Pentax K-1 - testy, recenze

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 591
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od atti.hombre » 12 říj 2016, 19:00

lennyl - takto vypadá moja sfiňa po poslednom dojení ...kedže ju mám od mamky tak ju furt zrepasujem :mrgreen:

Obrázek

P.S. Tak sa nebojte odbre udrieť-ono sa to zlepí :mrgreen:
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od al.vlado » 12 říj 2016, 19:31

Aj slovenská Alza včera dostala na sklad 5 kusov K-1. Cena je 2 056,56 €.
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od lennyl » 13 říj 2016, 16:32

komu chyba inspiracia na portety, tak napr. tu je par fajnych s K-1...
http://neunzehn72.de/odin-und-die-pentax/

dalsie v galerii:
http://odin-photo.de/albums/portrait/
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

celim
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 20 led 2014, 12:36
Bydliště: Praha

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od celim » 14 říj 2016, 14:16

Doufám, že jsem se nepřehlédl a už to tu nebylo, ale právě jsem dočetl velmi rozsáhlý test , který K1 také srovnává s konkurencí. Zajímavá je tam i diskuze.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/p ... ax-k1A.HTM

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od isaacasimov » 09 bře 2017, 20:37

Zajímavý dnešní test K-1 z českého netu:

http://digiarena.e15.cz/pentax-k-1-stvo ... obraz-test

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od lennyl » 09 bře 2017, 21:58

"standardna" recenzia, aj ked kratka, ale fajn, nezaujatého cloveka.

-vyzdvihnute boli veci, ktore si cenia ludia, ktori si kupili K-1 (ovládanie,materialy/utesnenie,kvalita obrazu,bonus funkcie,cena)
-to podsvietenie AF bodov v hladaciku som si doteraz ani moc neuvedomoval
-spomenuta bola aj divna nahodna chybovost AF-S, s cim mam skusenosti aj ja
-AF-C nie je az take zle, ako bolo opisane, treba sa fotaku skor "prisposobit" (stredovy AF bod,nastavenie AF), sam som nedavno fotil na AF-C testovacie sceny a vysledky ma urcite neurazili...rezervy tu samozrejme su, kedze som mal 1,5roka Nikon D750 a viem si to objektivne porovnat

zaujalo ma spomenutie planovaneho D-FA*50/1,4 a D-FA*85/1,4, kde pri skle 85/1,4 bola dedukcia, ze bude do konca roku 2017 (to je ale asi vycitane z internetu z diskusii, nie podlozena informacia)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od inutihar » 10 bře 2017, 09:01

Recenze sice solidni, ale taky tam jsou nejake vyslovene nesmysly, treba v tech dostupnych objektivech. Jak jsem si vsiml, resi se to tam i v diskuzi.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od miky_lbc » 12 zář 2017, 12:49

Hele... tyhle srovnávačky jsou takové to "lhaní do kapsy".

Já mám D850 doma cca týden a můžu s úplně čistým svědomím říct, že to je suveréně nejlepší DSLR, kterou jsem kdy držel v ruce. Srovnání třeba s K1 mám hned ze 3 kusů a je fakt úplně mimo mísu.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od lennyl » 12 zář 2017, 14:02

miky, nikto ti neberie ze D850 je naslapany stroj. Keby to malo pre mna vyznam,tiez predam Pentax a kupim ten Nikon,sialeny som na to dost :) ale fotim cim dalej tym menej a dokonca ma K-1 aj slusne uz poslucha s AF (aj ked nic neomylne jasnacka).ako som mrkol na sekundu na to porovnie,tak islo o vystup z fotaku,kde uviedli ze K-1 je stale "najlepsia"? som na mobile,tak na to nemam cas. o AF tu nikto nepovedal nic :)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od portvis » 12 zář 2017, 14:48

Myslím že je toto velmi o tom čo clovek potrebuje a vo foti,, pre mňa osobne by mi d850 nic neprinieslo, na krajinu je my vhodnejsia K1, a taký astrotracker je vec na nezaplatenie, keby mám skladat nočné fotky z d850 potrebujem minimálne 2000e vraziť do nového pc..
Ten kto si kúpi d850 už musí vedieť že si ten foťák na seba zarobí...

. ale zaujímalo by ma či už nikon dal do d850 taku somarinu ako časovač v režime bulb, je to síce somarinu ale sstrašne to uľahčuje život
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od miky_lbc » 12 zář 2017, 15:26

lennyl píše:o AF tu nikto nepovedal nic :)
Lennyl: já ale nemluvím jen o AF.... podívej se na ten odkaz a test na který reaguju. Název vlákna dotyčného fora je "Pentax K1 vytřel podlahu s Nikon D850 a Nikon D810" a pak odkaz na ten test. Co v tom testu, je?

- velmi specifický test porovnání šumu při vytažení fotky o +6 EV a printscreen porovnání části testu, který na první pohled vypadá, že K1 šumí méně než Nikon
- na druhý pohled se už člověk musí ptát jakým způsobem byl raw vyvolán, dorovnáno rozlišení a proč má K1 mnohem menší ostrost a kontrast (špatné zaostření?), protože pokud by fotky z Nikonu byly trochu máznuty jako z K1, šum by byl určitě nižší
- na třetí pohled si člověk ten test otevře a projede si testovanou scénu... a hle, na jiných místech scény (např. text) je zase Pentax výrazně horší než ten Nikon

Závěr? K vyhodnocení takového testu by člověk musel stáhnout raw, vyvolat je dle stejného klíče, vhodně resamplovat a pak porovnávat. O to tady vůbec nejde, zřejmě by v detailním srovnání (i díky rozlišení) vyhrál o kousek Nikon, možná by se to K1 nakonec povedlo. Ale v žádném případě by si to nezasloužilo nadpis "K1 s D850 vytřela podlahu" :-).

