Odcházím od pentaxu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 29 srp 2010, 07:13

...ale dopřeji, jen mám pocit, že jsou mi vkládána do úst slova, která jsem nikdy neřekl... nekydal jsem na Pentax, uvedl jsem přesný výběr a opodstatnil ho cenou.... nevím co víc... a přesto jsem já a další, kteří si dovolí změnit názor a uvažovat či přejít k jiné značce, a co víc, když to je ještě k tomu FF model, pranýřováni a považováni za egohoňky...

Prostě mi to přijde, jako by slovo Full Frame bylo u Pentaxu sprosté slovo... a to tím silněji, čím více to vypadá, že prozatím Pentax FF vyrábět nebude...

Popravdě, mnohem více než to, že jsem nedostal požehnání, které jsem nikdy nečekal, mě mrzí, že zdejší komunita začíná být prolezlá morem dnešní doby... je tu pár rozumných, kteří respektují moje rozhodnutí i když FF nechci používat na report, sport, focení za tmy...

Už toho nechám.. myslím, že čím více se budu obhajovat, tím horší to bude... :-)
Pentax

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 29 srp 2010, 08:28

Fjo prajem vsetko dobre. Ak by som bol teraz bez vybavy, tak by som mozno uvazoval podobne. Pripadne to v pripade dobrej ceny statsieho FF dost zvazoval (na druhej strane nemam ten system C odskusany). Mrzi, ze to tu tak rozpytvavas (te). Najlepsie bude sem supnut nejake tie fotky casom - kritizujme/kochajme sa nad fotkami.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 29 srp 2010, 08:31

Asi byla vůbec chyba zakládat toto vlákno... není totiž o fotkách, ale o výbavě..

...a to je škoda, protože tento koníček by měl být hlavně o fotkách... to je to hlavní... technika je až na dalších místech a měla by pomoci řešit technický problém, ne svazovat a už vůbec ne kastovat...
Pentax

Mr.Tonny

Příspěvek od Mr.Tonny » 29 srp 2010, 09:33

Fjo, nevím proč a před kým by ses měl obhajovat... Jsi dozajista velký kluk, nejsi nesvéprávný a budeš to kupovat za svoje peníze - my ti na to nepřidáme ani kačku. Pokud cítíš, že je změna značky nutná - nebo vhodná - tak proč ne? Dokonalý aparát sice asi neexistuje, ale některé se více či méně té dokonalosti přibližují. Hlavně, že na to máš ty prachy. Tím není co řešit. Možná bychom mnozí také sáhli po něčem jiném, ale finančně si to mnozí nemůžeme dovolit. Manželky sice příliš neregistrují označení jednotlivých modelů, ale ten velký nápis na aparátě jim v paměti zůstává!!!
Ať jsi s výběrem spokojený a nový aparát šlape jako hodinky k tvé plné spokojenosti.
Měj se fajn.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 29 srp 2010, 09:39

Díky za podporu.. paradoxně to jsou peníze, co mě přivedli k této volbě... to už jsem dvakrát uvedl... a neboj, manželku i dceru mám doma taky :-) a že to je "boj", jak uhájit svého koně, už mám potvrzeno několikrát... :-)
Pentax

stealth
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od stealth » 29 srp 2010, 09:42

Pekne Pentax priatelia..len tak dalej..za 16 mesiacov co som sa na tento web nemal cas pozriet sa z neho stala stranka plna zlosti a nevrazivosti proti uzivatelom niecoho ineho ako je pentax...Fjo kup si co chces a odfotis s nim rovnako dobre a lepsie ako s akymkolvek pentaxom..ja som sa kompletne pred rokom zbavil vsetkeho od pentaxu a nahradil 10 kilovu brasnu ultrazoomom Fujifilm S200EXR s ktorym som maximalne spokojny..tak a teraz do mna ako som si mohol ako dlhorocny spokojny uzivatel urobit taky kacirsky pocin voci znacke ktoru som dlho pouzival..zmenil som pohlad a priority...inak obcas su tu hlasy ktore obhajuju pentax ako obhajuje Hulan windows...je to az nezdrave...tak skuste premyslat..viac tolerancie voci rozhodnutiam inym skuste respektovat...
Naposledy upravil(a) stealth dne 29 srp 2010, 17:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 29 srp 2010, 11:11

