Pentax K-1 - testy, recenze

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K-1 - testy, recenze

Příspěvekod miky_lbc » 12 zář 2017, 15:31

portvis píše:Myslím že je toto velmi o tom čo clovek potrebuje a vo foti,, pre mňa osobne by mi d850 nic neprinieslo, na krajinu je my vhodnejsia K1, a taký astrotracker je vec na nezaplatenie, keby mám skladat nočné fotky z d850 potrebujem minimálne 2000e vraziť do nového pc..
Ten kto si kúpi d850 už musí vedieť že si ten foťák na seba zarobí...

S tímhle nemám problém souhlasit :wink: .
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod zirecek » 12 zář 2017, 17:56

miky_lbc:
Cport tady dal odkaz jako možnost si něco přečíst. A Ty hned o Islamistech a podobných nesmyslech. Každý si z toho odkazu a případného testu vezme, co chce. Píšeš o radikálnosti, avšak v příspěvcích výše čtu největší radikalismus v Tvém příspěvku. Hard fans jsou všude, napříč výrobky a značkami, nemá cenu nosit stále dříví do lesa a je zbytečné to přenášet na další weby...
Mně stačilo poznat ergonomii a ovládání D810 a byl jsem vyléčen. Při každém používání Pentax si říkám, jak je ovládání prostě boží a intuitivní. Ale to je jen můj osobní pocit. Stejně jako je Tvůj pocit, že sis nepořídil K-1, ale šel jsi do D850, která by měla být lepší než K-1 už vzhledem k datu uvedení. Jak říká lennyl - hlavně že si uděláme radost a jsme spokojení s tím co máme... :-)
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70, 70-200, TC
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod miky_lbc » 12 zář 2017, 19:38

zirecek píše:miky_lbc:
Cport tady dal odkaz jako možnost si něco přečíst.

Hláška o Islamistech byla míněna v nadsázce a nebyla myšlena přímo ke Cportovi... jako spíše k autorovi toho demagogického originálního vlákna.

A prostě cítim potřebu se k téhle formě demagogie nějak vyjádřit, tak jako jsem jí citil vždycky. Nevím proč jsou Pentax fanoušci takhle strašně umanutí. Cítim se být fanouškem ještě několika dalších značek. Mimochodem třeba zaniklé značky Contax (Contax NX stále považuju za jeden z nejlepších fotoaparátů vůbec) nebo Hasselblad. A nikde tohle necítim... všude je ta debata věcná, profesionální, podmětná. A pokud myslíte, že třeba Hasselblad komunita je nějaká kompaktní, tak to se hodně pletete. Já patřím ke starému jádru, které za poslední opravdej Hassie považuje V, ale Hčko bere. Pak jsou tady Hčkaři, Xkaři.... ale nikdy jsem v žádné debatě neviděl takovou technickou demagogii a vytrhávání věcí z kontextu. Jen Pentax fandové (a nejen ty z ČR a SK) mají nějakej výbavovej komplex, či jak to nazvat.

Necítim se být ani nějakej extra velkej fanoušek Nikonu, ačkoliv jsem u nich teď utratil bezmála 300 tis. .... svým způsobem mě Nikon sběratelsky ani emociálně nijak nezajímá. Zřejmě příští 5 let ani nebudu cítit potřebu koukat na nová těla značky, narozdíl od Pentaxu. Být fanoušek ale neznamená slepě následovat a být internetovým hrdinou v nekonečných flame bitvách všech fór... koukám na první recenzi na D850 a hned nějakej pomatenec, že K1 bude stát 1/2 a AF mu přijde stejně rychlej a má pixshi. No a co?! Bože, občas se fakt stydim, že patřim do stejné komunity fandů :? .

Pak přijdu sem a hned někdo sdílí test, kterak K1 s D850 vytřela podlahu. Bože, lidi, chce to trochu soudnosti... asi si budu muset od Pentax komunity zase na pár měsíců odpočinout :-). Dneska jsem si objednal DJI RONIN, tak se alespoň tu dobu nebudu nudit :).
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod portvis » 12 zář 2017, 20:01

miky_lbc: povedal by som že toto tvoje vnímanie pentaxfans je zapríčinené tým že také konfliky vyhľadávaš a hrozne rád sa v tom hrabeš, nad tým príspevkom o porovnaní D850 a K1 sa nikto nepozastavil len ty, to porovnie DR je absolutne neopodstatné a ľudia čo si kúpia stroje za niekoľko tisíc eur nebudú nikdy vyťahovať expozície o 6EV,,,

zbytočne tu rozoberáš hlúposti, o nedostatkoch K1 všetci veime a je samozrejmé že ten foťák nebude lepší ako D850, je inak stavaný, starší a hlavne oveľa lacenjší ...
keď ideš fotit s nejakými inými fotografmi nikoho abspolútne nezaujíma akú techniku vlastníš a na čo fotíš, každého bude zaujímať iba výsledok aký s tým doshiahneš, a môžeš mať techniku za tisíce a garantujem ti že sa nájde človek so základnou zkradlovkou a správí s tým lepšie fotky ako ty s oveľa drahšou výbavou.
K-1 + DFA 24-70/2,8, DFA 100/2,8 , Sigma 35/1,4 art, Tamron 70-200/2,8, sigma 100-300/4
portvis
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 12 zář 2017, 20:21

kto ma cas a nudi sa, moze si citat forum na ephoto.sk a digiarena.cz, tam su fanusikovia Nikon a Canon maximalne zaujati na svoje znacky. my tu na pentaxfriends.eu sme podla mna tolerantni, viaceri maju aj ine fotaky ako Pentax.

