Co děláte, když nefotíte?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Co děláte, když nefotíte?

Příspěvek od cikorsky » 19 dub 2007, 17:57

Čaute, jsme tu mezi přáteli a tak mě napadlo, že by možná bylo taky dobré se o sobě navzájem taky něco dozvědět. Čísla bot a počty hodnách osmiček zatím necháme stranou, pro začátek myslím bude stačit, když každý - kdo bude chtít - napíše trošku o tom, co dělá.

Toto je opravdu dobrovolné téma, ale věřím, že si pak díky tomu budeme trošku blíže... a je myslím zřejmé, že mezi přáteli má mnezaměstnaný stejnou hodnotu jako manažér.

Ať to neprotahujem, tak začnu:
Žiju na Slovensku - dobrovolně (což není urážka slováku), díky tomu, že jsme potkal jednou jefou slovenku... A na chleba si zarábam u softvérové firmy na odd. marketingu. Na vizitce mám marketingový manažér, ale na vizitky se píšou dneska hrozné bludy :D já se žádným manažerem necítím (mám 4 šéfy :), dělám tam nějakou grafiku (to nejraději), banery na web, holku pro všechno, organizuju školeni a vyhodnocuju marketingove akce (čož je velka nuda).
CHodím rád a často na hory (mám to teď blízko :D).
Toliko o mě.

A co vy? Těším se...
Naposledy upravil(a) cikorsky dne 19 dub 2007, 20:39, celkem upraveno 1 x.
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
PvvS
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 19 dub 2007, 19:22

Tak se pridam :D . Tak ziju na morave , v jedny nejmenovany nejvetsi nezastreseny hospode . V praci se (povetsinou) rypu v nejaky elektronice, kterou skazi jini, nebo i ja :oops: . Kdyz nejsem v praci a nahodou je hnusne, tak sedim a inetu a snazim se udrzet v chodu svuj web a nekolik dalsich castecne taky.
K20D , MZ-250 18-55+50-200, Sigma MZ II 28-80, Sigma MW II 28/2.8, Pentax A 50/1,7, Fomei AF 400

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 19 dub 2007, 20:09

Pocházím z Jižních čech a odstěhoval jsem se do Prahy, abych mohl pracovat pro velkou zlou globalizační megakorporaci, která je shodou okolností největší výrobce obrazových snímačů CMOS.
Mám rád dobré jídlo, pití, veselou společnost. V poslední době se ale stávám šílencem přes foťáky, až mě to někdy děsí. Nechtěl bych skončit jako asociální pako, které nedovede mluvit o ničem jiném, než o objektivech.

OuvejAchich
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od OuvejAchich » 19 dub 2007, 20:34

Pocházím z Chomutova (severozápad čech), zde žiji a provozuji řemeslo. Pracuji jako klempíř a pokrývač a jsem sám sobě šéfem. Mám svou práci rád, i když mi v poslední době zabírá hodně času. Zbývající volný čas se snažím věnovat rodině, na fotografování samotné ho zůstává jen minimum. On ten čas se ostatně nedostává ani na můj vlastní barák, jehož střecha je dokonalý příklad přísloví o kovářovo kobyle.

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cikorsky » 19 dub 2007, 20:36

elho_cid: hehe, tak možná skončíme všichni... :D

pěkne se nám to rozjíždí, tak další prosím...
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
irys
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od irys » 19 dub 2007, 21:34

Já jsem od narození Plzeňák, už několik let mám manželku, 3 roky dcerku, za 2 měsíce čekáme dalšího potomka. Jsem sám sobě kapitalistickým vykořisťovatelem, jsem stavebním projektantem, dělám převážně statiku...Mimo focení mám rád putování krajinou, nejraději sám, zajímavé a originální hospůdky, pivo...Poslouchám dost muziku, vesměs nekomerční žánry, zajímá mě východní filosofie a má oblíbená kniha je Pěna dní od B. Viana a Bratři Karamazovovi od F. M. Dostojevského...

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 19 dub 2007, 23:25

Ciky ty si rychlejší nez blesk :-) koukám že se ti to tu pěkně rozjelo ;-)
Tak jo já se samozřejmě taky přidám.
Já sem pracoval doma jako grafik v jedné reklamní agentuře, ale protože sem potřeboval nějakou změnu tak sem se rozhodl že zkusím jít někam do ciziny a protože nejjednodušší to bylo do Anglie a trochu umím anglicky tak sem ted už rok tady v Anglii. Nejdřív sem pracoval chvílu v jedné fabrice, ale pak se mi podařilo sehnat práci grafika v jedné větší pekárně, zní to divně co? ale je to tak, máme 9 obchodů a dělám vlastně všechno co se týká grafiky od návrhu po realizaci. Zatím sem spokojený, ale zůstat tu nechci, chybí mi tu akce co sme dělali doma s kamarádama, výlety na kolech nebo s báglem do hor atak ;-) No a hrozně rád mám humor divadla Járy Cimrmana, což by ale asi nikdo nečekal :-)

