VŠ - umělecká, obor fotograf

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 10 říj 2009, 11:44

elho_cid píše:Ve většině věcí máš Miky pravdu, focení divadelních představení je něco úplně jiného. Jenže tam se focení odehrává na zkouškách, fotit tam zrcadlovkou při normálním představení by byla prasárna.
I to se dá, někde jsem to četl že to někdo takto fotí :-D
Tuším že to bylo někde od Nikoňáku na fóru :)
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 10 říj 2009, 12:44

Hele... to už je zase debata o prdu.

Jen mi přišlo nefér takhle paušálně potopit celou jednu skipinu fotografů, která si to nezaslouží. Zvláště pak, když je jich pár i tady mezi náma...

------------------------------------------------------------------

S tím divadlem tomu moc nerozumim.... z dostatečné vzdálenosti na opuštěném druhém balkóně teleobjektivem bez blesku na vysoké ISO?

Já na tom nic blbého nevidim (ale to už je debata vůbec o prdu).

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 10 říj 2009, 12:47

Od původního záměru se to nějak zvrhlo tady :-D ale to je normální :-D

P.S. Jde spíše o rachot závěrky :-D

článek na Nikon webu

Kód: Vybrat vše

http://www.nikonclub.cz/reportazni-fotografie-v-prirozenem-osvetleni
Cituji:
Při fotografování divadelních představení (a koncertů) je nepříjemná ještě jedna věc - hlavně pro ostatní -
hluk způsobený cvakáním závěrky. Z tohoto důvodu je lépe fotografovat mimo tiché pasáže - hluk se spíše ztratí při hlasitém monologu, hudbě nebo zvukových efektech. Z tohoto důvodu je lépe, je-li to možné, fotografovat při zkouškách či generálce.
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 10 říj 2009, 13:38

miky_lbc: ...(to je právě ta hodinová mzda... kdyby byl profík placen od hodiny, třeba by si s tou fotkou hrál, on je placen od díla...
Delejme to tak vsichni... Myslis, ze chirurg, nebo soudce je placeny od hodiny? Neni a prece se od nej ocekava, ze svou praci odvede, jak nejlip umi. Pokud clovek dela svou praci jen pro penize a odmita pridat jakoukoli osobni iniciativu, tak je mi ho uprimne lito, at uz dela cokoli bo je jenom otrokem penez.

Tohle neni cileno na zadnou konkretni osobu, je to jen muj postoj.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 10 říj 2009, 13:59

Ok, je to už dávno o prdu a off topic.

Uživatelský avatar
ammiga
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ammiga » 10 říj 2009, 14:11

Omlouvám se všem, kterým vadí, kam se diskuze dostala, ae podle mě je velice podnětná a zajímavá.
K mým dřívějším fotkám. Dříve jsem se snažil (asi jako všichni) dávat co nejkrásnější fotky, s kterými jsem si samozřejmě hodně hrál i potom v PC. Dnes, protože se už necítím tak úplně plnohodnotným členem PF, tak se snažím dát pouze sem tam něčím zajímavou fotku třeba právě z míst, kam se normální člověk nedostane. Tudíž jsou to opravdu reportážní fotky. A ten kontroverzní papež... Já si právě naopak myslím, že na fyzických 400mm focených z ruky za podmínek jaké byly, je ještě velice slušná.

Co se týče akreditací. Sedmička má náklad 700 000 výtisků, nejvíc v republice. Dělí se na regionální mutace, prostřední část je celostátní. Přesto má pražská redakce problém dostat akreditace na velké koncerty před pódium, typu Depeche Mode. V Brně zatím problém nebyl, ale dostat třeba akreditaci na mistrovství světa motorek je dobrý boj, protože ji uděluje ne okruh ale pořadatel (Dorna) a můžu Vás ujistit, že žádný amatér ji rozhodně nikdy nedostane. A zvláštní akreditaci na startovní rošt dostalo jen 5 fotografů z ČR. Ale takových příkladů by mohly být desítky.

Informace o událostech. Názor, že o čem se všeobecně neví, tak lidi nezajímá... Nikdy v životě se nemůžeš dovědět o všem. Jak třeba zjistíš, že se vůbec koná nějaká tiskovka, otevírání, že přijede někdo známý... ? Do redakcí chodí denně stovky nabídek, pozvánek a k tomu se normální člověk nemůže dostat.

Máte pravdu ve výběru fotografií. Fotografie vybírají editoři, kteří často nevědí o focení nic a je s nimi neustálý boj. Pojem jako zlatý řez je pro ně neznámý. Takže už jsem vzdal fotit portréty kompozičně zajímavě, protože vím, že stejně fotku říznou na střed a diskuzi nepřipouští, protože oni přece vědí, co lidi chtějí.

A poslední.. Rachot závěrky. :) To je jedna z m´ála věcí, která mě na D3 štve. Rámus dělá opravdu pořádný a velice mi chybí :D Chtělo by to tichý režim jako u Canonu. Takže když se fotí právě divadlo, tak buď při opravdu hlasitých scénách nebo při potlesku. A fotí se samozřejmě hlavně při představeních, protože v menších městech je svátek, když přijede nějaké známé divadlo či herci a žádná zkouška se nekoná.

