Casopis CS fotografie

Moderátor: Moderátoři

Libi se vam casopis CS fotografie?

Ano
13
39%
Ne
20
61%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od Ivan-K » 10 říj 2010, 15:01

Bena vyzerá že ťa "majitel" časopisu začal trochu nahánať... Ja si takmer žiadne časopisy nekupujem , pretože ich cena , nie je adekvátna obsahu, Kvalita farieb , či papiera, alebo počet strán u mna nevyváži cenu časopisu. Kedysi som kúpil aj nejaký časopis ohladom fototechniky, ale že by jeho obsah stál za vyše 3-4€ povedať určite nemôžem... Za akýkolvek odborný časopis by som bol ochotný zaplatiť maximálne 2€, ale aby v niekolko posebe nasledujúcich číslach boli fotky od toho istého autora z nejakej cesty, tak to by som považoval už za otravné a zvažil by som dalšie predplatné časopisu...
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 10 říj 2010, 16:16

Ivan-K píše:Bena vyzerá že ťa "majitel" časopisu začal trochu nahánať...
Pan Karbusicky se ohradil proti memu tvrzeni o navyseni ceny a o kvalite tisku. Tyto body jsem tedy uvedl na pravou miru, ale za ostatnimi si pevne stojim.
Naposledy upravil(a) BenaCZ dne 10 říj 2010, 20:06, celkem upraveno 2 x.
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od Ivan-K » 10 říj 2010, 17:05

Bena CZ netráp sa tým... Kedysi vydávanie časopisu bol celkom slušný "biznis" , hlavne časpisy o tuningu. Dnes vela vydavatelov akosi zabúda na čitatela a počíta asi len zisk, pritom mu uniká že časopis má byť taký aby bol zaujímavý pre čitatela, lebo iba to ho robí predajným...

Ludia v dnešnej dobe začali viac rozmýšlať a skončilo bezhlavé kupovanie či platenie rôznych služieb ktoré ponúkali "nenažranci"...

Načo platiť za káblovku mesačne 300,- ked si môžem kúpiť Skylink, ktorého vstupnú investíciu mám za necelý rok späť... Prečo byť u nenažraného operátora , ktorý vás nuti len zväčšovať balík služieb, priplácať si nezmyselné služby ktoré nepotrebujem, ked môžem ísť k inému kde platím polovičné faktúry. Načo kupovať časpiš za necelých 100,- Czk, ked všetko je na webe, nevznikne mi aspon doma odpad v podobe papiera (mával som ho slušnú kopu)
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 10 říj 2010, 17:43

Tady je můj poslední email, který jsem poslal. Na víc už opravdu nemám chuť ani čas. Raději se budu věnovat doma rodině, to bude mít větší přínos ...

Dobrý den,
nechci zde přesně rozebírat Vaše dlouhé emaily, ale pár bodů bych k nim přeci jen měl.

Věřím tomu, že děláte svojí práci poctivě a s láskou, to ale neznamená, že se musí každému líbit. Některé články ve PL jsem si velmi rád přečetl a byly mi prospěšné, ale poslední dobou jich bylo pomálu. Články o hardwaru s odkazy na Váš eshop, kde byl daný výrobek výrazně dražší než lze sehnat jinde na internetu (mluvím teď konkrétně o adaptéru na interní disk ICY BOX), mě hodně vadí. Ba přímo vytáčí.

Povídání pana Šilhy o Africe je opravdu to poslední co z časopisu čtu. Když se totiž podívám na fotky u článku, tak bych totiž řekl, že se nenacházím ve fotografickém časopisu, ale ve velmi průměrném časopise o životě v Africe. Stačí se podívat do časopisu National Geographic a naleznete tam výrazně ale opravdu výrazně lepší fotografie z divoké přírody než tisknete Vy do fotografického časopisu od Václava Šilhy. A to je NG přírodovědný a ne fotografický časopis. Abych nechodil do zahraničí, proč neoslovíte třeba pana Záhorce, který byl v Keni taky a přivezl si domů skvělé snímky viz http://www.fotozahorec.cz/Kena/index.htm . Myslím, že bych nebyl sám komu by se rozhovor s ním líbil.

Co se týče článků o filtrech. Takovéto články mám velmi rád a měly pro mě přínos. Chybí mi ale ukázka pěkných fotek krajin s využitím filtrů. Ty ukázkové s prominutím za mnoho nestály. Proč třeba neoslovíte Petera Drančáka a neuděláte s ním rozhovor o jeho fotkách? http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25 ... vis=266065 Tento autor má svůj osobitý a podle mě velmi pěkný styl. Určitě by se čtenářům rozhovor s ním líbil a byl pro ně přínosem. Dobrých fotografů krajin je v Čechách poměrně dost, tak proč jejich fotky nezveřejňovat ? Píšete, že zavrhujete internetová fóra a galerie. Mnohdy by ale neškodilo někam zavítat, porozhlédnout se tam a oslovit pár autorů co Vás tam svojí tvorbou osloví. Takto bych si představoval fotografický časopis, který by se mohl lidem líbit.

