Digimanie nechce testovat Pentax

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od ggrand » 28 čer 2013, 19:00

Co propagátor, spíš další z mnoha pentax-výmazmozků. A to nepřeháním. Bohužel, už si nepamatuju, kam a komu co psal za emaily, ale pamatuju si, že mě to opravdu dostalo,co si takový člověk dovoluje...už vím něco o tom, že ten člověk, co popsul P(v porovnání s jinou značkou/modele), že je budižkničemu a že to ulejvák a to práci dotyčného ani Karbusický neviděl.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od nighthawk787 » 28 čer 2013, 19:08

tiež som uvažoval nad exaprom, čo by bolo keby, mohli by mať sídlo v bratislave? Ja som si nie istý či by to bolo lepšie viď skúsenosti pentax v Česku, sú v Prahe a okrem lepšej web stránky je marketing na rovnakej úrovni. Nebite ma ak sa mýlim. Neviem kto videl na street view sídlo pentax v Michalovciach, ale môj názor je ten že majiteľ je veľký fanúšik značky a za marketing pentaxu a nerecenzovanie na weboch asi vinu nenesie. Mala by to byť psia povinnosť výrobcu prezentovať značku na trhu. Pentax dodá telá a sklá na testy a lokálny distribútor zoženie dva či tri fotoweby na recenzie. Samozrejme že zadarmo to nebudú robiť, za reklamu sa platí, ale ak by pentax riešil podporu systémom predaj 4 telá a piate máš zadarmo ako to robili fuji a možno aj canon nikon(túto info mám od známeho čo predávaj fujiny pár rokov dozadu) vydalo by to na reklamu aj recenzie. Ale to sú len moje úvahy, bohužiaľ pentax môže byť akokoľvek dobrý, ale bez reklamy a marketingu... Na druhej strane sú zas predajcovia čo si prácu navyše s predajom nejakej menšinovej značky starosti robiť nebudú

Uživatelský avatar
mika
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od mika » 28 čer 2013, 19:49

Recenze na K 5 II v červencovém čísle Digitálního Fota.

Uživatelský avatar
rchawk
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od rchawk » 28 čer 2013, 20:47

a co píšou? :D

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od Čtvrtek » 28 čer 2013, 22:27

lennyl píše:no su tam asi 4 clanky od roznych ludi a kazdy foti Pentaxom, aj editor je pentax fan :), plus su tam recenzie aj na ine znacky.
Zatím jsem to poslední číslo jen tak prolítl a nemám ho u sebe, ale tuším že krom p. Krbusického a jeho ženy tam o Pentaxu nikdo jiný nepíše, krom minulého čísla.
ps: propaguje Pentax už od dob kdy jsem si ho začal kupovat někdy kolem roku 2005 - 2006 (Photo life A5) a co bylo před tím nevím.
STŘÍBRU ZDAR

Uživatelský avatar
mika
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od mika » 28 čer 2013, 22:39

Celkem docela chválí dynamický rozsah a šum.

Uživatelský avatar
Ladin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 412
Registrován: 10 kvě 2012, 09:33
Bydliště: Krnovsko

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od Ladin » 29 čer 2013, 08:20

Pokud dobře počítám, tak jeden foťák i s objektivem stojí v obchodě do 30 000Kč (třeba K-5II se záklaďákem určitě). No a nyní si porovnejme ceníky za inzerce v celostátních časopisech nebo novinách. Jednoznačně mě vychází finančně lépe varianta, když půjčí nějaký foťák na testy do redakcí časopisů a web magazínů, než platit drahou inzerci.

PS: a ještě bych na ty testy poslal stejný foťák s tím, že bude jednoznačně napsané, kdo ho měl kdy na testy v ruce (no a kdo ho taky svým používáním rozmlátil). Pak bude jednoznačně dohledatelné, kdo se chová jako fotograf a kdo jako devastátor.
Pentax: DA 18-55ALII, DA 35/2,4 , DA 50/1,8 , FA 28-105, FAJ 75-300, DA 55-300, M50/1,7, Tamron (A14) 18-200, Tamron (A16) 17-50, blesky Metz 36+58, Pentax K-s2

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od nighthawk787 » 29 čer 2013, 18:11


Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od miky_lbc » 30 čer 2013, 07:22

Jasne... skalnim fanouskum bohate staci nejakej uzasnej zebricek, kde se neco od Pentax umisti. V tomhle pripade zebricek vybehove fototechniky za rozumne penize, kteremu vevodi nejakej 4/3 polokompakt a K5 je tam na krasnem 4. nebo 5. miste, hned za 60d a nejkou Sony A.

Hned tady mame jasnej dukaz technicke nadvlady Pentaxu a zaroven toho, jak servery diskriminuji znacku, ktera se jinak muze honosit ucasti v takhle exklusivnich zebriccich :smile:

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od matak77 » 30 čer 2013, 08:08

No ja bych místo slova žebříček použil spíš seznam výběhových těl (nezkoumal jsem všechny, jen jsem to letmo zkouknul, odborníci jistě prominou), kterých se prodejci potřebují zbavit. Maj v tom nastrkaný peníze a zabírá to někde místo. S technickou kvalitou to nebude mít nic společného. Klasická masáž mozku, ostatně většina (ne-li 100%) takových serverů z toho žije. Objektivitu bych u nich nehledal..
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
jetys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od jetys » 30 čer 2013, 13:14

