Podvodní focení - Optio W60 a ostatní

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Podvodní focení - Optio W60 a ostatní

Příspěvek od spachal » 21 čer 2009, 16:03

cocik píše:dve fotky na ukazku jsem prihodil do galerie - ti lide co po nem sileli se potapi tak do 10 m max, hodne blbnou v hotelovem bayenu apod. pro tzto pripady je Optio W60 rekl bych idealni :wink:
Dovolil jsem si raději založit nové vlákno, původní diskuze je zde: http://pentaxfriends.eu/modules.php?nam ... pic&t=1793 a týkala se hlavně nového hybridu od Olympusu (a pak se to nejak zvrhlo ;] ..).

Takže, díky za ukázku v galérii, velmi podobně vypadaly i fotky, které jsem našel z podvody různě na netu. Problém je v tom, že když se podíváte třeba na fotky z Canonu G7 od Achátka ( http://forum.fotografovani.cz/read.php? ... 39,page=12 ) - projeďte si třeba celou diskuzi, nekteré fotografie se opravdu povedly, najisto uvidíte rozdíl a to dost podstatný. Přičemž cena jeté G7 s novým pouzdrem je prakticky na stejné cenové hladině jako W60.
Nová G10 s pouzdrem se dá sehnat za ~13kKc. Tam je kvalita obrazu ještě o něco vyšší.

Prostě, je to o tom, co komu subjektivně připadá jako pěkné fotky. Já už pod vodou fotím několik let, mám trochu jiné nároky, ale pořád jsem se neodvážil vzít pod vodu zrcadlovku (spolu s vpodstě nutnými rameny a blesky to je už příliš velké monstrum). Přesto bych rád měl pěkné fotky z kompaktu :) a tím pádem když jsem zvažoval čím nahradit stávající Oly C5050 z roku 2004, paradoxně moc možností na výběr nebylo. No a skutečně jediný Canon má použitelný poměr ceny a kvality, a to hlavně nízké ceně podvodních pouzder.
Bohužel je také obrovský rozdíl mezi focením v teplé a hlavně čisté vodě plné světla a focením v Čechách, tam se teprve projeví silné a slabé stránky jednotlivých fotoaparátů.

Navíc, v mnoha případech mohu tímhle kompaktem nahradit nad vodou zrcadlovku. Takové ty rodinné oslavy, technická dokumentace ap., na to kvalita i rozišení G10 opravdu stačí bohatě, hodlám tvrdit, že až na ten šum při vyšší ISO se tento kompakt po obrazové kvalitě _mimořádně_ povedl :]. Navíc ani nasazení filtrů (58mm) není přes levný tubus problém, prostě jsem tím vyřešil dva problémy v jednom ('záložka' a uw focení).

Uprimně řečeno, takový Panasonic Lumix LX3 by se mi pod vodou líbil MNOHEM více, stojí prakticky stejně jako G10, ale je zde problém v neexistenci cenově dostupného pouzdra. Jinak mít 24mm, Leica sklo, světelnost už od f/2.0, rozlišení jen příjemných 10Mpix .. co bych to nepřiznal, to je PŘESNĚ to, co bych si pod vodou představoval. Ale bohužel, pouzda jsou už pro tento kompakt tři o kterých vím, bohužel za cenu která je pro mě neakceptovatelná.. (což samozřejmě platí i pro G10, také jsem měl v ruce pouzdro z magnesitu, výstupy na TTL a optokabely, signalizace vytopení, předsádky .. prostě nádhera. Cena 25kKc ;] ..)

A opravdu nikomu W60 nerozmlouvám, má najisto okruh použití, kde je to dobrá volba, jen mi připadne ta cena trochu nadsazená, to je vše. Kdyby ten kompakt stál okolo 4-5kKc, možná bych si ho i koupil :]
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Odpovědět

Zpět na „Jen tak“