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 19 dub 2007, 23:50

Narodil jsem se v Příbrami a většinu života jsem tam žil. Rád cestuju a miluju muziku všech žánrů, nejlépe kytarovky ;). Živím jako šefkuchař v jednom hotelu v Semilech. Miluju moře a rád poznávám nové lidi. Když nefotím věnuji se převážně čtení a hudbě. Mám rád pivo Budvar (ale bohužel tu v Semilech není nikde čepované). Rád zpívám a to i v práci ale zpěvák rozhodně nejsem. Můj nejoblíbenější seriál je Červený trpaslík a můj nejoblíbenější film je Tah jezdcem. Televizi nesleduju a o politiku se nestarám. Fotím sice krátce, ale o to intenzivěji (snad je to vidět :) ). Můje oblíbená knížka je Malý Princ od Exupéryho.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cikorsky » 20 dub 2007, 14:45

Prima, je zvláštní, že si pod tema nickama človek představuje nekdy uplne jiného človeka :)
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
grCrusher
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grCrusher » 20 dub 2007, 16:53

Pocházím ze Vsetína, žiju v Mohelnici. Jako správný odrostlý skautík mám rád vše kolem přírody a hor. Hraju na baskytaru a příčnou flétnu. Mám blízko k diamantové cestě buddhismu. Dělám u záchranné služby coby řidič záchranář. No a fotit jsem začal na Zenit 11 někdy před 7 lety. Teď jsem měl tak 2 roky pauzu. Pak vyrobili K10D. :)

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 20 dub 2007, 18:10

Tak já teda taky:-)
Jsem jihočech (Netolice), ale posledních 6 let sem strávil na škole v Plzni (kterou sem si zamiloval-tu Plzeň) Od února jsem ale v Č.Budějovicích ("...kde by chtěl žít každý..." pro Cimrmanka :P ) páč sem tady dostal docela dobrou pracovní nabídku. Ta spočívá ve shánění peněz z fondů EU a vůbec tahle problematika (s tou vizitkou jsem na tom asi jako cikorsky:-))

K focení s pentaxem, jsem se dostal díky jednomu ze svých koníčků-cestování. V Indii mi totiž před 4 lety ukradli Praktiku a já byl nucenej si tam "něco" koupit. No v Dilí je skvělej krámek se starejma foťákma, kde sem narazil na MXko, aniž bych tušil, jakej skvost se mi dostává do ruky. (vážně:pokud by ho dělali s digi výstupem tak nechci nic jinýho!). Pak jsem fotil Fuji S5500. A na svojí druhou cestu tamtéž, jsem si vzal (jiný) MXko a k tomu Sony V1, a kvůli dilematu čím fotit, jsem se rozhod všechno prodat a koupit K10D-a spokojenost :D Kromě cestování miluju hory (skialp,"via ferrata",VHT,MTB) a vůbec všechny aktivity "venku"=outdoor. Z "vnitřních" aktivit mě baví plzeňský hospody, koncerty (asi všechno kromě dechovky a techna) a moje přítelkyně. V současné době je ale mým největším "koněm" úprava a zařizování novýho bytu:-))

HOWGH!

Uživatelský avatar
sipas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: New Zealand (Christchurch)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sipas » 20 dub 2007, 19:58

Ahojte,
já jsem Havířovák, před rokem jsem přijel jako au-pair do Velké Britanie. Nyní jsem stále au-pair se svoji holkou u jedné rodiny a pri tom pracuji na par-time pro jednu GB firmu ( montaž satelitu, anten, elektr., atd). K focení jsem se dostal před pár lety. Začalo to Prakticou Mtl-5, pak Pentax Mz-M, IstD a teď mam K10d a Mz-50. Mám rád focení přírody a makra. Také zbožňuji cestování, VHT, vandry a horolezactví, tim že jsem teď v Anglii tak se snažím každy svůj volny čas nějak využít focením cestováním, ale bez kamrádu z Cr to není ono.

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 20 dub 2007, 20:36

to dxp: "co to je za blbost, byl ste nekdy v Budejovicich?... na Budejovice mam ty nejhorsi vzpominky..." :-) (pro jirku, Zaskok - uz si slysel?) ale co se tyka mne tak Budejovice sou jednim z mist kam bych chtel az se vratim domu, byl sem tam 2 roky na skole ;-)
to sipas: koukam ze ti tu chybi to co mne ;-) co tak se nekdy domluvit na nejake akci?

Sydneycan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Sydney / Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sydneycan » 22 dub 2007, 03:06

tak teda aj ja sa pridam.
rodne mesto je Bratislava, zil som tam dlhu dobu az do 2005 ked som sa rozhodol pre zmenu. Momentalne bydlisko je Sydney, uz 1.5 roka.
Pracujem ako application developer, hoci dlho som pracoval v oblasti fotogrametrie a GIS (geograficke informacne systemy). V GIS-och som zostal a teraz sa snazim vyvijat.
Zaluby jednoznacne sport, skateboarding a snowboarding dlhu dobu, futbal, tennis, hokej volejbal proste vsetko akcne. Inak zboznujem pracu s grafikou a celkovo vymyslat nieco. K foteniu s K10D som sa dostal preto lebo proste som nebol spokojny s fotkami na ktore by som mal o par rokov spominat (hlavne odtialto z Australie a NZ)...
:)
som rad ze tato stranka existuje a vdaka vsetkym co prispievaju a zdielaju skusenosti.
- Sydneycan

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cikorsky » 22 dub 2007, 19:34

No vida, už tu máme dva kluky australský :D
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“