Já osobně více fotografuji asi 3 – 4 roky a jsem právě internetovým galeriím vděčen za to, co jsem se ve fotografování naučil.

Na hodnocení Vaší soutěže se zřejmě neshodneme. Pan Chovanec je jen do očí bijící příklad. Poměrně často mě překvapila vítězná fotografie ať už byla od kteréhokoli autora . Matně si vzpomínám na vítěznou krajinářskou fotku v nedávném čísle PL, kde bylo zachyceno různě barevné pole. Podle mého názoru fotografie bez světla, která by rozhodně neměla být vítěznou. Já bych si danou fotku ani nevytiskl do svého alba.

Největší zklamání z nového časopisu bylo asi to, že jste 4 měsíce dopředu budili ve čtenářích velké očekávání v zásadní změny. Ty se ale podle mě nedostavily. Když byste v posledním časopise PL oznámili, že časopis mění jméno a bude se více věnovat ČS fotografii, tak by to bylo podle mě adekvátní proběhnuvším změnám. Přirovnal bych to k nenaplněným očekáváním z Pentaxu K7. Dlouho dopředu jsem slyšel, jaká to bude revoluční změna, foťák dostal číslo úplně nové řady a co z toho zbylo? V podstatě jen o něco vylepšený autofokus, který ale za špičkou ve své oblasti v ostření stále zaostával. Přitom stačilo dát mu název Pentax K30D, nedělat z toho takový boom…
Naposledy upravil(a) BenaCZ dne 10 říj 2010, 19:58, celkem upraveno 3 x.
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 10 říj 2010, 18:07

Ten karbusicky je ale pekne ..... co tak ctu.. :!:
Hrubá urážka editována administrátorem a nahrazena tečkami
Ještě jednou od si od tebe přečtu podobný příspěvek a zamezím ti přístup do naší komunity. Bena je slušný kluk má právo na rozdílný pohled od pana Karbusického, a tak jak to čtu on se pořád chová jako slušný člověk, což se o tvém příspěvku říci nedá. maZec - Zbyněk Hovorka

Uživatelský avatar
atiratha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od atiratha » 10 říj 2010, 19:09

Možná zbytečně silná slova. Ono asi nikomu nebude příjemné, když se mu haní něco, co dělá. Já osobně ještě CS foto neviděl, ale PL měl pro mě co do zajímavosti klesající tendenci tak jsem zvažoval ani ho nekoupit a asi jsem udělal dobře.
K-5, pár moderních objektivů a sklárna starších

Uživatelský avatar
ByWondra
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 375
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ByWondra » 10 říj 2010, 19:27

CS fotografii jsem zatím nečetl, protože jsem dlouho nebyl v knihovně. Photolife jsem si docela rád prohlédnul, ale opravdu jen prohlédnul právě v knihovně, a tak po hodině už jsem neměl moc, co v něm hledat, proto bych za něj určitě nedával téměř stovku. Cena je neadekvátní obsahu, schoval bych si maximálně sem tam nějaký článek či fotku na inspiraci

z článků o hardwaru mám obdobný pocit jako Bena, ale počítače moc neřeším, tak mě to ani netrápilo.

ještě co se týče přirovnání ke k-7, mně osobně připadá, že humbuk kolem ní udělala především komunita hladová po novém modelu. A koncept toho stoje je oprávněn zvát se novou řadou. :-)
K-5, K200; S10-20/4-5.6, T17-50/2.8, S50-150/2.8, Pen540, Metz48 ...
|Fotoreporty|

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 10 říj 2010, 20:20

Já se smířil s tím, že jsem přestal patřit do cílové skupiny. Asi ani nejde očekávat od časopisu s tak úzkou autorskou základnou, že bude neustále obohacovat, nebo překvapovat. Jenže získávat články od kvalitních fotografů, obzvláště těch zahraničních, asi není levné.

Vzájemné hlazení srdíček dua K. a jejich známých mne nezajímá. Skrytá, nebo označená reklama na HW a jiné předražené příslušenství v jejich e-shopu, mi přijde úplně nechutná! Zvlášť, když každou stránku jistě drahého papíru musím zaplatit. Pochopil bych, kdyby do každého čísla vložili "Lidl-leták", ale cpát to přímo do časopisu a navíc se tvářit, že je to užitečný článek... to je trochu moc.

