Kde som nasiel Pentax

Moderátor: Moderátoři

Re: Kde som nasiel Pentax

Příspěvekod marian_r » 10 říj 2018, 08:28

Bol som v Alze Bratislava asi pred mesiacom vybavovať reklamáciu. Mali tam stôl s fotoaparátmi Pentax, asi 5 typov, všetky okrem jedného boli označené že nie sú (a ani nebudú). Pýtal som sa personálu či končia so značkou, ale nevedel.
marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod slivo » 10 říj 2018, 22:30

v alze v prahe ten pentax display uz tiez zrusili a namiesto neho je tamron. pentax ale myslim stale predavaju.
slivo
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod bedo. » 11 říj 2018, 05:52

To tam mali aj tak len kvôli lennylovi a keď sa dozvedeli, že prešiel na Sony, tak asi usúdili, že to už nemá význam. Nevšimli ste si náhodou, či tam nemajú novú Sony poličku? :)
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Twin » 11 říj 2018, 07:44

i ty Brute?
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5
Twin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod feri2303 » 11 říj 2018, 08:09

Aj na alzackom webe to vyzera ze maju len strieborne KP a K1 II po jednom kuse a k tomu 2 limetky. A to je vsetko... :(
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.
feri2303
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 11 říj 2018, 09:39

Alzu by som nebral ako meradlo predajnosti/dostupnosti Pentax produktov. ponukaju vsetko mozne od plienok az po zahradne kosacky, nie je to tradicny predajca foto techniky.
aj v showroome su snad vsetky fotaky bez baterky na stoloch pridratovane...akurat co im tam zapnem alarm,ked si daco chytim do ruky :D

Prolaika.sk, fotoskoda.cz - tuto je asi najvacsia ponuka Pentax produktov.
Sony A7r III + Voigtländer 15/4,5 III + Pentax Limited FA31/1,8 a FA43/1,9 + Sony FE85/1,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod mnx » 11 říj 2018, 15:29

lennyl píše:Alzu by som nebral ako meradlo predajnosti/dostupnosti Pentax produktov. ponukaju vsetko mozne od plienok az po zahradne kosacky, nie je to tradicny predajca foto techniky.
Prolaika.sk, fotoskoda.cz - tuto je asi najvacsia ponuka Pentax produktov.

Tak jsem to taky myslel. Pokud si chci vyzkoušet foťák na vlastní kůži, a kde mi i prodavač k tomu má co říci, jedu do fotoškody nebo do megapixelu. Alza je pro mě už akorát pouťový prodejce všeho co se dobře prodává.
K-5, 18-55 WR, DA-35/2.4, Sigma 10-20/4-5.6, M-50/1.4, A-28/2.8, A80-200/4.7-5.6, FA100-300/4.5-5.6, Ricoh 300/4.5, Ricoh 135/2.8, Pentacon 200/4, Helios 58/2, O-GPS1
mnx
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod hilda4sea » 11 říj 2018, 20:16

V každé učebnici selektivní reklamy je základní poučka. Potenciální zákazník musí mít v důsledku propagace vašeho výrobku v podvědomí uložené informace o něm, aby v okamžiku, kdy se rozhodne výrobek takového druhu koupit mu jako první vytanul na mysli právě váš výrobek. Toho lze docílit jen častým vizuálním kontaktem potenciálního zákazníka s vaším výrobkem v období, kdy o nákupu ještě vůbec neuvažuje.

Se ztrátou každého místa, kde mohu potenciální zákazníci vidět Pentax, ztrácí značka budoucí možné zákazníky, protože ti si v okamžiku příštího uvažování o nákupu DSLR na Pentax ani nevzpomenou.
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 11 říj 2018, 20:25

hilda: pravda. akurat ze regionalny predajca hocicoho, co ponuka, smahom ruky zrusi typ vyrobku, ktory mu nerobi obrat (napr. Alza).

co sa tlaci kazdy den na nas z reklamy? samsungy, ajfony, huawei, bilboardy canon, nikon atd...vsetko je to biznis, ide o prachy, nie o dobry pocit pre zakaznika.

ked niekomu v okoli spomeniem Pentax, pomaly ani ludia nevedia, co je to za znacka. obcas vytiahnem male kovove Limited skla z brasne a vzdy si vysluzia obdiv. a ja mam rad odlisne veci, zvlast pekne na pohlad, takze Pentaxu fandim.
Sony A7r III + Voigtländer 15/4,5 III + Pentax Limited FA31/1,8 a FA43/1,9 + Sony FE85/1,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bedo. » 12 říj 2018, 06:22

lennyl píše:zvlast pekne na pohlad

ta jak si potom mohol kúpiť Sony, šak to sú asi najškaredšie telá široko-ďaleko. Pravda, Nikon MLC im v tom začali zúrivo konkurovať. :mrgreen:
bedo.
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod marian_r » 12 říj 2018, 08:21

Treba založiť tému "Kde som nenašiel Pentax", zatiaľ tam dávam "v Alze" a "u lenyla". :D
marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Jen tak