Pentax K-1 II - testy

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Re: Pentax K-1 II - testy

Příspěvekod st. » 07 čer 2018, 22:09

maik píše:...
Tady přidávám pro porovnání ke stažení odkaz na ten RAW z Pentaxu KP.
https://uloz.to/!6KtzhUKC9MJ9/imgp0971-dng
Je to foceno na ISO 400. Doporučuji zvětšit na 100% zobrazení a podívat se na jemné detaily kolem střech, na střešních taškách, kolem parapetů atp. (na tmavších místech je to vidět víc). Nazval bych to jako takové "vločkování", nebo možná spíš "šupinkování". A opakuji - problém to pro mě nikdy žádný nebyl. Jen jsem při kontrole, jestli je fotka ostrá, náhodou přišel na to, že už to pracuje i při takhle nízkém ISO. A myslím, že pixelpeeper a extrémní hnidopich (kterými je dpreview forum napěchované k prasknutí) by s tím "problém" mít mohli.

Byl jsem docela zvědavý na výstup z Kp, ale musel jsem si ho otevřít v raw therapee, jaksi nejsem aktualizovaný... :( Nedokážu to posoudit - při doostřování začne jaksi vločkovat, ale to asi každá fotka při zvyšování parametrů začne nakonec "doostřovat šum", takže jen přiložím, snad se maik nenazlobí, jpeg, kdy mi to začalo dělat ty doostřovací artefakty, někdo by možná snesl víc, někdo míň... Osobně se 100% zvětšením neřídím, dívám se na 50 %. Já myslím, že nás maik jen tak chce škádlit svou super technikou, minulou, současnou... a kdovíjakou budoucí! :mrgreen:
http://www.imagehosting.cz/images/imgp0971rt.jpg
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Reklama

Google
Generovaný uživatel
Hlavní Admin

Příspěvekod lennyl » 08 čer 2018, 01:22

maik: pozrel som ten RAW z KP, nacital do LR a urobil vystup bez uprav, pride mi to standardne. je to APS-C snimac a ISO 400. obraz je podobny tomu z K-3. skor seria 16MPx K-5/K-5IIs mala inu skladbu obrazu - bez zvyseneho "bodkovania".

Obrázek

pozrel som este fotky psov, vybrat sa da z ostrych dost. v tom problem nevidim. s ostrenim na stred + vyber z 8 AF bodov okolo sa da aj kompozicia posuvat, nemusia to byt uplne stredovky. aj kusok prekomponovat do stran mi vychadza bez posunu hlbky ostrosti (nie na pohyb to je jasne). aj mensi orez vie tiez zmenit kompoziciu, aj tak nemam rad moc tesne fotky ku krajom.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

o tyzden idem fotit sefovi rodinnu oslavu, na tri hodinky, poobede, to uz moze byt aj fajn svetlo (ak nebude prsat), nebudem sa hrat na umelecke "rozmazane" fotky na plnu dieru, to laici neocenia a povedia, ze su fotky zle, f2,8 bude postacujuca na full frame. beriem vsetky krpate limited skla. setak DFA28-105 nie, to mi ego nedovoli :D
Sony A7r III + Voigtländer 15/4,5 III + Pentax Limited FA31/1,8 a FA43/1,9 + Sony FE85/1,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod st. » 08 čer 2018, 02:18

Vidím, že Znojmo je zdrojem dnešní noční zábavy :( Nakonec jsem si aktualizoval dxo a na iso 400 mi to připadá pohádkově detailní - snažil jsem se to doostřit, aby ty detaily pěkně vynikly, čili místy až moc, a nezdá se mi, že by to nějak vločkovatělo:
Obrázek

