Pentax K-1 - uživatelské zkušenosti

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K-1 - uživatelské zkušenosti

Příspěvekod lennyl » 16 čer 2017, 21:02

stlacit a drzat tlacidlo menu a pritom zapnut fotak :)
Pentax K-1 + IRIX 15/2,4 Fireflay + Pentax FA31/1,8 Limited + Pentax FA43/1,9 Limited + Pentax FA77 /1,8 Limited + Pentax FA135/2,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod lennyl » 18 čer 2017, 13:30

v robote, je klud, pozrel som sa na AF-S s FA43 a FA77. vzdy stredovy AF bod. firmware 1.30.

jedna fotka na LV, druha cez hladacik. AF Adjustment OFF. na týchto motívoch neviem posudit, co je co.
posudit by sa to dalo mozno podla farebnej fialovej aberacie, ktora by mala byt vzdy v predu pokial viem a nie je.

akurát pri foteni ludi, ked ostrim na oko, uz mam viac zle zaostrených fotiek a neviem co s tym...
- moze to byt tym, ze ten AF bod je realne vacsi ako co vidim v hladaciku a chyti sa aj inde (obocie,nos,plece) ?
- alebo aj tym, ze tie skla, teda co viem minimalne FA43, nema rovnu rovinu zaostrenia ?
- ked tak to vidim snad maximalne na AF Adjustment -1 az +1, ak to ma vôbec vyznam a nic to nezlepsi dlhodobo
- servisu neverim (Cechy, Nemecko ?)
- fw1.40 ani fw1.41 sa mi dako nepozdavaju, skla su nevyspytatelne

ak sa to chce niekomu pozriet, tu su full size JPGy z fotaku.
https://uloz.to/!dPU8kFD1xbxJ/fa77-fa43-rar

fotky s dlhsim casom su z LV (aj v DCU od Pentaxu vidno akym sposobom bolo ostrene)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pentax K-1 + IRIX 15/2,4 Fireflay + Pentax FA31/1,8 Limited + Pentax FA43/1,9 Limited + Pentax FA77 /1,8 Limited + Pentax FA135/2,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Předchozí

Zpět na Pentax K-1