ako nazve daky clen pentaxforums.com svoj príspevok je mi uplne jedno (Pentax K-1 wiping the floor with Nikon D810, D850.).

neviem si nacitat tie RAWy z D850 do LR CC2015 (mam najnovsiu verziu vratane ACR), hold je to novy fotak. z tych ukazok na dpreview.com mi pride ze K-1 sa nema za co hanbit v oblasti vystupu.

nakoniec vysledky sa ukazuju fotkami, nie fotakom, skoda ze miky_lbc neprispieva do galerie :-p
Pentax K-1 + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax FA135
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod cport » 12 zář 2017, 21:06

Miky, promin, ale nenapadlo me, ze to nekdo pojme takhle. Jestli jsi trochu nevidel rude pri precteni nazvu toho sdileneho vlakna.

Nebylo to mysleno jako srovnani tech dvou fotaku jako celku. Kazdy snad umi cist a zjisti si, o co jde a jak se k tem vystupum dojde. Co se tyce prezentovaneho vystupu, K-1 je na tom taky vyborne. Presto snad kazdy vi, ze to je jen jeden z mnoha parametru, kterymi se daji ty fotaky porovnavat, a ze kazdy fotograf foti neco jineho a ma jine naroky. Nekdo je spokojeny s D850 (preji Ti to), jinemu staci iphone.
cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod lennyl » 12 zář 2017, 21:16

asi tak...podla mna je najdolezitejsie, ze nas to fotenie bavi :)

strasne dobra baba (foto iba mobilom Samsung S7)
Obrázek

a takto si susila ponozky :-D (JPG z Pentax K-1 + FA31/1,8 Limited na f1,8)
Obrázek

keby som mal po ruke Canon/Nikon/Fuji/Sony, fotim s tym...ale nefotim zákazky :)
Naposledy upravil lennyl dne 12 zář 2017, 21:34, celkově upraveno 1
Pentax K-1 + IRIX15 Fireflay + Pentax D-FA HD 28-105WR + Pentax FA31,43,77 Limited + Pentax FA135
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod fakt » 12 zář 2017, 21:25

Koukám, že na baby je lepší Samsung.
Pentax je jasně lepší na batohy.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8,
AF-540 FGZ II
fakt
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 12 zář 2017, 21:34

mobil je lepsi na vsetko, lebo ho mam pri sebe, aj pri cenzurovaných .... :)
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod miky_lbc » 13 zář 2017, 10:50

cport píše:Miky, promin, ale nenapadlo me, ze to nekdo pojme takhle. Jestli jsi trochu nevidel rude pri precteni nazvu toho sdileneho vlakna.

Nebylo to mysleno jako srovnani tech dvou fotaku jako celku. Kazdy snad umi cist a zjisti si, o co jde a jak se k tem vystupum dojde. Co se tyce prezentovaneho vystupu, K-1 je na tom taky vyborne. Presto snad kazdy vi, ze to je jen jeden z mnoha parametru, kterymi se daji ty fotaky porovnavat, a ze kazdy fotograf foti neco jineho a ma jine naroky. Nekdo je spokojeny s D850 (preji Ti to), jinemu staci iphone.

V klidu... když se mrkneš na můj post, tak ten první rozhodně nebyl s "rudou vizí" :-). Jen jsem konstatoval, že to je "lhaní do kapsy" a až pak šla debata dál. Já jsem prostě jen asi už alergickej na tenhle typ debaty u Pentax komunity a s tím, že jsem si aktuálně pořídil D850 to nemá vůbec co dělat. Reagoval bych stejně, kdyby se podobná debata týkala jiných značek/modelů. Ale vem to už čert...

Zbytek debaty už je někde jinde. Já absolutně nemám problém s tvrzením, že pro vhodného zájemce (tz. člověka fotícího primárně krajiny, sekundárně pro dovolené, cesty, rodinné foto apod.) je K1 naprosto špičkovej foťák. Pravděpodobně v rámci cenové hladiny i o dost lepší, než konkurence. Pro část takových lidí (hrající si s astro atd.) může být klidně i lepší volbou než třeba ta mnohem dražší D850.
miky_lbc
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod al.vlado » 02 lis 2017, 16:22

K-1 + D-BG6 (K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN), Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR, Tamron 70-200/2,8, Pentax D FA 150-450/4,5-5,6, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2.4 Firefly. Blesky Pentax AF 540FGZ, Dörr DAF 42
al.vlado
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod cport » 02 lis 2017, 17:28

cport.cz (V rekonstrukci.)

Me fotky na PFS.

Pentax K-5II + 8/3,5 + 18,3/2,8 + 35/2 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8
cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvekod lennyl » 02 lis 2017, 23:59

slusne napisane. a hlavne ze ma 5 fotiek so setakom na f5,6 raz s front a potom s back focusom.
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Předchozí

Zpět na Pentax K-1