Pentax K-1 II - oficiálně

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K-1 II - oficiálně

Příspěvekod fakt » 29 bře 2018, 07:04

Klingo - a tobě ta K-1 neostří?
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod lennyl » 29 bře 2018, 08:36

w_tas píše:Přímé porovnání výkonu ISO obou verzí:
K-1 I:
https://www.flickr.com/photos/szabolcsc ... 238083044/

K-1 II:
https://www.flickr.com/photos/szabolcsc ... 237812324/

Mně z toho vyplývá, že opravdu není potřeba měnit.

pravdu poviem, cakal som vacsi wau efekt z prace Accelerator unit v K-1 II. zrejme ten procesor ma vacsi pozitivny vplyv na spracovanie obrazu v APS-C telach K-70 a KP, kde sa da z mensieho snimaca co to este vydolovat.

som zvedavy este na RAW fotky z realnych podmienok pri zlom svetle ako koncert a pod. inak nema pre mna vyznam predavat svoju K-1.
Real resolution z ruky nie je pixel-shift (posuny o pixel) ale urobenie styroch rovnakych fotiek po sebe a zlozenie fotakom, co trva 20sekund+ a treba k tomu kratsie casy pre vacsiu uspesnost, ktora je na urovni 50-70% nerozmazanych fotiek, to nie je vhodne na normalne fotenie (reportaz, deti, psy..).
posledna vec co moze presvedcit k vymene za K-1 II je novy firmware kvoli AF, keby nebol taky urobeny pre K-1, uvidime.

pre tu srandu som cvakol s K-1 v umelom slabsom svetle par fotiek, DNG s vypnutym odsumovanim.
Obrázek
Obrázek

a čarovanie s odsumovanim v Adobe Lightroom CC2015 (to je to, co robi K-1 II)
Obrázek

trosku na zamyslenie (aj farby aj typ sumu), ze ako vyzera ISO 100 a odsumene ISO 12.800
(zmensene fotky na 12mpx kvoli upladu)
Obrázek
Obrázek
Pentax K-1 II + IRIX15 Fireflay + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax DA*300/4
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod miky_lbc » 29 bře 2018, 16:29

V RAW toho bude vidět ještě méně.... shiftvání z ruky je k ničemu, neumim si to použití moc představit. Věřim, že většina lidí s K1 ani nefotí do plného rozlišení (pouze vyjímečné fotky, krajiny atd.). Pokud někdo z nějakého důvodu potřebuje kvalitnější fotku, ten stativ je stejně základ. Možná bude zajímavé srovnání "shoftování z ruky" vs "ze stativu bez shiftování" :-).

Co může být zajímavé a je to trochu opomíjené je ale rychlost práce s tělem. Když jsem měl K5, nevnímal jsem ho jako pomalé tělo... ale při upgrade na K3 byl ten rozdíl fakt znatelnej. Když jsem pak vzal do ruky K5, přišla mi jak šnek. Ani K1 jsem vyloženě nevnímal pomale, než jsem updatoval na D850, která je o něco rychlejší na reakce.

Věřim, že rychlost práce s tělem u K1 II můžeme být příjemné +. Ve velké překvapení s AF nevěřim, ale zase je alespoň +, že K1II není v žádném ohledu downgrade... což v dnešní době u všech produktů taky neni úplná samozřejmost.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod hilda4sea » 30 bře 2018, 11:01

Jak jsem četl hodnocení novinky Pentaxu, tak určitě jde o krok vpřed a tak nezbývá než popřát hodně radosti všem, kdo si novinku koupí
Řekl bych, že dnes u prémiových modelů, ke kterým K1 (II) patří, je dobrý výkon na vysokých hodnotách ISO standardem. A je jedno, zda jde o FF nebo APS-C. Důležitá je celková souhra jednotlivých komponentů systému a pro fotografy-živnostníky i jeho pohotovost.

