Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od fakt » 05 srp 2012, 13:54

Slower píše:
fakt píše:Čechy si do úst neber.
Jsou lidi, kteří to tu mají rádi.
V nacistickem nemecku bylo taky hodne lidi co melo nemecko rado :D
Argument, ze cechy nepomlouvat, protoze to tu maji radi, me dost pobavil :)

Ne ze bych souhlasil s tim, ze cechy je nutne pomlouvat, ale tak nejak ma kazdy narod dalekoho k dokonalosti.
Tohle je od tebe velký úlet.
Srovnávat mě s nacismem může vyplynout pouze z tvé blbosti.
Zbytek mi nepodsouvej.
Ale třeba to chceš vysvětlit.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Slower
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 27 říj 2011, 12:39

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od Slower » 05 srp 2012, 17:31

No to spis jak bych potreboval vysvetlit jak souvisu to, ze to tu ma spousta lidi rado s tim, ze cechy nebrat do pusy (tzn. ze na nich nic spatny neni).
Vzdyt to ze to tu nekdo ma rad, neni zadnej argument svedcici o tom, ze to tu je bezchybny...

I kdyz uznavam ze s tim nacistickym nemeckem jsem mozna prestrelil, ani v nejmensim jsem te nechtel prirovnat k nacistum, spis jen ukazat zjevny priklad ze kdyz nekdo ma neco rad, neznamena to, ze to je super...
Největší hustodémon a krutopřísňák jižně od Murmansku

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od fakt » 05 srp 2012, 18:02

smalincik píše:Miky: tak to byla ta o Sedmilhářích a teď ještě tu o Princi a chuďasovi!!! prosím... A pak si vypláchni ústa.
Kecy,kecy, kecy, pořád se jenom vymlouvat proč to nejde, jakej jsem chudák. Je to prachobyčejné řemeslo, nejsou to akty, ani žádná umělecká fotografie. Tím spíš MUSÍ ty fotky mít nějakou úroveň (neříkám, že jsou zrovna mizerné a beru to jako obecné téma o přístupu k práci). Holt jsme v Čechách.
Já tady žádnou kritiku ani obhajobu dokonalost Čech nevidím.
Přijde mi však, že zbytečné kritiky a shazování všeho možného zde, je v poslední době přes míru. Lidé, kteří za tuhle zemi nikdy nedýchali, pak sklouzávají k termínům čecháčkovství.
Pokud netrváš na spojování mé osoby s nacismem, považuji tuto záležitost za uzavřenou.
V opačném případě nabízím osobní setkání.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
smalincik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: olomoucko, obec Výkleky

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od smalincik » 05 srp 2012, 20:51

Hezky.... Po dlouhé době jsem se zapletl do diskuze a výsledkem je výzva na souboj :D :D :D .
Tak aby bylo jasno, hlavně Faktovi: přesto, že jsem se v cizině několikrát opravdu styděl, že jsem Čech a ty burany, kteří, jak říkáš, "to tady maj' rádi " bych nejraději propleskl, nepatřím k těm, kteří by ohýbali hřbet a hrdě se k Čechům hlásím. Ale musí být proč. Dostáváme se už docela daleko od tématu v prvním příspěvku a hlavně už se tady docela dlouho mlátí prázdná sláma.
Takže téma bylo: Přiměřenost chování Šibíka na kritiku jeho práce, která v tomto konkrétním případě nevybočuje z průměru a odvedl by ji, troufám si říct, každý průměrný profesionální fotograf, který vlastní výuční list na toto řemeslo. To je téma o kterém jsme mluvili, tedy i o tom, že Šibík našel okamžitě výmluvu a smazáním komentu a zablokováním uživatele zabránil diskuzi nad svou prací, kterou veřejně představil. To že pak Miky a Hilda vyrukovali s omlouváním profíků, jak to mají těžké, jak musí to nebo ono přišlo až později a na to jsem reagoval já svým " Holt jsme v Čechách".Napsal jsem to proto, že dnes a denně slyším i ve svém oboru, že to nejde, že se to nestihne, a podobné kecy, které použil jako argumenty Miky. Docela mě štve ta degradace celé společnosti. Jestliže Šibík chce sám sebe řadit mezi naprostou špičku v oboru a chce poučovat ostatní, jak to mají dělat a pořádat workshopy za těžký prachy, pak musí mít dost sebekritiky, aby si rozmyslel co zveřejní a co si nechá v šuplíku. Pochopil bych to v době analogu, kdy jsem fotil i já pro okresní plátek a kolikrát jsem doloval z negativu horko těžko nějakou publikovatelnou fotku. Ale dnes, při současných technologiích, kdy v podstatě nejde udělat technicky špatná fotka a chce se jen ten osobitý pohled, který ho odliší... to ho fakt nechápu.
Pentax K-7 + set18-55WR a 55-200WR, Tamron 70-200/2,8, Pentax FA50/1,4, nějaké starší kousky bez autofocusu a nějaké s M42,sigma35-105, pentax 100-300.

www.malincik.eu

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od fakt » 06 srp 2012, 07:16

smalincik píše:Hezky.... Po dlouhé době jsem se zapletl do diskuze a výsledkem je výzva na souboj :D :D :D .
Tak aby bylo jasno, hlavně Faktovi: přesto, že jsem se v cizině několikrát opravdu styděl, že jsem Čech a ty burany, kteří, jak říkáš, "to tady maj' rádi " ....
Vidím, že společnou řeč nenalezneme. Jde ale o fotografické fórum, takže zbytek můžeme opravdu pořešit na nějakém "workshopu". A neboj, svět není tak zlý.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od matak77 » 27 lis 2013, 12:11

Tak Šibík neskončil jenom u aCIDfira, ale i v Reflexu..

"Vadí mi bulvarizace, v Reflexu končím, napsal Šibík na Twitter"
článek: http://www.lidovky.cz/forograf-jan-sibi ... -media_ape

"V Reflexu prý není místo na mé fotoreportáže, proto odcházím, říká Šibík"
článek: http://www.lidovky.cz/v-reflexu-pry-nen ... 3_lide_ape

"Po 20 letech odcházím z časopisu Reflex. Nezájem o fotoreportáž a míra bulvarizace přesáhla únosnou hranici."
twitter: https://twitter.com/JanSibik

Obrázek
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od k.e.n » 27 lis 2013, 12:27

Tak i v Lidovkách si z něj dělají prču, viz ten odkaz začínající "forograf" :)
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od vjacesslav » 27 lis 2013, 13:34

Ono skončiť v tom najlepšom alebo trochu sa preorientovať v danom odvetví dokáže strašne málo ľudí... Napriek tomu Šibík ostáva legendou českého fotosveta...
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šibík u mě skončil...přečtěte si proč!!

Příspěvek od kluzo » 27 lis 2013, 14:09

Myslím, že se Šibík neztratí... A nic s tím neudělá ani Babiš...

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“