Lennyl: vem si i seťák, aby mohli říkat, že máš pořádné dělo! :mrgreen:
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod maik » 08 čer 2018, 09:38

lennyl + st.: Mně tam opravdu přijde na iso 400 v tom rawu přijde ten šum víc doostřený do takových vlnek/šupinek/vloček, než třeba vidím u X-T2 nebo než jsem viděl u K-50. A jsem toho názoru, že to bude dost možná i něco, co dpreview a jim podobní budou označovat za odšumení na úkor detailů. Jak u K-50 (aspoň co si pamatuji), tak hlavně i teď u X-T2 tam byl prostě jen šum, bez toho přídavného efektu. Ale co si budeme povídat - je to jen na 100% zvětšení a to jen u těch nejmenších detailů. A navíc - je to kvalitní odšumení+doostření, takže u KP řekněme tak nad ISO 1600 je to naopak výhoda - není potřeba tolik doostřovat (zvýrazňovat šum) ani odšumovat (ztrácet detaily).

lennyl: já mám občas rád i víc krajovou kompozici, navíc nerad ořezávám (kromě nějakého minimálního ořezu). Mám aps-c, takže se pro větší rozostření pozadí snažím fotit na/poblíž otevřené clony a komponovat skoro bezořezově, abych při focení mohl byl co nejblíž (menší DoF).

P.S.: Jak píše st. - seťák si na tu oslavu vem s sebou taky, nemusíš s ním ani fotit - nasaď sluneční clonu, ho co nejvíc zazoomuj a nasazuj ho jen když nebude zrovna nic k focení :D
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 12mm f/2,8, Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR, Fujifilm XF 100-400mm f/4,5-5,6 R LM OIS
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod st. » 08 čer 2018, 12:26

Maik: myslím, že ta 100% zvětšení nemá smysl moc pitvat, jednak je to nepraktické, a za druhé různé postupy a softy a uživatelé přinášejí různé výsledky. Používal jsi dxo: tam je nutné velice uvážlivě používat tu funkci dxo softness, v defaultním nastavení přináší často hodně divných artefaktů a zvlášť když se ještě doostřuje.
st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod maik » 08 čer 2018, 13:06

st.: Vidíš, to mě ani nenapadlo, že by to mohlo souviset. Já to budu muset ještě otevřít v C1 a přesvědčit se tam :)
Fujifilm X-T2
Zeiss Touit T* 12mm f/2,8, Zeiss Touit T* 32mm f/1,8, Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR, Fujifilm XF 100-400mm f/4,5-5,6 R LM OIS
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 08 čer 2018, 21:44

vratim sa spat k teme vlakna "Pentax K-1 II - testy"

nahlodany negativnymi ohlasmi na upgrade v podobe K-1 II na DPReview/otazkami na pentaxforums.com ci sa oplati prejst z Pentax na Sony A7III + neistota ze o tyzden fotim sefovi rodinnu oslavu (poslednu full time svadbu som robil este s Nikon D750 + 20/1,8G, 35/1,4ART, 58/1,4G, 135/2DC kde som sa mohol psychicky spolahnut na ten AF aj na krajnejsie AF body) som dnes nacvakal blbe skusobne fotky okolo baraku na vecer, na rozne vzdialenosti, tien/protisvetlo, daval som stredovy AF bod aj okolitych 8 okolo...

Pentax FA31/1,8 Limited, vsetko f2,8 cez hladacik, AutoISO 100-400, vypnute odsumovanie, (fotky na blizko su na f4 kvoli hlbke ostrosti), nebudem sa hrat na rozmazene pozadie na plnu dieru, co laik neoceni. kam som namieril, to bolo presne, bez preostrovania na prvy šup. (vyrazne stredovky viem trosku upravit ze to orezem, 36mpx ma dost rezervu) zacinam asi fakt fotit iba na RAW (DNG), fotky som nacital do DCU (Digital Camera Utility 5.8.1.) bez uprav a urobil vystup

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
f16
Obrázek
Obrázek
Obrázek
LiveView kvoli krajnej kompozicii
Obrázek
Obrázek
f2,2 cez LiveView
Obrázek

paci sa mi ten look full frame K-1 II + FA31/1,8 Limited - kontrast, farby (moc saturovane farby viem stiahnut v Lightroome).

