Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Moderátor: Moderátoři

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od maik » 14 led 2018, 16:25

Ahoj,

na pár dní jsem měl možnost zkusit Pentax KP. Nedělal jsem žádné zevrubné testování, ale věřím, že moje zjištění může někomu pomoct při rozhodování, jestli si tenhle sympatický foťák pořídit. Už proto, že na podobné testování KP jsem na netu zatím nenarazil. Soustředil jsem se na oblasti, které mě na K-50 omezují a vadí mi, takže hlavně autofocus :) Během chvíle jsem zjistil, že AF-S funguje dobře a spolehlivě, takže jsem se soustředil hlavně na pro mě ještě důležitější AF-C.

Vzal jsem foťák na výstavu psů s nasazenou 77 Limited. Nafotil jsem s ním několik sekvencí, z těch relevantních jsem udělal vždycky jednu extra vysokou fotku, aby bylo možné koukat plynule na jednu fotku za druhou. Každý ten soubor jsem nechal jednak v originálním rozlišení (tzn. každá z fotek v sekvenci má celých 24 Mpix), taky jsem udělal i zmenšenou variantu na šířku 2000 pix (z těch ale nejdou tak snadno poznat nuance v ostrosti). Odkazy na stažení uvádím na konci příspěvku.

Pro větší počet správně zaostřených snímků jsem se inspiroval tipem jednoho ze zkušených pentaxáků na pentaxforums, který používá K-3 a fotil s tím fotbal. Říkal, že pro vysokou úspěšnost AF-C při sekvenčním focení je potřeba nejdřív nechat uzamknout zaostření na sledovaném objektu a až potom začít fotit. Chytne se tak daleko rychleji, než kdyby člověk na potvrzení zaostření nepočkal a hned začal pálit a čekal, že se to brzo chytí.

Nastavení jsem používal takové, co jsem zvyklý u K-50, tzn. ostření na (většinou) středový bod s možností připojení bodů sousedících se středovým. Ostření AF-C na zadním tlačítku a na spoušť sekvenční focení Hi, priorita ostření. AF hold na úrovni medium.

Ostřil jsem vždy na hlavu psa.

V rámci situací, co najdete v odkazech, jsem zjistil následující:
- člověk musí počkat na potvrzení zaostření a pak teprve začít pálit, tzn. ne bezhlavě
- vzhledem k nastavení, co jsem použil (jen středový bod a těsné okolí), je nutné být ve sledování objektu přesný (body jsou daleko menší než u K-50 nebo K-70), jinak to člověk foťáku sám kazí svou nepřesností
- jakmile se uzamkne ostřící bod a člověk začne fotit, zvládá foťák sekvenci s prioritou zaostření odhadem 3sn/s
- pěkně kontrastní psy s krátkou srstí zvládá af-c líp, kdežto nekontrastní tmavé jednobarevné kusy nebo dlouhovlasé "bezkontrasťáky" občas mine, hlavně teda když zrovna procházejí před černobílou cedulí "ONTARIO" :)
- na úplně blízkou vzdálenost už to přeostřovat nestíhá, ale to jsem ani nečekal, že by foťák zvládl

Info k jednotlivým sekvencím:
- Sada 1 - f/2, 1/400s, iso1250-3200 - výsledek považuji za OK, 9 snímků ostrých, 1 s přimhouřením oka ostrý, 1 neostrý
- Sada 2 - f/2, 1/250s, iso800-3200 - výsledek považuji za vynikající, všech 14 snímků ostrých, navíc i ty, kdy je většina psa schovaná za psem, který foťáku z většiny zastoupil cestu (!)
- Sada 3 - f/2, 1/320s, iso1600-4000 - výsledek považuji za přijatelný, hlavně s ohledem na nekontrastního psa na kontrastním pozadí, trochu to možná ještě zkresluje zbytečně dlouhý čas, ale řekl bych 6 ostrých, 2 s přimhouřením oka ostré, 1 neostrý
- Sada 4 - f/2, 1/500s, iso5000-6400 - výsledek považuji za výborný, obzvlášť poslední fotky, kde před psem prochází další a ze sledovaného už leze jen kousek čumáku, všech 5 snímků ostrých
- Sada 5 - f/2, 1/400s, iso1600-4000 - výsledek považuji za přijatelný, vzhledem k tomu, že jsem si tohoto psa vybral záměrně, protože je to u něj s tím kontrastem svinské :), řekl bych 6 ostrých, 2 s přimhouřením oka ostré, 3 neostré

Tady se na ty sady snímků můžete mrknout, prvně odkaz na všech pět ve zmenšeném vydání (pro přehled OK, na detailní posouzení to moc není):
https://www.ulozto.cz/tam/_803XwhwZ4Dli

A tady jsou v plném rozlišení:
https://www.ulozto.cz/tam/_Goz7XsboOXM3

Výsledek tedy zhodnoťte sami. V případě zájmu můžu někomu poslat i jednotlivé jpg nebo rawy (ale ozvěte se rychle, zanedlouho to smažu :wink: ).

A ještě ke KP - pokud jste někdo zvyklý ostřit tlačítkem na zadní straně místo na spoušti, tak ergonomie je v tomhle ohledu u KP na vrcholu (dle porovnání s konkurenčními foťáky, co jsem si včera osahával :) ), bez zaváhání i při jednoručním držení foťáku, prostě super. A kvalita fotek na vyšší iso? Ta je prostě parádní. Fotil jsem i na 6400 a po odšumení to člověk při zobrazení na 22" monitoru nepozná.

Snad teda moje zjišťění někomu pomůžou. Za postřehy budu samozřejmě taky rád.

maik

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od samsak » 14 led 2018, 16:32

Diky za recenzi. Ostreni vzadu je vec co u sve K-S2 postradam... mam tam nastaveny zamek expozice... I kdyz to me vede na otazku, co byste v pripade jednoho tlacitka preferovali vy? zamek expozice nebo AF?
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

ziki
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: 23 úno 2012, 10:21

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od ziki » 14 led 2018, 17:40

Pokud dobře vidím, tak Pentax KP má vzadu také pouze jediné tlačítko AF/AE-L, stejně jako Pentax K-S2 a stejně tak i můj postarší Pentax K-r, takže všichni musí řešit dilema, jestli vzadu ostřit nebo zamykat expozici :).
Momentálně mám vzadu také zámek expozice AE-L a používám ji, ale nějakou dobu jsem tam měl autofocus AF, ale už si nevzpomenu, jestli mi to vyhovovalo víc nebo ne. Ale vím, že asi hlavní důvod, proč jsem přešel zpátky na ostření a exponování spouští vepředu bylo to, že jsem pokaždé nechtěl absolvovat školení jak s foťákem zacházet, když s foťákem měl fotit někdo jiný :lol:.
Taky by mě teď zajímalo, jak je to u ostatních, kdo má vzadu AF a kdo AE-L? A jestli by mi mohl někdo jednou větou osvěžit paměť a připomenout, jaká je vlastně výhoda odděleného ostření a expozice? :-)
Pentax K-70, k-r, MZ-7, Pentax DAL 18-55mm/3.5-5.6 AL WR, 18-55mm/3.5-5.6 AL, DA 35mm/2.4 AL, DA 50mm/1.8, FA 28-80/3.5-5.6, Tamron AF 18-200mm/3.5-6.3 Di II Macro, HELIOS-44M 58mm 1/2, Metz MB 52 AF-1

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od samsak » 14 led 2018, 17:55

jako podle me je nejvetsi vyhoda komfort
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od lennyl » 14 led 2018, 19:10

kazdy "profik" radi dat AF na zadne tlacidlo..mal som AF na zadnom tlacidle (aj na K3, aj na D750, aj na K1) a vzdy som to dal odtial prec. preco? lebo mi to nevyhovuje, neviem tak presne synchronizovat stlacenie spuste do spodnej polohy so stlacenym druhym prstom vzadu na tele. plus mi ten palec na zadnom tlacidle AF tusim zrovna na D750 tlacil do tvare,ked som pozeral do hladacika.

ako to funguje? myslim ze asi takto (nestudoval som to ale nikde), v predu na spusti su dve polohy, pri prvom namacknuti aktivujem AF a domacknem do druhej polohy na urobenie fotky. pri samotnom foteni na AF-C uz akoze nie je aktivny system AF ostrenia pri domacknutej spuste v druhej polohe ? podla mna stale fotak normalne aktivne ostri ci nie?
jedine moze niekto argumentovat zvyk stylu fotenia pri prerusovanej kompozicii, ze caka na vhodny okamzik, ale stale musi mat stlacene zadne AF tlacidlo. ale to iste mam aj ja,ked pustim po foteni spust, najdem si inu scenu, namacknem spust do polovici a domacknem az ked chcem fotku. takze ?

