Pohlednice

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rava
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Havl.Brod

Pohlednice

Příspěvek od Rava » 09 srp 2010, 15:08

Volala mi kamarádka, která má moje fotky svých koní, že se jedné místní výtvarnici líbily a že z nich chce nechat natisknout pohlednice. Co mě dost pobavilo, že je to prý velmi výhodné - nemusíme jí nic zaplatit a hotové pohlednice si můžeme zakoupit se slevou. Nechci vypadat jako hamoun, ale pokud chce někdo prodávat moje fotky, pak bych to viděla finančně trochu jinak. Vůbec nevím, jaká je obvyklá cena za fotku použitou na pohlednici, proto se ptám, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Harold
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Harold » 09 srp 2010, 15:50

Ano, pro výtvarnici by to mohlo být velmi výhodné...
Diskuze na podobné téma se už vedly na různých fórech, je nutné pohledat.

Uživatelský avatar
kadas152
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Benesov

Příspěvek od kadas152 » 09 srp 2010, 16:26

No mi je tedy nabídka :evil:

Koukni sem http://fotomonitor.info/www/hon/af.asp
K7, K200D + D-BG3, SFXn, DA 18-55 AL II, F 100-300, Sigma 14/2.8 EX, DA 35/2.4 K55/2, Pentacon 50 1.8, Metz 48, Metz 402 Twin, pokusy s MF

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 09 srp 2010, 21:14

Ja bych penize zas az tolik neresil. Je pravda ze te chce "oskubat" ale na druhou stranu me by treba udelalo radost, kdyz by mi nekdo otiskl mou fotku na pohlednici. Treba se bude libit i jinym, pani bude spokojena a priste uz se s ni dohodnes na nejaky odmene...

Rozhodne by ti ale mela dat "autorsky vytisk" a nekam dozadu uvest autora fotky... to by mi vadilo vic nez ty penize...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od Klingo » 10 srp 2010, 14:17

Tak toto je nesprávny pohľad na vec.Každé dielo ktoré vytvoríš a niekto ho chce nejakým spôsobom použiť,je hodné odmeny.Samozrejme tá sa odvíja aj od toho či už máš nejaký kredit alebo nie.V žiadnom prípade by som sa ale nespoliehal že ak dáš fotky zadarmo teraz,nabudúce to už bude z odmenou.Ja to vidím skôr tak,že ťa chce riadne obtiahnuť a žiadne nabudúce nebude.Už len to jej chovanie je podozrivé.Jednoznačne teda žiadaj odmenu a jasne si vyhraď ďalšie použitie.Ak by totiž chcela "pani"výhradné právo na dielo,potom sa neboj pýtať aj 3000 korún(za fotografiu).Ten cenník v odkaze hore je trochu scestný,to sú ceny pre použitie v dennej tlači,nie na pohľadnice.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas_Gal » 10 srp 2010, 15:22

Kamaratovu fotografiu pouzili amici na jednu pohladnicu kupili si prava na 5 rokov a dostal 1500 $
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

Uživatelský avatar
Rava
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Havl.Brod

pohlednice

Příspěvek od Rava » 10 srp 2010, 18:28

Díky za reakce, mě opravdu nejde ani tak o ty peníze, ale o tu vychcanost, to mě docela nadzvedlo

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: pohlednice

Příspěvek od peppe » 10 srp 2010, 18:56

Jo pani je celkom vychcana, ale az tak zas nie. V podstate suhlasim s Benom.
Neviem ci ta fotka bola nejak vynimocna, ani ci sa jedna o lacne pohladnice za 3-4Kc alebo prania za desiatky Kc...
Obecne je to asi takto:
-exkluzivne fotecky s vyhradnou licenciou sa predavaju za stovky USD
-pekne fotecky si dobry fotograf/grafik poisti licencnym poplatkom vo vyske
4-10% z kazdeho predaneho ks pohladnice /vyhodnesie pri predaji desatisicoch ks za X rokov
-slusne fotky si firmy kupuju v databanke za par desiatok dolacov v ramci predplatneho balika odberov.
Na tie lacne pohladnice (kone, macky, kvietky) ziadne super kusky nik nedava (ktory autor by chcel mat paradnu fotku na pohladnici za 3Kc)
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
janmiklin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janmiklin » 10 srp 2010, 19:14

Aj kdyz je to pohled za 3 Kč (i když nevím,jestli se dnes ještě takové prodávají,většinou jsou minimálně za 5, spíš víc...), tak pokud se jich prodá třeba tisíc, už je to dost peněz... A vzhledem k tomu, že náklady na tisk jsou cca 1,-/ks (samozřejmě záleží na nákladu), tak nějaký prostor pro honorář tam je.
Možností je samozřejmě víc (pevná cena za fotku, při nevýhradním jednorázovém použití bych pod 300,-/ks nešel, podíl z ceny pohledu x počet kusů atd.).
Ale nabídnout možnost odkupu se slevou,to je vážně super. Já teď (krom peněž) dostal od každé 10 ks zdarma autorských výtisků, a že jich bylo ke 30 :)

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 10 srp 2010, 20:01

Ak ti nejde o peniaze, ale o vychovanost ako pises, uspokoj sa s tvojim menom pod fotografiou, samozrejme by sa patrilo ti niekolko pohladnic dat. Tej pani to urcite financne neuskodi ked ti ich da aj 50. Mne osobne by to stacilo, predcalen ten dobry pocit ked uvidis niekde v stanku pohladnicu s tvojou foto si budes uzivat dlhsie ako peniaze ktore prepijes prvy den.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“