Že dnes není ISO 12800 žádným nepřekonatelným problémem pro obyčejnou fotografii (ne každý obor to unese) dokládám neupravenou fotkou na ISO 12800 rovnou z foťáku APS-C. Jediná úprava byl ořez. Z mého pohledu je zajímavá hlavně ta nezaostřená tmavá část vpravo dole a neostrá tmavá plocha desky stolu. Tam je obvykle slabina všech fotek s vysokou hodnotou ISO. Fotku je možno stáhnou ve velikosti 100%. Pak je vidět i přechod mezi bílou hranou flašky a bílou stěnou a struktura sítotisku v obrázku na flašce.

Obrázek
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod fakt » 30 bře 2018, 11:47

Tohle by před pár lety neuměl můj Olympus ani na ISO 800.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod zirecek » 30 bře 2018, 13:58

Chlapi, nechápu testy denních fotek s vysokou hodnotou ISO. Vysoké ISO používáme u fotek s nedostatkem světla. U fotek, kde se často ještě hodně tahá světlo při editaci RAWu a kde je třeba ladit detaily namísto velikých jednolitých ploch. To jsou nesrovnatelné podmínky.
Z vývoje Pentaxu poslední dva roky jsem zklamán a nevidím budoucnost moc růžově. FF chápu, ale útlum APS-C, útlum Limited skel, nevyužití faceliftu FF 31/43/77 se mi nejeví dobře.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod marian_r » 30 bře 2018, 15:33

Nejde mi do hlavy prečo je ten vrchnák okontúrovaný. Ak je to tieň, dole OK, ale prečo hore?
marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod hilda4sea » 30 bře 2018, 19:21

zirecek:

Foto z místnosti se staženou roletou. Jinak si myslím, že schopnosti snímat na vysoké ISO jsou především určeny do situací, kdy potřebuji velmi krátký čas a nejsem v zásadní tísni s lumeny. Typicky sportovní foto.
Protože dělám v průměru 30 koncertů a divadel ročně, tak mohu potvrdit co výše napsal Klingo. V takových podmínkách je fotka na ISO 3200 obvykle komerčně nepoužitelná. Někdy se samozřejmě zadaří a mám pár takových ISO 3200+, ale jako prezentaci standardního výkonu bych to s klidným svědomím neprezentoval. Ne nadarmo je fotografie psaní světlem - není světlo, není inkoust.

marian-r:

Vrchnáčik byl metalicky lakovaný, tak to udělalo takovou divnou konturu. V produktovém stanu by se to asi nestalo.
hilda4sea
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod Kastan42 » 08 kvě 2018, 09:01

Ve Fotolabu začali půjčovat K-1 II - https://www.fotolab.cz/blog/novinky-sigma-tamron-a-pentax-v-nasi-pujcovne/

Ceny za zapůjčení těla začínají na 3150 Kč za 3 dny - https://www.fotolab.cz/pujcovna/produkt/80054221.html

Objevily se i dva objektivy k zapůjčení https://www.fotolab.cz/pujcovna/objektivy/pentax.html
Pentax K-5 II, ME Super
Sigma EX DC 17-50mm f2.8, Pentax-A 50mm f1.7, Samyang 8mm f3.5, Sigma EX DC 30mm f1.4, Pentax 40mm f2.8 Ltd., Samyang 85mm f1.4, Sigma 50mm f2.8 EX DC Macro, Helios 44 58/f2
Kastan42
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod samsak » 08 kvě 2018, 15:14

To je docela novinka, Pentax tam nemivali... dival jsem se ze od nich prodavaji par skel, ale takovou sigmu nebo tamrona tam maji jenom na CaNikon
Petr

Nabízím: SMC Pentax-A 28mm F2.8, SMC Pentax-DA L 18-50mm F4-5.6 DC WR RE, SMC Pentax-DA L 50-200mm F4-5.6 ED WR
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod atti.hombre » 09 kvě 2018, 06:58

Na SK Fotolab Pentax nepozná vôbec...
Pentax K-3II...hd da 20-40 ed dc wr limited edition...hd da 55-300mm f/4-5 8 ed wr...smc-da 50/1 8...hd da 15/F4.0 ed al limetka ... Sigma 30/1.4 dc hsm art...af fgz 360 II
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Předchozí

Zpět na Pentax K-1, K-1 II