Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax KP - zkouška schopností autofocusu AF-C

Příspěvekod cport » 16 led 2018, 14:12

No, zajímavy test, myslim, ze muze nekomu hodne pomoct. KP se mi opravdu libi, jak funkcne, tak designove. Konecne tam vidim nejaky posun od K-5II ve spouste oblasti, ktere bych i vyuzil. je fajn, ze sis s tim dal tu praci.

PS: Vcera jsem se na chvilku dostal do Megapixelu v Ostrave a ze vsech tel, ktere jsem mel moznost si osahat, se mi KP drzelo s prehledem nejlip.

K-1 do mych ruk uz byla trosku velka a navic ten otocny volic nahore uplne vpravo sel strasne ztuha (Povoli to casem?).

Prekvapive dobre se mi drzely i nektere OM-D Olympusy, Sony rady Alpha zase vubec ne. Hodne me zklamaly Fujiny, tam bych si z tel vybral X-T2, to se drzelo a ovladalo dobre, ale 46 tisic za APS-C telo? Bohuzel ty mensi (X-T20 a X-E3) mi prisly ergonomicky priserne, nedovedu si predstavit ovladat tohle treba v zime v rukavicich.
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod st. » 16 led 2018, 18:49

Ty fujiny mě taky zklamaly - úchop. Je vidět, že ruce nejsou až tak univerzální nástroj :mrgreen: Na delší držení se mi ještě nezdály vhodné hranatější lumixy, většina dřívějších nikonů-zrcadlovek, takže se ze mě nestal nikonista :D a vrcholem ergonomie pro moje ruce zůstává K5II. No a třeba takový "krabičkoid" jako je coolpix A, který jsem podle obrázku zavrhl, mi v praxi vyhovuje perfektně. Je to hodně individuální záležitost. Ming Tein kdysi popisoval, jak si na nějaký foťák (možná sony A7, ale fakt si to přesně nevybavuju) dotvaroval grip z nějaké speciální samotvrdnoucí hmoty!
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Jindras » 16 led 2018, 19:14

Já koupil tu K-5lls i s battery gripem,ten jsem chtěl prodat,ale tady mi to rozmluvili-ať si to vyzkouším,fotit s ním.... Teď už bych ho nedal,ten úchop s ním je úplně něco jiného. Perfektně se drží,hlavně na vertikální focení. Nesundávám ho už vůbec. Takže touto cestou-DÍKY za radu. :D
Pentax K-5 IIs, Samyang 35mm.1.4.UMC,Pentax DA16-45/4.ED AL,Sigma 28-200 Asph./3.8-5.6
Jindras
Významný člen
Významný člen

Předchozí

Zpět na Pentax KP