Máte skúsenosti s Pentax KP?

Moderátor: Moderátoři

Re: Máte skúsenosti s Pentax KP?

Příspěvekod wolflike » 06 bře 2018, 07:50

Trošku mimo tému, ale predsa" ako sa v tých mrazivých zimných Tatrách osvedčili foťáky? Mám na mysli weather-proof KP vs "obyčajná" Fuji
wolflike
Nový uživatel
Nový uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod alda » 06 bře 2018, 08:44

Žádné problémy jsem nikdy v mrazech nezaznamenal ani dříve, ani nyní v Tarách.
Ráno bylo kolem -14°C a přes den okolo -8°C ve stínu, na slunci asi na nule. Když
sněžilo, tak to nemá vliv, protože sníh na aparátu v mrazu netaje, stačí ho sfouknout.
S Pentaxem se nemusíš bát žádného počasí, ale za deště je asi lepší mít vodě odolný
objektiv. Fuji také v mrazu a sněžení v pohodě, ale v dešti ji raději nepoužívám.
Mívám ovšem sebou po jedné rezervní baterce ke každému aparátu. U KP jsem venku
ještě nemusel měnit, ale ukazatel ve Fuji je nevyzpytatelný. I když ukazuje dvě ze
tří čárek, tak "smrt" přichází bez varování. Vždy, když vyrážím za focením, mám
nabité akumulátory...
alda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod zirecek » 06 bře 2018, 11:48

K3II minulý víkend několik hodin v - 20 °C bez problémů. Akorát při dýchání nebo přiblížení obličeje k aparátu, objektivu na něm zamrzne vlhkost z těla. Stačí dotyk rukou v tenčích rukavicích.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 11 bře 2018, 13:48

chalani, kto mate Pentax KP, da sa nastavit ES (elektronicka zavierka) aj pri foteni cez OVF (hladacik) ?
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod maik » 11 bře 2018, 15:14

Dá.
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod alda » 11 bře 2018, 16:30

Ano, dá se použít, ale hluk je stejný jako u té mechanické, asi plesknutí zrcátka...
alda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 11 bře 2018, 19:12

super, diky za odpoved. pytam sa preto, lebo som o ES cez hladacik nasiel zmienku na pentaxforums pri KP.

na mojej K-1 sa da aktivovat ES iba cez Liveview..ci to pojde napr. aj na K-1 II aktivovat..nie som odbornik, ale ci napr. pri ES funguje kontrasne ostrenie AF..

to,ze mne pri ES urobi ostrejsiu (menej rozstrasenu fotku) ale cez LiveView, tak na KP to robi cez hladacik, ale aj tak padne zrkadlo,hm
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod cport » 11 bře 2018, 21:57

Ja bych taky mel dotaz na majitele KP. Da se KP pouzivat bez nutnosti pouzivat zadni displej? Konkretne treba: kdyz si vypnu zadni displej a spoleham pouze na informace v hledacku ... jak se pak chova zobrazovani navolenych informaci u tech kruhovych volicu? Kdyz na funkcnim volici zapnu HDR, budu mit k dispozici nekolik HDR rezimu a prepinat si mezi nimi muzu pomoci toho tretiho kolecka. Uvidim ty zvolene informace v hledacku a nebo budu muset zapnout zadni displej, abych se dozvedel, ktery z nich to je a nebo jestli je HDR proste OFF?
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 21/3,2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod maik » 11 bře 2018, 23:06

Tak jsem to teď zkusil (mám radost z nového foťáku, tak zkouším, co mě napadne :) ).

Na C1 mám kompenzaci EV a ta se při otočení kolečka zobrazí v hledáčku. C2 mám citlivost a ta je samozřejmě taky v hledáčku vidět. Na C3 jsou režimy AF a změna je v hledáčku vidět. Ale změna CH/CL v hledáčku vidět není, HDR taky ne. Změna měření AE vidět je.

A jestli se dá zadní displej nějak kompletně vypnout, to jsem zatím nezkoušel. To musí říct někdo zkušenější.
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod al.vlado » 11 bře 2018, 23:31

Úplné vypnutie zadného displeja by malo ísť opakovaným stláčaním tlačidla "INFO". Tak sa to robí na všetkých Pentaxoch, tak myslím, že aj na KP to bude tak isto.
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN), Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR, Tamron 70-200/2,8, Pentax D FA 150-450/4,5-5,6, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2.4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ
al.vlado
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod alda » 12 bře 2018, 14:28

Ano, je to tak i na KP. Zapnu foťák, zmáčknu 2x po sobě tlačítko "info", na displeji se mi objeví
tři možnosti. Buď stavová obrazovka, nebo elektronická vodováha a nebo třetí možnost je právě
vypnutí displeje. Vypnutý displej mívám často, stačí mi informace ze stavového řádku v hledáčku...
alda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod feri2303 » 13 bře 2018, 09:54

maik:

Dokonca aj HDR sa trosku zobrazuje v hladaciku. Ked je vypnute, tak svieti RAW, pri zapnutom HDR nie :D
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.
feri2303
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod maik » 13 bře 2018, 10:11

Aha. Trochu střelba naslepo, ale budiž :D
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí