Time lapse

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mišo201
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Senica

Re: Time lapse

Příspěvek od Mišo201 » 04 srp 2011, 21:29

Ďakujem. Ono som mal v pláne nafotiť všetky dominanty Bratislavy. Nepochybne najväčšou dominantou je Hrad, ktorý však vďaka tomu, že sa mi pobabral desaťmilimetrový objektív počas fotenia, by som nikdy nezabral celý zblízka a vďaka našim súdruhom v 70tych rokoch máme pod Hradom diaľnicu :( Druhou najväčšou dominantou sú mosty. Potom SND, Michalská, Stará radnica a Primaciálny palác(insider info: keď som ich fotil, tak som mal nechtiac nastavenú clonu na 2.8, teda okraje boli out-of-focus, ale v podstate sa tam ani nič také prevratné nedialo, tak som ich takto zmenšil). Mal som v pláne aj Euroveu, no tá jednoducho nevyšla, kvôli tomu, že som nenašiel ten správny pohľad, aby som zabral euroveu, ruch v nej a aj tí ľudia boli akýsi leniví: keď pršalo, vonku nebolo ani nohy a keď bolo krásne, všetci vylihovali na slniečku a vysedávali v kyviarničkách a nechceli chodiť a pohybovať sa, lenivci... :D Inak sa mi diaľnice a pohyb áut veľmi páči, preto som ich aj fotil, dokázal by som ich pozorovať hodiny, no ale sto ľudí, sto chutí. Osobne som chcel nafotiť aj vlaky, ale keďže som sa na jedno moje tajné vyhliadnuté miesto, ktoré nebudem prezrádzať, nedostal, tak budú až v ďalšej timelapsovke :) Mimochodom, ten privádzač k Prístavnému Mostu v siedmej a plus sekunde je vedľajší účinok, mňa práve zaujali tie ohňe šľahajúce z komínov Slovnaftu.
divney píše:Zpracováno v Pinnacle 12.
http://www.youtube.com/watch?v=4fgIqPyeY9w
Něco málo linků na toto téma:
http://www.delicious.com/divney/timelapse
Fotky sa mi páčia, tak isto aj námet. No to tempo by chcelo naozaj trošku upraviť. Inak, fotiť timelapsovky je dobré s nastavením kompletným manuálom, najmä ak sa nemení počas fotenia prostredie, pretože ak je nastavená automatika, chlapec foťák, hlavne K20Dčko, si nepamätá minulú expozíciu a fotí ako práve teraz uzná za vhodné, teda preložené do našej reči: náhodne hádže expozície, raz z nejakých príčin, ktoré pozná asi iba sám programátor firmware fotoaparátu a expozimetra, pridá o malinký kúsoček jas, inokedy zas uberie, čo má za následok video, ktoré vyzerá akoby sa blýskalo. Nastavením na manuál sa tento (d)efekt dá zmierniť, vo väčšine prípadov úplne odstrániť. Ono je dobré pred fotením naostro si preskúšať ako to fotoaparátu ide, spoznať niektoré muchy, nájsť si ideálne nastavenie podľa toho, čo chcem fotiť či fotiť do RAW, či do JPEG, prípadne do akej kvality a veľkosti. Mne sa najviac páči fotiť do 6MB JPEG, pretože 16GB karta ich zoberie okolo 3000 a spoznávam, že sa s tým celkom dobre dá vyhrať(digitálny zoom, panning). Inak tie variácie expozície sa dajú upraviť aj v PC, no je to strašne pracné.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Marselus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 24 lis 2011, 17:42
Bydliště: Kolonica, SLovensko

Re: Time lapse

Příspěvek od Marselus » 22 led 2015, 09:27

Zdravim
Ako to je pri tych timelapsoch ked sa to stale presuva je to len efekt dodany v post procesingu alebo to fotograf presuva fotak na nejakych kolajnickach.
Diky
Pentax K30, DA 15\4 Ltd, DA 18-135 WR, DA 55-300 WR ...a par drobnych chobotin...

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1410
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Time lapse

Příspěvek od slavek » 22 led 2015, 09:28

Pokud já vím tak jsou na to takové kolejničky s jemným posuvem foťáku...
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

matkokupko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Time lapse

Příspěvek od matkokupko » 22 led 2015, 12:33

da sa to urobiť dvoma spôsobmi, buď v postptocese dáš posúvať obraz,s miernim zoom orezom na konci, alebo drahšia ,ale kvalitnejšia metóda že si kupiš kamerový slider + motorizovaný pohon...
-tu máš link na super video...
http://www.photoventure.com/2014/12/02/ ... ice-caves/
Pentax K20D,K3,Tamron 90mm F/2.8 ,Tamron AF 17-50mm f/2,8 ,Tamron 10-24 f 3,5-4,5. Tamron 70-200mm F2.8 ,Samyang 8mm f/3.5 Fish-Eye. Pentax 15/4. Pentax 35/2,4. Pentax 50/1,8

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“