Aj ja menim znacku a to z viacerych dovodov, ktore sa mi tu nechcu rozoberat, mozno inokedy :-D
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aCIDfire » 29 srp 2010, 11:42

fjo: Taky ti přeju novej stroj, ať je od jakékoli značky, vždycky přinese zase novou vlnu radosti,nadšení do focení a objevování nového. Máš pěkný fotky
s hezkou světelnou atmosférou z pentaxe, těším se i na ty z 5Dčka, tak doufám,že nás nenecháš dlouho čekat :wink:
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ady » 29 srp 2010, 12:25

CyberSammy píše:Aj ja menim znacku a to z viacerych dovodov, ktore sa mi tu nechcu rozoberat, mozno inokedy :-D
Sammy, co ides kupovat ? :)

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 29 srp 2010, 12:57

Uz som viac-menej rozhodnuty pre Nikon D700, 24-70/2.8, 85/1.8 a SB-900 pre zaciatok :-) a co ty? Uz mas tiez daco new? Canon 5d mkII, ci tiez Nikon?
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
ady
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: SK, Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ady » 29 srp 2010, 17:31

ja som zatial na 95% rozhodnuty pre Canon 5DMKII + grip + 24-70/2,8 + 70-200/2,8 + 50/1,4 ... este si nechavam zadne vratka co prinesie Photokina....ak nic zavratne tak posielam objednavku :-)

Uživatelský avatar
CyberSammy
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nitra

Příspěvek od CyberSammy » 29 srp 2010, 19:49

2 ady: tak drzim palce :) ja som dostal super cenovu ponuku na Nikon, tak nie je co riesit a myslim, ze do photokiny uz budem mat new fotak :-)
Panasonic Lumix DMC LZ8, Canon PowerShot A470

Uživatelský avatar
atiratha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od atiratha » 29 srp 2010, 19:58

závidím vám, ne snad to, že si pořídíte lepší foťák nebo proto, že na to máte, ale proto, že já jsem ještě nepřerostl možnosti svého aparátu, což je pro mně osobně signál jít výš (jako jsem to kdysi udělal s olympusem e-400) a pokud pro to máte mimojiné tento důvod, tak proto vám pánové závidím.
K-5, pár moderních objektivů a sklárna starších

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od Klingo » 30 srp 2010, 07:54

Ako uviedol predrečník,pre väčšinu z nás by mal prechod na profi kategóriu techniky byť "následkom"zlepšovania svojich fotografických kvalít.Základom je ale dobre poznať svoj terajší aparát a zvážiť prechod vtedy,keď narazím na jeho limity.Problémom je ale že tí čo na tomto fóre najviac hovoria o nutnosti prechodu na FF vo svojich galériach o nutnosti prechodu nepresvedčili.Nechcem uraziť Fjo ale jeho sklá s ktorými fotí ani zďaleka nevyužívajú to čo mu umožňuje telo.Jediné jeho lepšie sklo je pevná 50-ka.Dúfam že sa preto na mňa teraz nenahnevá,osobne proti nemu nič nemám,to iba na ilustráciu prečo sú tu také reakcie ako sú(druhým by mohol byť miky-lbc).
Z môjho pohľadu je prechod na FF nutný(alebo dôležitý) z dvoch dôvodov:
1-vystavujem a posielam fotografie na súťaže.
Tu je myslím každému jasné že k umeleckej kvalite snímky by mala byť náležitá jej technická kvalita.
2-Živí ma to.Tu komentár netreba.

Ak ale jediné,kedy vidím zväčšeninu je monitor počítača na ktorom hľadám pri 200% zväčšení šum a iné vady je scestné.Potom nastupuje tretí dôvod-Mám na to.Áno,je aj taká možnosť a nikomu by sme nemali závidieť že na to má.Potom ale je naivné a zbytočné rozpitvávať to na webe priaznivcov Pentaxu a čakať od nich podporu a porozumenie.To by si mal každý riešiť na fórach príslušných značiek,tam ho bude každý povzbudzovať a utvrdzovať,že práve táto značka ktorú si vybral je tá jediná správna a najlepšia.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 30 srp 2010, 10:19

...chlapi do prkýnka... :-) co to furt melete...??