To jsme zase u toho idiotského Pentax hard fans a lhaní si do kapsy, o kterém jsem psal. Taky mam Pentax stále rád, ale většina fans jsou svou radikálností na úrovni Islámského státu :| .

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od miky_lbc » 12 zář 2017, 15:31

portvis píše:Myslím že je toto velmi o tom čo clovek potrebuje a vo foti,, pre mňa osobne by mi d850 nic neprinieslo, na krajinu je my vhodnejsia K1, a taký astrotracker je vec na nezaplatenie, keby mám skladat nočné fotky z d850 potrebujem minimálne 2000e vraziť do nového pc..
Ten kto si kúpi d850 už musí vedieť že si ten foťák na seba zarobí...
S tímhle nemám problém souhlasit :wink: .

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od zirecek » 12 zář 2017, 17:56

miky_lbc:
Cport tady dal odkaz jako možnost si něco přečíst. A Ty hned o Islamistech a podobných nesmyslech. Každý si z toho odkazu a případného testu vezme, co chce. Píšeš o radikálnosti, avšak v příspěvcích výše čtu největší radikalismus v Tvém příspěvku. Hard fans jsou všude, napříč výrobky a značkami, nemá cenu nosit stále dříví do lesa a je zbytečné to přenášet na další weby...
Mně stačilo poznat ergonomii a ovládání D810 a byl jsem vyléčen. Při každém používání Pentax si říkám, jak je ovládání prostě boží a intuitivní. Ale to je jen můj osobní pocit. Stejně jako je Tvůj pocit, že sis nepořídil K-1, ale šel jsi do D850, která by měla být lepší než K-1 už vzhledem k datu uvedení. Jak říká lennyl - hlavně že si uděláme radost a jsme spokojení s tím co máme... :-)

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od miky_lbc » 12 zář 2017, 19:38

zirecek píše:miky_lbc:
Cport tady dal odkaz jako možnost si něco přečíst.
Hláška o Islamistech byla míněna v nadsázce a nebyla myšlena přímo ke Cportovi... jako spíše k autorovi toho demagogického originálního vlákna.

A prostě cítim potřebu se k téhle formě demagogie nějak vyjádřit, tak jako jsem jí citil vždycky. Nevím proč jsou Pentax fanoušci takhle strašně umanutí. Cítim se být fanouškem ještě několika dalších značek. Mimochodem třeba zaniklé značky Contax (Contax NX stále považuju za jeden z nejlepších fotoaparátů vůbec) nebo Hasselblad. A nikde tohle necítim... všude je ta debata věcná, profesionální, podmětná. A pokud myslíte, že třeba Hasselblad komunita je nějaká kompaktní, tak to se hodně pletete. Já patřím ke starému jádru, které za poslední opravdej Hassie považuje V, ale Hčko bere. Pak jsou tady Hčkaři, Xkaři.... ale nikdy jsem v žádné debatě neviděl takovou technickou demagogii a vytrhávání věcí z kontextu. Jen Pentax fandové (a nejen ty z ČR a SK) mají nějakej výbavovej komplex, či jak to nazvat.

Necítim se být ani nějakej extra velkej fanoušek Nikonu, ačkoliv jsem u nich teď utratil bezmála 300 tis. .... svým způsobem mě Nikon sběratelsky ani emociálně nijak nezajímá. Zřejmě příští 5 let ani nebudu cítit potřebu koukat na nová těla značky, narozdíl od Pentaxu. Být fanoušek ale neznamená slepě následovat a být internetovým hrdinou v nekonečných flame bitvách všech fór... koukám na první recenzi na D850 a hned nějakej pomatenec, že K1 bude stát 1/2 a AF mu přijde stejně rychlej a má pixshi. No a co?! Bože, občas se fakt stydim, že patřim do stejné komunity fandů :? .

Pak přijdu sem a hned někdo sdílí test, kterak K1 s D850 vytřela podlahu. Bože, lidi, chce to trochu soudnosti... asi si budu muset od Pentax komunity zase na pár měsíců odpočinout :-). Dneska jsem si objednal DJI RONIN, tak se alespoň tu dobu nebudu nudit :).

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvek od portvis » 12 zář 2017, 20:01

miky_lbc: povedal by som že toto tvoje vnímanie pentaxfans je zapríčinené tým že také konfliky vyhľadávaš a hrozne rád sa v tom hrabeš, nad tým príspevkom o porovnaní D850 a K1 sa nikto nepozastavil len ty, to porovnie DR je absolutne neopodstatné a ľudia čo si kúpia stroje za niekoľko tisíc eur nebudú nikdy vyťahovať expozície o 6EV,,,

zbytočne tu rozoberáš hlúposti, o nedostatkoch K1 všetci veime a je samozrejmé že ten foťák nebude lepší ako D850, je inak stavaný, starší a hlavne oveľa lacenjší ...
keď ideš fotit s nejakými inými fotografmi nikoho abspolútne nezaujíma akú techniku vlastníš a na čo fotíš, každého bude zaujímať iba výsledok aký s tým doshiahneš, a môžeš mať techniku za tisíce a garantujem ti že sa nájde človek so základnou zkradlovkou a správí s tým lepšie fotky ako ty s oveľa drahšou výbavou.
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-1, K-1 II“