Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K-1 - dlouhodobe zkusenosti, postrehy, ostreni

Příspěvekod portvis » 25 led 2018, 14:58

Budem reagovať tak v odrážkach ako Lennyl z pohľadu "krajinkára"

- k ostreniu sa vyjadrovať nebudem, pri krajine to nemá nejaký význam
- váha je dosť vysoká ale čo sa týka držania nie je s tým vôbec problém keď si človek na to zvykne, ono asi aj samotné uchytenie displeja a celkova konštrukcia k tej váhe dpomáha.
- tiež som si všimol že oproti K3II nie som schopný z ruky udržať tak krátke časy,,,
- detail, farebné podanie a detaily v šume o tom sa nemusíme rozprávať si myslím.
- čo sa týka ovládania tak tretí na otočný volič som si veľmi zvykol, hlavne pri nočných foto tam mám nastavené ISO a tak bez stláčania gombíkov môže rýchlo reagovať, nepotrebujem dávať dole ani ani rukavice
- astrotracer funguje veľmi dobre a pri kvalite na vysokom ISO sa s tým dá pekne vyhrať, osobne mám pocit že je lepší ako na K3II a aj trochu sa rýchlejšie kalibruje a netreba ho kalibrovať tak často.
- veľmi super vec je pri režime Bulb je možné nastaviť čas v rozmedzí 30s až 20min čo je super pri dlhočasovkách a netreba používať spúšť alebo "stopky"
- osvetelnie a nočné podsvietenie sa zíde keď človek nechce rušiť ostatných okolo aj ked diódy pod dislpejom su dost silne
- portretov, reportáží a podobných vecí som veľa nenafotil takže tam nemôžem nejak extra hodnotiť a nekupoval som na také fotenie K1 ale na krajinu.
Sony a7III + sony55/1,8 + Irix 15/2,4
portvis
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod miky_lbc » 25 led 2018, 15:04

Moje zkušenost vychází z toho, že jsem většinu těch těl minimálně po řadu měsíců používal a testoval. Nikoliv odpoledne nebo týden. Ale opravdu řadu měsíců.

Pokud jsem pochopil správně Tvou zkušenost, tak jsi doma D810 nikdy neměl a máš jen K1. Viděl jsi ale fotky jiného a máš podle toho pocit, že Ty tvoje jsou zaostřené lépe. Já neříkám, že to možné neni.... ale z mé zkušnosti dodávám, že pokud to tak opravdu je, musíš být minimálně v ovládání svého stroje diametrálně jinde, než ten člověk s D810.

A už bych tuhle debatu fakt utnul, nic ve zlém.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod fakt » 25 led 2018, 15:15

Myslím, že debatujeme slušně, bez osobních invektiv.
Doplním tvoji představu mé zkušenosti. Nikon jsem opravdu nikde neměl. Na turnajích však nefotím sám. S Pentaxem jsem jediný, ale všude kolem plno CaNikonů. A Nikonů poslední dva roky přibývá. Fotografie pravidelně prohlížíme, rozebíráme, zveřejňujeme a předáváme. A Pentax si na fotbal, cyklistiku, atletiku, hokej, parkur, rampy atd. opravdu nevede hůře než jiné značky.

Ještě k Lennylově poznámce o časech - s FF dávám na portrét rychlejší časy. Dříve mi stačila setina, nyní raději setiny dvě.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod zirecek » 25 led 2018, 16:09

Miky-lbc:
"... třeba já osobně jsem na centrálu Pentaxu posílal návrh určité "AF vychytávky"... Dokonce jsem téměř 7 měsíců komunikoval s někým z jejich vývoje a bylo mi řečeno, že to bylo i úspěšně otestováno....A uplynula spousta let a nic. Tak ať si trhnou."