Co se ceny týká, tak bych byl schopný dát i víc, nebo stejně za menší formát (když PL začínal), ale současný obsah mi za těch 90 korun nestojí.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 11 říj 2010, 08:46

Photolife jsem "objevil" ještě při posledních vydání v menším formátu a byl jsem z něj nadšen. Znechucen reklamními žvásty ve většině ostatních "fotočasopisech" to pro mě bylo najednou jak jiný svět... TO byl časopis o fotografii, o pocitech z focení, hledání a nacházení....

S novým formátem se začali vkrádat první pocity něčeho, co mě hned netrklo... ale se svým loajálním vztahem k výbornému časopisu jsem to nevnímal...

Dvojice měsíců plynuly a na konci minulého roku jsem již předplatné neprodlužoval a letos jsem zakoupil všehovšudy 3 čísla. V pátek jsem "opět objevil" nový časopis... se zájmem jsem si - neinformován o tomto počinu - přečetl úvodník a hned po té začal listovat novým.... sakra, vždyť to je starý PL.

A víte co, ani mě to moc nezaskočilo... časopis o fotografii má být časopis o fotografii, ale ten pocit, se kterým jsem PL poznal, se už dostavoval jen výjimečně. Počítače mě zajímají, nepřímo mě i živí, ale že bych ve většině z posledních čísel musel prolistovávat několik stran o počítačích.. jasně, v dnešní digi době to je důležité, ale probírat ve fotočasopisu převážně počítačová témata a ještě v takovém rozsahu... ale hlavně jen mizivě vyvážená články o tom hlavním, co bych rád v takovém časopise nacházel.

CZ foto jsem držel v ruce a nerozuměl jsem tomu... dále nerozumím tomu, proč pan Karbusický kontaktuje někoho, kdo píše o svých pocitech z časopisu... tedy, ať jej kontaktuje, ale proč jej více trápí kvalita papíru a cena je zarážející... ano, je to důležité, ale tisk na křídu nezachrání nevhodný, nekvalitní, nedostatečný (dosaďte jak je libo) obsah...

Před pár měsíci jsem si jednoho velmi pozdního večera prohodil s panem Karbusickým pár e-mailů. Řešil jsem právě to, že když už je v časopise o fotografii tolik materiálu o počítačích, proč neuvádí informace i o alternativě Apple. Vždyť tato firma má k "výtvarnu" velmi blízko. Hudba, filmy, grafika ale i fotografie.. to jsou obory, kde Apple rozhodně není okrajovou záležitostí. Ve zkratce se mi dostalo odpovědi, že je Apple předražený a že se za stejné peníze na PC nechytá. Pan Karbusický tehdy příliš nedával prostor k diskuzi a teď je v obdobné situaci. Hájí si kvalitu a cenu svého časopisu a navíc jiné názory nebere.

Nechci tu vyvolávat diskuzi na téma Apple, ale mě šlo o to, že se v časopisu věnuje dost místa o počítačích, zřejmě proto, aby se uživatelům usnadnila práce s nimi, ale proč tedy nezmínit i jinou možnost, která je ohledně "přítulnosti" k uživateli na velmi dobré úrovni a co se týká ceny... nesouhlasím.. alespoň teď, když jsem tenkrát nemohl :-)

A závěr... už to tu zaznělo.. doba je těžká, to ano, ale používat časopis prvoplánovitě k tomu, aby vydělával na úkor důvěřivým čtenářům je smutné.

Pane Karbusický, já Vám to přeji, vydělávejte, s tím já problém nemám a je mi jasné, že stejně jako se stát nemůže starat o své "ovečky", když není schopen vydělat, ani v časopise (a v jakémkoliv jiném oboru) to není jiné, ale vraťte se k fotografii...

Teď si dovolím ještě jedno rýpnutí a to do Vašeho soukromí... ale dal jste jej dobrovolně na oči všem, tak to snad nebude tak nepatřičné. A začnu odzadu. Reportáž z výletu do Paříže. Paráda, příjemné počtení... ale o focení toho až tak moc nebylo.. zůstal ve mě pocit spíše vyprávění o Vašem společném výletě s Vaší manželkou. Prima, fajn, přeji, nezávidím. Jen velkým problémem je, a je to stejné i u fotografií, přenést osobní pocity na další lidi, čtenáře, posluchače a diváky. Takže to jediné, co ve mě z těch několika stran ve mě zůstalo byl pocit, že jak to půjde , vytáhnu přítelkyni na fotovýlet do Paříže.. ale kvůli tomu jsem nemusel číst několik odstavců textu.

