Hrajky s vybavou K20, K7, 55, 200

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Hrajky s vybavou K20, K7, 55, 200

Příspěvek od CyberSammy » 17 zář 2010, 23:37

Prave sa doma hram s K20D a s K-7, DA*55, DA*200 a zabijam nudu :-) Zatial sa mi K20D viacej paci ergonomicky a aj tym, co z toho lezie, ale na druhej strane je K-7 ovela rychlejsie telo a to neporovnatelne :-) Btw.. ak niekto tvrdi, ze DA*55 je pomaly objektiv, velmi rad ho vyvediem z omylu :-) Je ovela rychlejsi od DA*16-50 a DA*50-135 a porovnatelne rychli s F50/1.7, mozno o cosi pomalsi, ale presnejsi :-) K20D som mal nedavno na kalibracii v Nemecku a s tymito dvoma sklami mi ostri uplne presne. S tymi co som mal predtym uz neviem, lebo som ich medzicasom predal. Aj toto ide vsetko prec, len sa s tym vytesujem, kym to vsetko este mam :-) Btw.. ta 200vka je delo :-) je to sklo, ktore mi kedysi chybalo za cias, kedy som fotil koncerty. AF na K-7 je s nim dost svizny aj v low light :-) Vzhladom k tomu, ze su to pevne skla, tak vystup z nich lezie viac nez dobry. K-7 ma sice dobre vymysleny uchop, ale jednoznacne mne na nej chyba grip. S gripom musi byt super :-) Zajtra s tym daco pofotim este aj vonku, ale z tej 200vky som uneseny :) normalne mam chut ist nacvakat koncert :-) Hm, co by som este dodal? Aha.. aaaano, DA*60-250/4 je momentalne najrychlejsie Pentaxacke sklo, co sa tyka AF :) Je to dane jeho kratkou drahou. Proste tam to lieta :-D tak toto su asi tak moje momentalne dojmy a pocity :-) Pentax nie je zly, ale ja mam zle skusenosti s Exaprom a Nemeckym servisom, koli ktorym mi praskli nervy a to je hlavny dovod preco menim znacku. Nemam proste uz v zaujme sa s nimi dalej dotahovat ak budem potrebovat nahodou v buducnosti daco opat vyriesit.
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bobo2 » 18 zář 2010, 09:45

...hm....pre mňa zvláštny argument na zmenu značky...
Odvšadiaľ počúvam hrôzostrašné príbehy na servis Nikon aj Canon...
Raz som to tu písal...Švagor fotí s D3, 17-35, 24-70, 70-200 a kopou pevných Nikkorov a na otázku, či má problém s FF/BF mi povedal, že iste, ale nevadí mu to a nerieši to....
Takže obávam sa Cyber, že si prechodom nepolepšíš a prajem Ti, aby si si nepohoršil. Ono sa fakt zdá, že inde je tráva zelenšia...až kým si tu trávu nekúpime...
Pentaxu vyčítam ešte stále zaostávajúci AF/aj keď to K7 vylepšila a K5 dúfam znovu vylepší/ a zatiaľ chýbajúcu FF platformu. Inak som so všetkým spokojný...
Minule ma dorazil m4077 z fóra grafiky s témou nefunkčnosti AUTOISO u modelov značky Nikon aj tých najprofi. Mať Nikon by pre mňa znamenalo technicky zmeniť spôsob fotografovania....

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bobo2 » 18 zář 2010, 11:09

...ešte jeden postreh priamo nesúvisiaci s témou...
...čím viac technického vybavenia vlastním, tým viac času venujem výberu "vhodnej" výbavy na akciu, na úkor rozmýšľania nad spôsobom, myšlienkou, zaujímavou kompozíciou...a je to myslím na škodu veci.