ja si ani nepamatam, ze by som niekedy fotil stylom, ze nepockam na signal zamknutia zaostrenia v hladaciku pri AF-C, az potom fotim. ci ako si to myslel ? :)


a na co vlastne pouzivate lokovanie expozicie ? nikdy som to nepouzil. tusim mam na fotaku defaultne daky cas 15 alebo 30sekund ze drzi po namacknuti spuste expoziciu. pri panorame fotim aj tak na manual, ved ako inak, aby sa dali fotky spojit. ci lokovanie expozicie mate kvoli tomu na tlacidle, ze zaostrite daku komplikovanu scenu (cierny pes, biela stena) stredovym AF bodom a prekomponujete ? ani vtedy dako brutalne nemeni expoziciu nie ?

stale stahujem tie fotky a pozriem ako ti KP ostrila, FA77/1,8Limited prekvapivo slusne ostri aj mne, niektore ine skla su na tom biednejsie.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od tom-o » 14 led 2018, 19:32

Osobne to tlačidlo používam na zamykanie expozície presne ako popisuješ, ale len veľmi výnimočne. Napr. keď fotím veľmi dynamickú scénu a zaostrené potrebujem mať inak ako nameranú expozíciu, príde mi to rýchlejšie ako korekcia expozície. Na to ale prídem až po kontrole cez náhľad vo foťáku, keď je foto veľmi tmavá. Ale ostreniu zadným tlačidlom tiež nerozumiem...

Uživatelský avatar
relux
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od relux » 14 led 2018, 20:00

Zkoušet AF C na psovi při chůzi asi nic o AF C neřekne. Zkus to třeba venku při agility.
Já mám AF na zadním tlačítku a zdá se mi to praktické. Chce to ovšem natrénovat. Ze začátku jsem s tím měl problém. Není to ale vhodné pro každé focení. Kdo fotí statické scény, tak tam je to zbytečné, dokonce bych řekl kontraproduktivní. Je to vhodné hlavně na AF C.

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od maik » 14 led 2018, 20:40

AF na zadním tlačítku - používá se tuším hlavně pro AF-C, kdežto u AF-S nevím, k čemu by mi to bylo. Mám to nastavené tak, že foťák ostří JEN na tom zadním tlačítku, čímž první poloha spouště (namáčknutí) nemá žádnou funkci. Osobně mi to tak vyhovuje, protože díky AF-C můžu stále sledovat akci a fotím (nezávisle na ostření) jen tehdy, když chci. U AF-S naopak preferuji ostření pomocí namáčknutí spouště, protože když fotím něco statického, je AF-S u Pentaxu (aspoň teda u K-50 určitě) o dost spolehlivější. To AF-C na zadním tlačítku se dá ale využít i pro statické focení, počkám jakmile pípne zaostřeno, pak pustím tlačítko a mám to stejné, jako kdyby mi u AF-S píplo zaostření po namáčknutí spouště. Je to ale asi fakt o tom, jestli člověk víc využije AF-C nebo AF-S a podle toho se rozhodne.

Uzamknutí expozice jsem nikdy nepoužil, takže já na zadním tlačítku raději budu mít to ostření :D

Počkat u AF-C na uzamknutí zaostření je asi normální :) Ale už jsem se taky mnohokrát přistihl, jak vidím něco zajímavého v pohybu a chci to honem honem vyfotit. Tak jsem zmáčkl AF tlačítko a skoro hned na to spustil sekvenci a doufal, že se to brzo chytí a něco z toho bude. A ten člověk to popisoval proto (a já to pak zkoušel), že to uzamkne zaostření na objektu daleko dřív bez spuštěné sekvence než když to člověk nevydrží a spustí zaráz jak ostření, tak i sekvenční spoušť.