ja som spokojny.
Sony A7r III + Voigtländer 15/4,5 III + Pentax Limited FA31/1,8 a FA43/1,9 + Sony FE85/1,8
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod lennyl » 12 čer 2018, 15:51

Pentax K-1 Mark II Astrophotography Review

https://www.lonelyspeck.com/pentax-k-1- ... hy-review/
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod zirecek » 18 čer 2018, 19:13

Netušíte důvod, proč není stále oficiální recenze K1-II na pentaxforums.com? Časový odstup je celkem veliký.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

K-3 II, Sigma 8-16, Pentax 24-70 a 70-200
zirecek
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod slivo » 18 čer 2018, 20:58

tie recenzie asi nerobi vela ludi a jeden nedavno odisiel k nikonu, potom co mu pentax usa zamietol ambasadora.
slivo
Významný člen
Významný člen

Příspěvekod lennyl » 06 črc 2018, 09:15

osobne vidim stabilnejsie ostrenie na K-1 II (oproti K-1, aj K-3, na ktorej som vcera nastavoval objektivy na FF/BF)
kam namierim, tam to zaostri.
ak vyjde cisto stredova kompozicia, mierny orez je z 36mpx este v pohode.
zle zaostrene fotky mam, ale je ich dost malo, co ma tesi.
pri K-1 by som casom asi premyslal nad Sony A7 radou, pri K-1 II ma to uz tak nelaka (byt spolah je na stredovy AF)

...cvaky v plnom rozliseni, bez uprav, ulozeny JPG v kvalite 96 az 99% kvoli uploadu:
FA77/1,8 Limited f2,2
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
FA77/1,8 Limited f3,2
Obrázek
Obrázek
Obrázek
na chvilu pozicany DFA100/2,8 WR na f2,8
Obrázek
Obrázek

neviete, preco mi nefunguje zachytne ostrenie? v K-1 II mam povolenu tu funkciu v menu, na fotaku som prepol packu na MF s nasadenym sklom FA77/1,8, skusal som aj rozne rezimy (Av, M). ale fotak mi aj tak povoli cvaknut fotku aj ked nic nie je ostre kam mierim (chcel som tak skusat fotit vcely).
ci je to iba na cisto manualne objektivy, resp.na ktorych je prepinac MF/AF ? uz sme sa o tom tu na fore tusim bavili, zabudol som...
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod maik » 06 črc 2018, 19:33

Ad záchytné ostření - před časem jsem to zjišťoval na K-50 a bylo to skutečně pouze pro objektivy, které mají přepínač AF/MF přímo na objektivu a manuální objektivy.
Fujifilm X-T2
maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod lennyl » 12 črc 2018, 14:01

skusal som, na co vsetko vie K-1 II s DA*300/4 SDM zaostrit, teda na stredovy AF bod, rozne svetlo - na obed na slnku/v tieni/pod mrakom a vecer v sere. spokojny som, na Pentax :-D

vsetko JPGy v kvalite 95%-99% kvoli uploadu, bez uprav (doostril som to ale v LR - Sharpening Amount 55-60, Radius 0.6, Detail 45-50, Masking 6), plnych 36MPx, clona f4

iba tento motyl je na f5 kvôli HO
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod atti.hombre » 12 črc 2018, 14:39

Ostrí to fajne...tíško závidím...škoda že toto nedá môj zoom - bol by som happy :mrgreen:
Pentax K-3II...hd da 20-40 ed dc wr limited edition...hd da 55-300mm f/4-5 8 ed wr...smc-da 50/1 8...hd da 15/F4.0 ed al limetka ... Sigma 30/1.4 dc hsm art...af fgz 360 II
atti.hombre
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvekod Klingo » 12 črc 2018, 17:00

Neboj, veď za chvíľu bude predávať.......ha...

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér
Klingo
Významný člen
Významný člen

PředchozíDalší

Zpět na Pentax K-1, K-1 II