How :P

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 10 říj 2009, 16:39

K D3, tam to fakt řve :-D K-7 je tišší o dost, co jsem koukal na videa na youtube :-D to jsem byl překvapen no. I jak jsem s K-7 něco cvakal tak to byla slast na uši.

EDIT:
PENTAX K-7(5.2 fps) vs Nikon D3(at:5.0 fps) shooting with LENZ

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=I-WX9Q-S8qo&translated=1
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 10 říj 2009, 19:41

ammiga - pokud jsi neprodal Pentaxe, tak jsi určitě plnohodnotný. Já mám k Pentaxu ještě Canony a necítím se kvůli tomu nějak poloviční Pentaxák.

Asi máš štěstí, že jsi narazil na solventní periodikum, protože redakce, které občas berou fotky ode mě, smrdí korunou a nijak mě to nemotivuje se profesionalizovat.

Uživatelský avatar
ammiga
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ammiga » 10 říj 2009, 20:37

Já jsem normální zaměstnanec, takže mám pevný plat. A jestli solventní? No, nevím, právě že Mladá fronta (neplést s Mafrou) nedává techniku, takže mám dalších 5 let co splácet... :D

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 10 říj 2009, 20:55

Mladá fronta jo?
No jestli mimo foťáku nesplácíš taky auto a byt, tak to asi jde.
Každopádně takové nadšení je třeba obdivovat.

Uživatelský avatar
ammiga
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ammiga » 10 říj 2009, 21:01

No, auto se doslova rozpadá a byt nesplácím, ale platím tržní nájem, což je asi víc než hypotéka... Navíc přítelkyně studuje, takže vše jde z mého příjmu... :roll: :D

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 10 říj 2009, 22:12

Tak to zas nebude tak špatný plat fotoreportéra :) :wink:
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
ammiga
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ammiga » 10 říj 2009, 22:57

Já bych to viděl spíše na to nadšení... :D :D

Uživatelský avatar
Ladin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 412
Registrován: 10 kvě 2012, 09:33
Bydliště: Krnovsko

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od Ladin » 03 dub 2013, 12:07

Něco ze školství.

Nedávno jsem narazil u oborů středních škol, které mají něco do činění s fotografováním na jednu zajímavost. Děckám, které se z 9. tříd základních škol hlásí na tyto obory, tak jim vyučující ještě před přijetím naznačují, aby si kupovaly zrcadlovky Canon/Nikon. Nevím, co si o tom mám myslet. Puberťáci, kteří fotí na nějaké své kompakty nebo mobilem si mají pořizovat něco z kategorie Nikon 7000 nebo Canon 60D/7D. Nechci dělat všeobecné soudy - chci věřit, že se to týká snad jednoho učitele (učitelky) jedné školy, ale asi je něco špatně.
To se už vůbec nebavím o tom, aby byli budoucí žáci informováni o existenci značek např. Sony, Olympus nebo náš Pentax.

Máte někdo podobné zprávy, popř. vlastní zkušenosti.

PS. u základních škol se v případě textových editorů setkáváme s vyúkou placenými produkty MS Word/Excel. Pouze okrajově se setkávají s alternativami Openoffice nebo Libreoffice - u těch fotografických škol to může být podobné.
Pentax: DA 18-55ALII, DA 35/2,4 , DA 50/1,8 , FA 28-105, FAJ 75-300, DA 55-300, M50/1,7, Tamron (A14) 18-200, Tamron (A16) 17-50, blesky Metz 36+58, Pentax K-s2

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VŠ - umělecká, obor fotograf

Příspěvek od kluzo » 03 dub 2013, 13:26

Už jsem se s tím setkal. Je to o začarovaném kruhu. A je to v podstatě stejné i s těmi kancelářskými balíky.
Problém se nazývá "kompatibilita", nebo lépe řečeno "nekompatibilita". Pokud na škole je vybavení C/N, pak logicky budou směrovat žáky ke C/N, i zdůvodu zápujček atd.
U kancelářských balíků je to obdobné. Jsem zastáncem legálního SW, a proto jsem už snad 100x řešil přechod domácího PC na Libre, Open Office. Mám sice nainstalovaný LO, ale nemůžu jej používat. Můžu, ale jen na domácí práci. Pokud chci něco dělat "do práce", jsem nahraný. Přes deklarovanou čím dál větší kompatibilitu s MS office, tato není a asi i záměrně nikdy nebude (MS údajně porušuje standardy). Kolikrát jsem doma dělal nějaké věci do práce, pak je otevřel v práci v MSO a nestačil jsem se divit. Rozházené formáty, někdy místo vzorců kraviny. Pokud navíc potřebujete dokumenty sdílet, je to neřešitelný problém. LO i OO jsou určitě skvělé balíky, které svými možnostmi několikrát převyšují nároky státní správy, ale pokud je st. správa na MSO, a mají být dokumenty i zpětně kompatibilní, musel by se vyvinout opravdu hodně velký tlak na změnu. A tvůrci LO a OO nemají na patřičný tlak dostatek zdrojů.

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“