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 18 zář 2010, 12:49

Neviem aky servis ma Nikon, ale Canon ma na Slovensku hrozny, ale v Cechach dobry. Znamy mal problem s AF na 30D a v CZ(Prahe) mu to na 2x spravili a odvtedy, co je cca 6 rokov s tym fotakom a ani ziadnym inym objektivom nemal problem. Co sa tyka Nikonu, pocul som, ze v CZ je strasny servis, ale vela ludi hovori o Nikone ako o ikone kvality, ze vacsinou do servisu putovat nemusi. Takze neviem, ale aspon su tie servisy blizsie a nie az v Nemecku, kam treba platit nehorazne $$$ za postovne a aspon z mojich skusenosti ten servis nie je o nic lepsi od C/N servisov. Navyse s Exaprom je tazka komunikacia. Oni na SK servisuju minimum veci a technik tam malokedy je. Na maily mi odpovedali len sporadicky a telefonaty vacsinou vybavoval obchodak, ktory s tym nic nema. Vzdy som musel pisat po anglicky sprievodny list pre servis s popisom, co chcem vlastne spravit. Nehovoriac o tom, ze som musel zaplatit nehozazne prachy za zostelovanie veci, ktore boli este v zaruke a navyse to aj zle spravili, muselo to tam putovat naspat. Cakacie doby boli vzdy cez 2 mesiace, co je mimo zakona, cize ak tam daco muselo putovat naspat, tak to bolo 4 mesiace, kym sa mi to vratilo domov dobre spravene. Proste nonsens. Co sa tyka servisu zn. Pentax ten ma u mna -100 bodov. Neviem ako v CZ, ale tam sa mi zda byt situacia o 180 stupnov lepsia.
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 18 zář 2010, 13:23

CyberSammy píše:Co sa tyka Nikonu, pocul som, ze v CZ je strasny servis, ale vela ludi hovori o Nikone ako o ikone kvality, ze vacsinou do servisu putovat nemusi.
Jo to je typický. Kamarádovi se u D80 loudalo zrcátko, takže ho měl na 20% fotek vyfocené. Servis ho odbýval a na fórech mu Nikonisti psali, že Nikon je přece nejlepší, takže jak může mít nějaký problém. Když jinému známému na Nikoňáckém 80-200 odešel ostřící motor tak za opravu chtěli 20000 a on dál meldoval to svoje ohrané: "Všichni říkají, že Nikon je nejlepší, s jinou značkou bych určitě dopadl hůř."
Prostě když je problém s Nikonem, tak se musíš spolehnout na to, že není nic lepšího :-D

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 18 zář 2010, 13:34

2 elho_cid: ten D80 by som este chapal, ze tam mohol byt daky problem, ale 80-200, hmm.. necakal by som, ze tam odide ring.

..asi si predsa len budem musiet kupit tu Leicu :-D len skoda, ze su take drahe :-D
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bobo2 » 18 zář 2010, 16:26

...nemám so servisom Exapra žiadnu skúsenosť, nič som si tam nedával opravovať/pár krát som s technikom telefonicky rozprával/zvládol som si nastavenie objektívov sám aj keď niekto by na mojom mieste možno zvolil servis...
Chodievam tam ale dosť často poslednýkrát som naznačil, že mám problém so stratenými dátami na karte, ktorú som u nich ani nekúpil a servisák mi navrhol a spustil recovery,dáta sme zachránili a skončilo to mojím poďakovaním....
Možno banalita, ale neochota riešiť veci tam v mojom prípade nebola.

Čo sa kvality nových objektívov od Nikonu týka tam 24-70 aj 70-200 má príliš mnoho problémov...určite by som si ani jeden z nich nekúpil

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 18 zář 2010, 16:50

2 bobo2: Ak ich mas poruke, ze tam mozes osobne ist, je to ine.. pre mna su na 2hom konci Slovenska a vacsinou som mal stastie sa tam dovolat, ked tam technik nebol a to bolo viac krat.
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
bobo2
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od bobo2 » 18 zář 2010, 17:22

...RH píše na svojom blogu o zhoršujúcej sa kvalite výrobkov u P...
no tak to sa niet na čo tešiť....Asi budú musieť servisáka v Exapre zamestnať na plný uväzok a možno bude aj on spokojný aj nikto sa nebude môcť sťažovať, že ho tam nenašiel.....HOWGH

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 18 zář 2010, 18:06

RH si nevidí na špičku nosu. Kdy předtím měl Pentax projektovanou životnost závěrky na 100000 cyklů nebo voděodolné tělo?

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 18 zář 2010, 18:10

Podla mna na SK je uz teraz dost uzivatelov Pentax, aby sme si tu zasluzili poriadny servis. Na SK robia fakt len minimum veci a drtiva vacsina sa musi posielat do Nemecka :-(
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 18 zář 2010, 18:13

A to samé nebo horší v Indii, Brazílii, Turecku, Rumunsku... Tohle jsou rostoucí trhy a slabou podporou tam Pentax zrtácí příležitost k růstu.
Ale tenhle problém se nedá řešit snadno...