A druhá věc.. Vaše svatba... je to samozřejmě Vaše osobní věc, ale popravdě mi přišlo zvláštní vyjadřovat se o tom, jak Vám bylo líto, že jste nemohl fotit.. na vlastní svatbě... proboha.. svatba, to je akt, kterým si dva lidé cosi dokazují, slibují.. a v tu chvíli patří jen a jen sobě... ale myslet při tom na foťáky..?? No, nechme to.. a druhá věc.. nemyslím si, že jste neměl možnost zvolit jiného fotografa... protože pokud uveřejněné fotografie byly ty z nejpovedenějších, tak fotograf nepředvedl to nej.. nebo je tu ještě další varianta, byl tak nervózní z toho, koho fotí, že to po... nezvládl.

A paradoxně, některé tituly, o kterých jsem kdysi utekl, mě teď přišly nezřídka zajímavější... ale to už může být čistě individuální pocit...

Omlouvám se za dlouhý text... nechtěl jsem... ale tak to nějak ze mě vypadlo.. :-)
Naposledy upravil(a) fjo dne 11 říj 2010, 13:11, celkem upraveno 2 x.
Pentax

Uživatelský avatar
donPedro
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od donPedro » 11 říj 2010, 09:40

Tož pod to co napsal fjo si dovolím připojiti i svůj podpis, neb vpodstatě vyjádřil i mé pocity k časopis PhotoLife/ČS fotografie.
Nicméně, jak už i zde zaznělo, mají vydavatelé časopisu jistý koncept a záměr, tak nechť s ním jdou na trh, a ten ukáže zda-li je životaschopný (samosebou že však musejí počítati i s kritikou, kterážto nemusí býti vždy jen pozitivní). Tož tak.
K10D, DA 18-55, DA 50-200, Velbon Sherpa 600

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 11 říj 2010, 13:51

Hosi... Za vsetkym hladaj zenu :)
Ked prisla Sona K./L. do PL, vtedy mi konecne sadol PL. Skoro vsetky jej clanky ma urcitym sposobom chytili (clanok z operacky alebo basy bol fakt sila), boli pisane jasnejsie a priamejsie. Je to reporterka... :)
Clanky Jana K. mi pripadali niekedy preemotivovane a najviac som sa bavil na fotoklinike.
Skoda, ze sa k tomu postavili tak ako sa k tomu posatvili. Pan K. uz chyta Hulanove maniere... minimalne to EGO...
Ad APPLE: v niektorych starsich clankoch mal na konci symbol :)
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 11 říj 2010, 15:44

Byl jsem kontaktován paní Karbusickou z CS fotografie.
Některé hrubé výrazy jsem editoval to sem do našich stránek nepatří a musím říct, že paní Krbusické nevyhovím a nezasáhnu do diskuze, která se mi zdá svobodná.
Svoboda projevu je nepopiratelným právem každého člověka a i když s některými názory vámi prezentovanými nesouhlasím, nebudu bránit žádným způsobem další diskuzi na toto téma.
BenaCZ odstranil zavádějící informace, které zveřejnil a tím bylo učiněno zadost spravedlivé diskuzi. Jeho názory beru na vědomí a nebudu mu bránit ani nikomu dalšímu ve svobodě projevu.
Zbyněk Hovorka
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
ggrand
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 307
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zlín

Příspěvek od ggrand » 11 říj 2010, 16:14

Mazec, pokud Karbusicky osocuje nekoho a navazi se do jeho prace, kterou nevidel jen kvuli tomu, ze kritizuje (a celkem pravem) praci jeho vlastni a pak jeste s rodinkou bonzuji jinde, cili tobe, tak to u me je a bude ...... editováno(ci spise to co jsem napsal a tys mi to zcenzuroval, nutno rict, ze to nebylo ani vulgarni slovo). Jsem zvedavy, jestli mi promaznes i tenhle prispevek. A pokud ano, tak me zamezeni pristupu k teto komunite vadit nebude, nemam totiz rad nesmyslnou cenzuru a neminim podporovat web(kazdy klik na PFS dela penizky), kde nesmyslna cenzura je.

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 11 říj 2010, 16:19

Promažu ti to, protože se nedokážeš povznést nad problém a řešíš to urážkou.
Važ svá slova. Tahle komunita je proslulá a příkladná ve svém chování a věřte nebo ne lidé a firmy to vědí.
Dalším tvým krokem by měla být omluva za slova, která jsi zvolil. I ty máš právo na svůj názor, ale vyjadřuj ho způsobem, který není v rozporu se slušným chováním.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 11 říj 2010, 16:26

Som zvedavy na dalsi uvodnik v CS fotografii... :)
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“