ve speciální teorii relativity se týká skládání rychlostí pohybují-li se dva objekty vůči vztažné soutavě "S" rovnoběžnými rychlostmi a moje úvaha se týkala skládání rychlostí pohybují-li se dva objekty ne vůči vztažné soustavě, ale právě vůči sobě, jak píše pán inžinier , cituji: "naprotiv", kdy se už musí v Lorentzově transformaci Lorentzův faktor v relativistických efektech projevovat zvlášť silně. Vot vapros.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“