Nyní je známa podstata Tvé averze vůči Pentaxu - uražená mužská ješitnost - která vysvětluje Tvůj zatvrzelý postup v diskuzích.
Naposledy upravil zirecek dne 25 led 2018, 16:38, celkově upraveno 1
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70 a 70-200
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod richard_strouhal » 25 led 2018, 16:33

Už se těším na sraz a na ty debaty u piva :-)
richard_strouhal
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod lennyl » 25 led 2018, 18:35

takze ked zhrniem opakujuce sa veci na K-1, co byt nemuseli:

- vyssia vaha (to neovplyvnime, dane vyrobcom)
- nutnost fotit na kratsie casy (to neovplyvnime, dane vyrobcom: 36MPx/FF velke zrkadlo)
- zavierka sa spusti po potvrdeni, aj ked nie je zaostrene (mozno, ale len mozno to opravi firmware)
Sony A7R III + IRIX15 Fireflay + Pentax FA31,43,77 Limited
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod bobo2 » 26 led 2018, 07:53

tak to lennyl zhrnul...
môžem s tým súhlasiť, mne navyše vadí aj to kratučké zobrazenie ostriaceho bodu v hľadáčiku...
Napriek všetkému negatívnemu ním fotím rád a ak nepotrebujem 2 telá, dám K1 prednosť pred K5...Výstup z nej si to skutočne zaslúži :D
bobo2
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod peppe » 26 led 2018, 09:19

zirecek píše:Miky-lbc:
"... třeba já osobně jsem na centrálu Pentaxu posílal návrh určité "AF vychytávky"... Dokonce jsem téměř 7 měsíců komunikoval s někým z jejich vývoje a bylo mi řečeno, že to bylo i úspěšně otestováno....A uplynula spousta let a nic. Tak ať si trhnou."
Nyní je známa podstata Tvé averze vůči Pentaxu - uražená mužská ješitnost - která vysvětluje Tvůj zatvrzelý postup v diskuzích.

Mikyho nazory su super, bola by velka skoda, ak by ho podobne komentare znechutili a prestal prispievat.
Jeho skusenosti su na nezaplatenie. Kto sa chce dobre rozhodnut chce pocut aj kriticky komentar,
Komentare su trefne, konstruktivne, evidentne podlozene skusenostami. Nerozumiem preco do neho opakovane vrtate. Snad ma kazdy dostatok rozumu, aby si na problem urobil vlastny nazor.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS

Příspěvekod miky_lbc » 26 led 2018, 09:51

fakt píše:Myslím, že debatujeme slušně, bez osobních invektiv.

Rozhodně.... ale mám pocit, že to je debata, která úplně nepatří do tohodle vlákna a nechci tu vyvolávat nějaký další flame. Beru to tak, že jsme si k tomu řekli svoje názory. Já ten svůj nezměním, protože je podložený mnoha osobními zkušenostmi a ty mi pár řádků na foru nevyvrátí. Třeba se někdy potkám s někým, komu třeba s nějakým FW K1 opravdu funguje tak, jak popisuješ. A pak přehodnotím i to, co říkám.

Někdy o tom třeba podebatujeme hlouběji v jiném vlákně/při jiné příležitosti.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod miky_lbc » 26 led 2018, 10:00

zirecek píše:Nyní je známa podstata Tvé averze vůči Pentaxu - uražená mužská ješitnost - která vysvětluje Tvůj zatvrzelý postup v diskuzích.

Jojo... otevřel jsi mi oči :-). A konečně chápu, co to slovo ješitnost znamená.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod zirecek » 26 led 2018, 12:18

peppe: Co konkrétního a konstruktivního napsal? Nemám problém respektovat názor druhého, ale bohužel u milky_lbc je to stále stejná forma prezentace názoru. Z mého pohledu je to příliš velké zobecňování bez konkretizace. Neznám odkaz na jeho tvorbu, třeba na stránky, nevidím fotky v galerii, nedočtu se více pod nickem. Třeba naopak "fakt" jasně píše, co a jak fotí, co fotí uživatelé CaNikonu a podloží názor kolegou fotografem, u kterého se lze domnívat, že má praktické zkušenosti na podobné úrovni jako milky_lbc. Z takto napsaných názorů si příchozí uživatel svůj náhled na věc udělá. Prostě hutné, konkrétní informace...

miky_lbc: U mne o ješitnost nejde. Je to podobné jako diskuze o cenám systému FF, kde jsi poměrně obecně avšak tvrdě šil do Pentaxu. Když jsem si dal práci konkrétně vyhledat ceny, tak už si dále nediskutoval, neboť byl zřejmý nesoulad. Podobně u stabilizace obrazu, kde jsi také uváděl mylné údaje.

Nejsem zatvrzelý zastánce Pentaxu, ale jsme na odborném fóru, kde mi zobecnělá forma diskuze na nekonečné téma lepší techniky (které stejně nemá vítěze a poražené), připadá neadekvátní.

