Adobe CS 5

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Adobe CS 5

Příspěvek od Gallileo » 08 led 2010, 08:57

Tak již je zde...

http://www.fotografovani.cz/art/nov_sof ... eview.html

doporučuji shlédnout videa... další krůček k dokonalosti ...
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 08 led 2010, 09:52

Jo jo, je to šilene :-)
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 08 led 2010, 10:41

Chjo... to zase bude peněz :o/.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 08 led 2010, 11:08

...z pohledu grafika, retušéra... úchvatné...

...z pohledu fotografa.... rozpaky...

...z pohledu milovníka fotografií... zděšení....



ad A: není co dodat...

ad B: editory čím dál více rozmazlují fotografy a ti to více a více flákají při focení samotném (beru průměrný vzorek fotografa...)

ad C: ...dokážete si představit, kolik ještě větších sraček a nesmyslů bude vznikat... ostřílení fotografové zůstanou podle mě v klidu... a začátečníci.. z nich se ještě ve větší míře stanou hračičkové... trochu se bojím, že začnou vznikat syntetické snímky...


závěr: ...ne, jsem za ten vývoj rád... problém není v technologiích... ale v jejich používání....
Naposledy upravil(a) fjo dne 08 led 2010, 11:16, celkem upraveno 1 x.
Pentax

Uživatelský avatar
cunesk8
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1106
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od cunesk8 » 08 led 2010, 11:10

fjo: predbehl si me, a jesto k tomu si to krasne napsal. kaslu na nejake programy.
http://cunesk8.rajce.idnes.cz, http://vimeo.com/user6166468
Pentax IstDS + K-5, Pentax 18-55, Pentax DA 50-200, Sigma 8mm/4 , Pentax M28/2,8, Pentax A50/1,7, Pentax M 135/3,5 , Cosina100/3,5 , Sigma Ef 500Ds super,Velbon Voxi L+Giottos MH1302-652

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 08 led 2010, 11:16

fjo píše:...z pohledu grafika, retušéra... úchvatné...

...z pohledu fotografa.... rozpaky...

...z pohledu milovníka fotografií... zděšení....



ad A: není co dodat...

ad B: editory čím dál více rozmazlují fotografy a ti to více a více flákají při focení samotném (beru průměrný vzorek fotografa...)

ad C: ...dokážete si představit, kolik ještě větších sraček a nesmyslů bude vznikat... ostřílení fotografové zůstanou podle mě v klidu... a začítečníci.. z nich se ještě ve větší míře stanou hračičkové... trochu se bojím, že začnou vznikat syntetické snímky...


závěr: ...ne, jsem za ten vývoj rád... problém není v technologiích... ale v jejich používání....
Cítil jsem to samé po přečtení ... a shlédnutí ... S tímto bych z fotky rozpadlého Kolosea udělal Koloeum nové ... Otázkou je kam to povede dál ... bojím se domyslet.
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 08 led 2010, 11:41

Já bych to neviděl tak tragické....

... vše, co je ukázané na těch videích, je možné jinou cestou udělat už v CS4.

Když vycházela CS4, všichni mluvili hlavně o novém úžasném content aware systému. Vyzkoušel jsem to, zjistil jsem, že to je obtížně použitelné a pomalé (i na mém 8 jádrovém systému)... a tím to zhaslo. A neznám nikoho, kdo by tu funkci používal.

Stejné to bude možná i s tímhle. Na videu to vypadá krásně, ale pominuli zrychlení videa (píšou 5x a určitě to je dělané na nějakém mega stroji), určitě ve videu přeskočili i nějaké mezikroky, zónování apod.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 08 led 2010, 11:42

...ono je to jako s jídlem... čím více soli a koření, tím více se ztrácí to podstatné....

...a nejhorší jsou trpaslíci převlečení za čínské instantní polévky...

...někdy mi chutnají a hlad zasytí....

...ale jak si jednou zkusíte opravdu kvalitní jídlo... jste ztracení...
Pentax

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 08 led 2010, 11:48

Ještě jsem zapomněl na jednu věc...

Nikdo tam taky nenapsal, v jakém rozlišení jsou ty fotky, na kterých se to dělalo (možná méně než 1 MPX).

Doporučuji si vyzkoušet Content aware na vašich současných strojích na plnorozlišovém obrázku okolo 15 MPX. Pak pochopíte, že ty úžasné BOOM funkce nic moc nezmění :o).

Hádám, že běžnej amatarér s běžným PC bude u FULL res fotky čekat třeba 10-15 min jen na mezivýsledky, na možnost nastavení nové zóny apod. Třeba to teda nějak totálně vychytali, ale moc tomu nevěřím.

To by ty záběry nebyly 5x zrychlené a snažili by se v tom videu alespoň naznačit, že pracují s full res fotkou na běžném PC. Protože musí vědět, že content aware v podstatě zklamal úplně každého :o).

Uživatelský avatar
Kalibutan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalibutan » 08 led 2010, 13:51

Kazdopadne - dalsi nastroj k "dokonalym" fotkam :(
No tak pribude par super symetrickych umelotin :)
* * *
A ja mel takovou radost, kdyz jsem s kamosem ten velkej sutr odvalil ze zaberu.
Ten pocit, ze na to nepotrebuju psp byl paradni.
Ale co, budu odvalovat dal.
K20D, K7 - reliable partners
SD14 - incredible lover
Dynax 7D - best friend

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 08 led 2010, 15:03

Berte to tak .. kdo je profik (neni vubec muj pripad), ten pouziva editor treba pri upravach portretu takovym zpusobem, ze temer nepoznate zadnou upravu.
Kdo nema znalosti a zkusenosti, zprasi fotku v cemkoliv, nehlede na pouzitou verzi, takove klonovaci razitko je ve fotokramu uz pekne dlouho, jen to da s nim vetsi praci ;) .. Umelohmotne prezehlene slecny s #fff ocnimi pozadimi a zoubky jak z porcelanu na vetsine fotoserveru byly, jsou a budou, nehlede na typ sw ;)

Takze bych to nevidel tak negativne, proste Adobe musi delat nejake zmeny, aby ten byznys spravne odcejpal :], je tezke menit neco, co je uz ted vyborne. Jen ten konzum je uz takovy, nejaky ten med kolem papuly se lidem proste mazat porad musi :))
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“