Mne velmi zarazi predevsim vystoupeni pana Polivky, ktery ctenarum, kteri pozaduji recenze Pentaxu, pripadne informace proc se Pentax nerecenzuje, pise "Předně mi není jasné, na základě čeho si od nás něco vynucujete takovým způsobem, jaký předvádíte v této diskuzi. Tohle je pro mne nepochpopitelna arogance. Jak se muze redaktor media pisiciho o digitalnich fotoaparatech divit tomu, ze se ctenari dozaduji recenze fotoaparatu, ktere jsou srovnatelne s temi, ktere recenzuji? Bud jsou objektivni a nebo recenzuji jen nektere znacky - ale pak to maji uvest rovnou a netvarit se jako nezavisli. Jak vyplyva z jeho odpovedi - jsou zavisli a vybiraji si znacky, ktere maji jejich redaktori recenzovat. Tim padem ale Digimanie velmi klesla...
Body: K-5II, K10D, ZX-7
K-mount : set Da 18-55WR, DA 18-55mm a DA 50-200mm, FA 50/1,4, FA 28-70/4
M42: 29/2,8 + 50/1,8 + 135/2,8 + 200/4

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od Ivan-K » 30 čer 2013, 13:41

Sa vám čudujem, ja som dávno prestal kupovať akýkolvek tlačený časopis a to z jediného dôvodu, čo s tým "odpadom" mám potom robiť - to sú stovky kíl papiera, ktorých sa mám problém zbaviť
Dnes to vidím tak že takýto magazím by mal vychádzať v elektronickej podobe , nestálo by to nič na tlači a skladovanie by tiež nebol problém, a myslím že aj cenovo by to mohlo byť zaujímavejšie
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od miky_lbc » 30 čer 2013, 13:48

Kdyby jsem měl první tři (a to opravdu neni žádnej výběr... prostě jsem vybral první 3 komentáře pod článkem) takovéhle, tak se ani snad nenamáhám odpovědí a prostě tu diskuzi zamknu. Digimanie je jedním z mnoha podobných serverů. Kdybych byl její majitel, určitě bych neměl chuť se pod každým Pentax článkem dohadovat na 10x s fanatickejma fanouškama a něco dokolečka vysvětlovat.

Vždycky je to stejné... vyjde článek o Pentax novince a ze všech stran se sesypou fanoušci jak mentálně postižené slepice. Já se řadim mezi Pentax fanoušky... ale musim úplně upřímně říct, že být na místě majitele digimanie, tak buď o Pentaxu nepíšu vůbec... ani mezi novinkama. Nebo pod jeho novinkama rovnou zakazuju diskuzi (k ničemu, protože by Pentax Talibánci hned zaútočili v diskuzích pod jinejma článkama).

Proč není Pentax v recenzích zde přitom za posledních několik let vysvětloval už snad 30x, možná i víckrát. Zdá se ale, že průměrní IQ fanatického Pentax fanouška je okolo 85 a tak se stále ptá na to samé a stále používá ty samé argumenty.
Zdravim, chcel by som sa spytat, ci budete robit aj test K​-50? Tych testov strojov od Pentaxu je tu naozaj malo. Vzhladom k slusnej kvalite za velmi slusnu cenu sa mi to zda trochu nefer voci tej znacke. K tym bateriam... Bude mozne pouzit akumulator alebo 4 AA baterie. Bude na rozhodnuti fotografa co vlozi do bateriovej sachty. Je univerzalna. ​(akumulator priamo, 4xAA s pouzitim adaptera)

OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Re: Bude aj test? | od: karves. 17.6.20139:56
Tady dělali posledni recenzi na pentax v roce 2009.....
Kvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)

Re: Bude aj test? | od: klokanicek 17.6.201310:26
JJ, to je pravda, zde ​(a nejen zde​) se záměrně zn. Pentax opomíjí, bohužel reklamní kampaně Nikonu a Canonu jsou neúprosné, jen jsem čekal že digimanie se nenechá ovlivnit, bohužel.
Pentax nepůjčuje...
tak si vyjednejte půjčení jinde...
to není profesionální a navíc nemáme možnost kde...
prostě si to půjčte jinde...
tak kde jsou recenze Pentax, kolik vám Nikon s Canonem platí? ....
Pentax bohužel nepůjčuje těla...
Blbost, mám informace, že půjčuje! Kolik vám platí Nikon

A stále dokola a dokola. Brzy, aby se člověk začal stydět za to, co je v Pentax komunitě za lidi ;-).

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od matak77 » 30 čer 2013, 15:55

Pentax "ULTRAS" :D
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: Digimanie nechce testovat Pentax

Příspěvek od nighthawk787 » 01 črc 2013, 08:17

miky_lbc píše:Jasne... skalnim fanouskum bohate staci nejakej uzasnej zebricek, kde se neco od Pentax umisti. V tomhle pripade zebricek vybehove fototechniky za rozumne penize, kteremu vevodi nejakej 4/3 polokompakt a K5 je tam na krasnem 4. nebo 5. miste, hned za 60d a nejkou Sony A.

Hned tady mame jasnej dukaz technicke nadvlady Pentaxu a zaroven toho, jak servery diskriminuji znacku, ktera se jinak muze honosit ucasti v takhle exklusivnich zebriccich :smile:

Ale no tak miki, prečo hneď tie emócie, ja nikde netvrdím že pentax je najlepší, o nejakom vyfabrikovanom dôkaze technickej nadvlády sa môžem len smiať cez celý ksicht, to si kde zobral? Nenapadlo ti že aj staršie telá majú stále čo povedať? Tak som to totiž myslel. Nie som žiaden ultras zaslepený nálepkou, :roll: :roll: ak by si čítal moje príspevky tak by si vedel že patrím k tým ktorí majú pentax radi, ale vedia aj o jeho muchách a neboja sa ich aj kritizovať. Zároveň však som sa naučil tieto muchy obísť a pre moje potreby sú irelevantné. Nemám ti za zlé ak si to nesprávne pochopil, nepoznáme sa osobne takže o sebe vieme ...

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“