Souhlasím, že psi v běhu by byli výrazně lepší na zjištění, kde má AF-C u KP limity, akorát já na to zrovna neměl kde a tak jsem se s smířil i s tímhle. A musím říct, že mi to přijde dobré. Ne dokonalé, ale dobré a hlavně použitelné. U K-50 bych nikdy nesvedl nafotit to samé (když pominu kvalitu fotek na vysoké iso). A taky bych měl s K-50 většinu těch fotek zaostřenou spíš ZA hlavu než na hlavu. A jestli by u K-50 byla nějaká zaostřená takhle dobře, tak to skoro spíš jen omylem než zásluhou predikce AF-C :) . V tomhle mi to přijde jako velký pokrok. Neměl jsem zdaleka čas vyzkoušet všechno, tak jsem se soustředil aspoň na to, co u K-50 dobře znám a v tom KP oproti K-50 exceluje.

Na druhou stranu myslím, že na sport tenhle foťák myšlený být ani nemůže a tak si ho na opravdu rychlé scény ani nikdo nekoupí. Už ten buffer, co po asi tak 8 rawech začne stávkovat a rychlost se sníží na asi 1sn/s, se nedá považovat za sportovní :D A pro lidi, co chtějí vidět, jestli AF-C zvládne přeostřovat na běžícího člověka nebo rychle jedoucí auto je to, myslím, dostatečně názorné. A podle mě i když ne 100%, tak aspoň dostatečné. A zbytek foťáku je excelentní, nadmíru příjemná mašinka (dle toho, co já dokážu posoudit).

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od lennyl » 14 led 2018, 21:29

pozrel som tie serie fotiek a KP foti tak standardne ako vacsina novych Pentax tiel, cize pre nas nadsencov slusne.
zrovna s K-50 som nefotil, ale ked vidis vyraznejsi posun v AF, tak zrejme ze K-50 ma este "len" SAFOX IXi+.

dobre, ze si dal aj full size fotky, vidno, ze ktore su naozaj ostre a ktore ze da sa. hlavne na prvej a druhej serii. par by som este oznacil za skoro ostre (dalo to bud jemne na front alebo na back focus).
na APS-C sa to este strati, na FF by to bolo este viac vidno.
to AF Hold na Medium je prave to,ze Pentax vlastne tak casto nereaguje na prekazky a objekt je tym v podstate stale ostry aj ked je v zakryte.

na K-3 som takto tusim ani AF netestoval. na K-1 hej a vyslo to asi ako tebe na KP. cize da sa.
Pentaxy su "citlivejsie" na spravne kontrastny motiv,ako si aj ty pisal. a na motiv co je uz blizko neostria presne (skor nahodou).

mne najlepsie fotky vychadzaju na blizsiu strednu az strednu vzdialenost (2 až 4 metre?).
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od maik » 15 led 2018, 09:54

Je tam oproti K-50 posun opravdu velký. K-50 prostě nestíhá přeostřovat cokoliv, co se pohybuje rychleji než plíživě. Nebo se občas i do normální rychlostí se pohybujících objektů, ale spíš je to tak, že zrovna zvládla přeostřit a současně se to zrovna trefilo do sekvence. KP je proti tomu už velmi použitelné.

Jo, máš pravdu, že v tom fullsize je pěkně vidět, že má tendenci občas kolísat mezi úplně ostrým a skoroostrým snímkem.

Měl jsem ještě pár dalších sekvencí, ale buď výsledek podobný jako u těch zvěřejněných, nebo jsem něco udělal špatně já, takže by to nevypovídalo o foťáku. Kažodpádně myslím, že pokud by člověk potřeboval foto pro web nebo fb, tak skvělé jsou i ty skoroostré a pokud pro trochu větší tisk, tak je i dost úplně ostrých, takže si člověk vybere. Z tohoto pohledu shledávám AF-C na KP pro uvedené účely za použitelný. V úvahu beru i horší a navíc umělé osvětlení, ve kterém jsem fotil. V AF-S je samozřejmě ještě schopnější.

Já to testování zvěřejňoval hlavně proto, že o reálných schopnostech AF-C u Pentaxu KP není nikde moc psáno. Na DPReview sice napsali zklamání v trackingu, jenže tohle není tak úplně tracking ve významu, co oni myslí. Na Pentaxforums zase napsali, že fotili jedoucího cyklistu a oproti asi 60 % správně zaostřených na K-3 měli na asi 90 % správně zaostřených s KP, jenže tam zase člověk nevidí ty fotky, jestli jsou úplně ostré nebo skoroostré.