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ady » 18 zář 2010, 18:48

osobne mi to pride takisto divny dovod na zmenu systemu ....

zatial som nemal nic nastatie pokazene, asi mam teda neskutocne stastie ale napr. som si raz svojim nedopatrenim poskrabal matnicu na K10D a okamzite za par dni som mal doma DVE nove za cenu jednej, dali mi radsej este jednu pre istotu ....

znamej spadol na zem 50-135...mala ulomenu cast ktora posuva clonu + este pokrceny bajonet...do 14 dni ho mala doma opraveny, potom jej syn zasa ulomil jeden kontakt k SDM, tusim zasa do tyzdna objektiv doma.

ja si na komunikaciu s Exapro tiez nemozem stazovat, objednaval som si blesk a sam predajca sa mi ponukol,ze mi spravi lepsiu cenu a tak aj dodrzal...spravil to bez toho aby som sa ho na to pytal alebo tak pod ...

a o servise napr. Canon v SR nema radsej ani cenu pisat ... znamy tam mal par veci na oprave a dopadlo to tak,ze sa mu to vratilo este v horsom stave, na CMOSe mal nieco ako pole, zle zoskrutkovane telo a tak dalej

teraz ma nikon D3s a D700, obe tela maju za sebou uz dost vazne opravy, D3s po roku dosrany AF snimac, D700 malo na cipe nejaky bordel,olej alebo nejake mazivo po kazdom sklapnuti zavierky

24-70 od nikonu v mojom okoli 2x zadrhnuty zoom, na jednom uz to zacina, na vsetkych troch odlepena guma za zomovacom prstenci... sa mi paci ich obhajoba ze sak to stoji len par ecok, ale to ze su 3 tyzdne bez objektivu im nevadi ....maju to ako hobby a nezivi ich to... mna by to teda sralo ,ze nemozem fotit ked potrebujem

70-200 +18-200 VR zasa odlepena guma .....

canon 40D, dobry kus az na druhy raz, v uplne jasnych tienoch ruzova farba, canon 24-70 ani po troch vymenach sa nenatrafilo na ostry a aspon primerne opticky kus

takze pentax na tom nieje vazne az tak zle spolu napr. s olympusom ktory na mna posobi ako bezproblemova znacka

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 18 zář 2010, 18:58

2 ady: tak to Ti zavidim, ze mas s nimi take dobre skusenosti.. mne este nikdy nenavrhli lepsiu sumu, naopak mi este dali zaplatit za servis veci, ktore boli v zaruke a celkovo proste mam s nimi take skusenosti ake mam, cize nic moc. Ano, co sa tyka predaju, tak v tomto su promptny. Na druhej strane ja zas mam kopec znamych, ktory maju aj Canon, aj Nikon a v zivote s tym nemali problem.. az teda na jedneho, co ma vadny AF na 30D spolu s 24-70, ale mu to nastavili a odvtedy pohoda. Mna tiez sralo, ze som nemohol fotit, lebo som musel 2 mesiace cakat, kym sa mi vratia veci zo servisu a potom zas dalsie 2 mesiace, lebo to na 1x nespravili dobre. Takto to bolo zakazdym.. mal som u nich predtym aj K10D koli problemu s SDM a DA* sklami a tiez take cakacie doby. Cize neviem, mne to proste stacilo, idem skusit stastie inde, kedze som ho v Pentaxe nemal :-)
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od vjacesslav » 18 zář 2010, 20:05

Zváštne. Keď som ešte pred tým čítal diskusie o tom aké je Exapro neschopné, tak pri mojej prvej náávšteve som tam šiel s maličkou dušičkou. Ale dopadlo to nad očakávanie dobre. Našiel som tam aj technika, aj som sa s ním v pohode mohol porozprávať o tom, kde je problém, konkrétne mu to ukázať. A oprava ani nastavovanie objektivov netrvalo dlho.
Úplna pohodka.
A nadôvažok som rád, že sú na východe a nie sú v BA. Tá je pre mňa podstatne ďalej :)
Takže ja som s nimi zatiaľ plne spokojný na základe vlastných skúseností.

PS: Otázne je, čo robia tak dlho tí Nemci s foťákmi. Už len tým, že sú známi svojou dôslednosťou a presnosťou .(
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“