Uvedl jsem to, že v mém případě je to paradoxně nejvíce o ceně konkrétních sklech a jejich cenách ve srovnání s cenami skel Pentaxu... takže to není o nepřekonatelné nutnosti mít FF. Volba na starší 5D je mým vlastním rizikem, které podstupuji. A protože v tuto chvíli nemám žádnou výbavu, tak rozhodování zda například K-x + DA*55/1,4 za cca 28000 Kč nebo starší 5D (v ceně cca 20000) + EF 85/1,8 za 29000 Kč není až tak o ASP-C nebo FF, ale o ceně... OK, pevná 50/1,4 jej u PX o něco levnější, ale některá skla nemají u PX AF alternativu... u PX jsem si do budoucna vyhlédl krásný DA*200/2,8... ten lze sehnat kolem 23000 Kč... to samé sklo v L sérii u C seženete kolem 17-18000...

Já tím nikoho nenabádám pro emigraci... jen jsem byl prostě rozčarován, v jakých cenách mohu pořídit tu výbavu, která by mě vyhovovala u Pentaxe a u Canonu... a jak jsem už psal.. FF je jako příjemný bonus... ale FF zase řeší další věc ohledně úspory peněz... zamlouvají se mi skla Samyang. Poměr výkon/cena je na velmi dobré úrovni. Ale často se tu řeší, že bude problém s takovým sklem správně zaostřit s hledáčky cropových těl... a to i přes to, že PX má hledáčky na dobré úrovni.

Většina zde přítomných by si přála, aby PX začal dělat FF.. a to z různých důvodů... někdo pro to, že se od PX nedokáže odtrhnout a rád by měl pocit, že i PX má stroje v profi sféře, někdo proto, že má pěknou výbavu kvalitních FF skel a FF tělo by prostě bylo logickým vyústěním, někdo proto, že prostě FF chce...

Ruku na srdce... kdyby jste byli v podobné situaci a měli zkušenost s PX a znali by jste jeho nabídku a hlavně by jste si udělali v sobě pořádek v tom, co chcete fotit a rozhodovali jste se i pod vlivem financí... jak by to dopadlo...??

A věřte mi, že mě o peníze jde velmi... mám rodinu a vůbec to nebude jednoduché... být o dvacet let mladší a bez závazků (a bez průserů z minulosti) skočil bych do splátek a pořidil si pěknou sestavu... to ale nemůžu a tak to flekuji, jak se to dá... a kdyby se teď nenaskytla možnost, jaká se naskytla, asi bych o trošku slušné sestavě ani nemohl uvažovat... a i tak, než se to vše vyřeší, bude to chvíli trvat a budu rád, když se mi podaří mít zase s čím fotit do konce roku...

Takže popravdě... i když jsem tak možná nevystupoval, mám průsery, co jsem si nadělal v minulosti a poslední roky se je snažím více či méně úspěšně řešit. A za to si už i zasloužím pořídit něco, co mého koně dobře podpoří... pokud to někdo vnímá jako honění si ega či naivní představy o lepších snímcích, je to jeho problém.... a popravdě mi to přijde, jako bych tím pošramotil ego někomu jinému... a je mi to úplně jedno... je to můj kůň a nenechám si ho zkazit uťápnutejma kecama kohokoliv... i těch, co fotí 25 let a fotí stále stejně... za to já nemohu a nevím, proč bych to měl já odnášet...

Těm, co mě chápou nebo mě dokonce projevili přání k úspěšnému pokračování fotografování děkuji a vážím si toho... ostatní mi klidně vlezte na záda... kvůli vašim názorům rozhodně lépe fotit nebudu...
Naposledy upravil(a) fjo dne 30 srp 2010, 10:46, celkem upraveno 1 x.
Pentax

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“