Koukal jsem i dost na další značky a schválně mrkni na DPReview na ty jejich cyklotesty. I trochu vyšší liga má tendenci kolísat mezi skoroostrými a úplně ostrými fotkami. Nemluvě třeba o Canonu 77D/80D, který v trackingu selhal úplně (se 77D jsem si i chviličku zafotil a KP je proti němu LUXUS), protože nestíhal přeostřovat (narozdíl od např. K-70, který tam s 55-300 s plm vlastně exceloval).

Já to KP zkoušel hlavně proto, že jsem přemýšlel, jestli s ohledem na AF-C u Pentaxu zůstávat. Pokud by KP bylo tragické, tak bych šel jinam. Pokud by bylo excelentní, tak bych si ho nechal (když je teď ještě ten cashback) a nahradil jím K-50, no a pokud by bylo použitelné, ale pro moje účely ještě ne excelentní, tak bych počkal na nové aps-c tělo - nástupce K-3ii. No a třetí varianta se ukázala jako ta pravá.

Jinak kdo uvažujete o aps-c, fotíte i v horším světle, fotíte hlavně statické věci, ale občas oceníte i AF-C, tak vězte, že KP je moc dobrý foťák a podle toho, co já umím posoudit, s ním určitě neuděláte chybu.

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od richard_strouhal » 15 led 2018, 11:59

Fotil jsem teď s K-70 a 55-300 PLM děti za opravdu bídného světla na sjezdovce (je tedy fakt, že nejezdily extra rychle :-) ), ale byly z toho asi jen dvě neostré fotky. Jinak 55-300 PLM mám od léta a jsem s nim max. spokojen.
https://www.flickr.com/photos/152561016 ... 813344917/
R.
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od feri2303 » 15 led 2018, 15:06

Ahojte,

kedze mam od decembra KP, pridam sa aj ja :-)

V porovnani so zabehnutou K-5ii je AF presnejsi, ale ked som testoval klasicky WR setacik 18-55, tak v pritmi na ohnisku @55 kde K-5ii po kratkom huntingu zaostrila +/- OK, tak KP sa dokaze zacyklit a nezaostri. Samozrejme na hlavny ostriaci bod uprostred. Otazka je ako dobre ostri na menej svetelnych sklach, napr 55-300 na dlhsom konci.

Sigma 17-50 ktoru som si nechal nastavit na K-5ii, tak neostri dobre ani v LiveView, ale s tym som ratal. Pojde na navstevu do Ruzomberku vo februari. Inac LV ostrenie je rovnako rychle. 8)
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od maik » 15 led 2018, 18:04

richard_strouhal píše:Fotil jsem teď s K-70 a 55-300 PLM děti za opravdu bídného světla na sjezdovce (je tedy fakt, že nejezdily extra rychle :-) ), ale byly z toho asi jen dvě neostré fotky. Jinak 55-300 PLM mám od léta a jsem s nim max. spokojen.
R.
Koukal jsem na to a vypadá to, že to ostří taky celkem dobře. Některé mi přijdou trochu mázlé, lehce neostré, ale mám dojem, že to může být delším časem, nevím.
Já ten 55-300 plm zkoušel taky, celkově hrozně sympatický. Ale nakonec jsem ho vrátil, ta světelnost na moje použití byla moc malá, navíc na dlouhém konci nebyl úplně ostrý (možná i kusová vada). Ale co jsem si pak uvědomil, že mě na něm štvalo, je, že má tendenci táhnout tmavší odstíny do černé. Takový 60-250/4 vykreslí tmavě šedý kabát dost věrně ve všech odstínech šedé, kdežto 55-300 plm to všechno hodí do černé. A i po korekci expozice mi ty tmavé odstíny moc pěkně prokreslené nepřišly. Kromě uvedených výhrad ho považuji za super cestovní objektiv.

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od richard_strouhal » 15 led 2018, 18:26

@maik: Asi to chtělo kratší čas (všechny fotky jsou bez úprav, šly by ještě doostřit) - kombinace 300mm, čas 1/250s a pohybující se objekt asi není úplně nejlepší kombinace, ale bylo fakt šero a nechtěl jsem zas extra zvedat ISO.
R.
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvek od maik » 15 led 2018, 18:44

A to je přesně ta věc se světelností, co mě na něm štvala. Fotím často psy v pohybu, kde úplné minimum je 1/800s, lépe aspoň 1/1250s a tam se nic horšího než f/4 moc nehodí.

Odpovědět

Zpět na „Pentax KP“