Mou započatý offtpic je na promazání, prosím admina o promazání vlákna. Stačí klidně vymazat jen mé OT příspěvky. Děkuji.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod miky_lbc » 27 led 2018, 12:15

zirecek píše:Je to podobné jako diskuze o cenám systému FF, kde jsi poměrně obecně avšak tvrdě šil do Pentaxu. Když jsem si dal práci konkrétně vyhledat ceny, tak už si dále nediskutoval, neboť byl zřejmý nesoulad.

Já bych spíše řekl, že moje nereakce je důkazem, že jsem celkem nad věcí a ten flame tady vyvolávat nechci :-). Pokud bych reagoval, zřejmě by to bylo ve smyslu takovém, že Tvoje argumenty byly bezpředmětné. Např. do porovnání jsi dal Pentax K1 a Pentax/Tamron 24-70 s Nikon D810 a N24-70, která je o dost dražší. Proč? Kdybys dal do srovnání D810 s Tamron 24-70/2,8, bylo by srovnání o dost přesnější a pro Nikon už by cenový rozdíl nebyl takový.

Pokud srovnání chceš ale provést tak, aby to vedlo k nějakému konkrétnímu výsledku, to srovnání provedeš. To ale už není o nějaké odbornosti a já nemám zájem se v tom hádat a dále plácat. To stejné bych Ti mohl napsat i k stabilizaci s výsledkem "až 5EV" vs Nikoňácké až "4EV" u konkrétního skla. Ona účinnost stabilizace je totiž dána i konkrétní fokální délkou. Je to logické, protože čím delší je ohnisko, tím větší musí být výchylka stabilizačního elementu. Vyzkoušej si to, pračku doma snad máš.

Prostě nevidim důvod pokračovat v diskuzích, které nikam nevedou, protože jedna strana má dopředu jasno :). Stejně tak v diskuzích o portfoliu. Opakovaně jsem tu nabízel možnosti pro lidi, kteří se se mnou chtěli potkat na mých projektech, podebatovat, zafotit si se mnou atd. Někteří ten zájem měli využili... ve fotografickém oboru, kterému se věnuju konkrétně já, je relevantním měřítkem dosahovaný zisk. Na dělání "pěkných" fotek nemam čas ani chuť. Až třeba jednou nebudu dělat 20tis epozic měsíčně komerčně, budu mít chuť opět dělat i fotky, které jsou k hodnocení vhodnější. Už jsem to zde říkal mnohokrát.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod zirecek » 27 led 2018, 19:27

Shrnutí: Takže Nikon může být dražší než Pentax. Stabilizace Pentax může být lepší než Nikon.
Neřeším, kdo je lepší, jen jsem se snažil konkrétně uvést relevantní údaje k tvé prvotní zobecnělé negaci Pentaxu.

"protože jedna strana má dopředu jasno" Z mého pohledu Tvůj chybný úsudek, snažím se bavit k tématu, neposuzovat charakter druhého.

Poslední odstavec je pro mne příliš obecný. Hodně textu bez konkrétní ukázky. Šest řádků psaní a žádný "důkaz místo slibů". Tedy domýšlím, že asi fotíš nějak lidi, takže spolehlivý AF je pro Tebe základní pracovní nástroj, tudíž Pentax pro Tebe není efektivní pracovní náčiní, což je naprosto logické včetně inklinaci k Nikonu.

Za mne konec.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

zirecek
Významný člen
Významný člen

Pentax K 1 dlouhodobe zkusenosti postrehy ostreni

Příspěvekod Aminaremn » 30 srp 2018, 01:02

Jelikoz jsem tu nasel jen malo informaci o tomto motrou, zalozil jsem toto tema aby jsme se zde dozvedel vice. Jestli mate nekdo nejake zkusenosti nebo postrehy na co si dat pozor a cemu venovat pozornost budu velice rad jesli je sem hodite. Predem vsem akterum moc dekuj za rady a tipy.
Aminaremn
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod fakt » 30 srp 2018, 10:57

Mám K-1 přes dva roky. Poprvé jsem si koupil nový typ skla, na K-1 určený a musím říci, že s ním funguje lépe.
Myslím, že to zde před časem zmínil Klingo a Miki, že je třeba investovat do nových skel. Systém pak funguje snáze.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

PředchozíDalší

Zpět na Pentax K-1, K-1 II