PENTAX "Z" střední formát ?....

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od aCIDfire » 05 srp 2014, 11:58

JJ, Leica dělá 2 varianty, já mám 4 S-kový skla bohužel bez LS, tenkrát to byla ale výhodná koupě :wink:
S LS mám HC 100/2.2. Akorát je ku*evsky drahej ten Leica S-H adaptér v podstatě stejně jako na Contaxe.
HC 80/2.8 se dá kdyžtak sehnat použitá za 20tis, což je na AF sklo na MFD s LS směšná cena, širší ohniska už jsou cenově o dost výš.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od miky_lbc » 05 srp 2014, 13:44

Aha... já jsem S nikdy detailně nestudoval. Zamiloval jsem se do ní na ofiko předváděčce, když vstupovala na trh (S2) a od té doby jsem si zakázal se na ní okem podívat :-).

Myslel jsem, že všechna skla S řady jsou s LS. Svým způsobem to v tomhle směru dobře udělal ten Hasselblad. Prostě H je s LS... celé. Je v tom luxusní přehled.

20 tis za základní sklo s AF a LS je na MFD super cena. Celej S systém je ale strašně drahej. Když jsem si dělal svého času pracovní kalkulaci, tak mi to vycházelo skoro o půlku dráž, než Hčko. Dneska už bude ale mnohem více bazarů, tak to asi nebude takovej problém.

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od aCIDfire » 06 srp 2014, 10:00

Hčka jsem zkoušel několik ale vadila mi tenkrát celková velikost systému, S2 je přeci jen jak větší DSLR bez gripu.Stejně tak 645D mi přišla trochu krabicoidní a měla ergonomii držení těla horší než Hasselblad.
Naposledy upravil(a) aCIDfire dne 06 srp 2014, 11:54, celkem upraveno 1 x.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od miky_lbc » 06 srp 2014, 10:45

Njn... S mi velikostně taky vždycky přišlo ideální, ale na H se dá zvyknout poměrně dobře. Řekl bych, že mi sedí o dost více, než i třeba 645D. Možná to je ale i tím, že už jsem byl trochu navyklej na V.

Ale ta S je v tomhle fakt skvělá. Jenže když jsem si počítal cenu systému (3 skla) na S2, dostal jsem se asi na 880 tis. A s výrobcem repasovaným H + seťákem + 2ma bazar sklama jsem byl s H na 330. Což je rozdíl samozřejmě hodně velkej :-(.

To H mělo hodně dobře zmáklej i ten systém repasů... dneska už je to teda asi za zenitem, ale ještě pár let zpět to byl zajímavej systém. I pro zákazníky to byla určitá garance, jakou bude mít jejich tělo cenu atd.

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od aCIDfire » 06 srp 2014, 11:59

Smazána citace předchozího příspěvku. Prosím necitujte přímo předchozí příspěvek (viz. Pravidla). Admin

Dneska bazarovou S2 + 3 skla na eBay či z DE se dostaneš na 400-500 tis.Kč, stačí se podívat na S2ky na eBay. Novější S-ko se drží s cenou výše. Blbá je teď nejslabší koruna vůči EUR, to samotný dokáže cenu pěkně zvednout. Zítra udělám nějakou srovnávací (velikostně) fotku S2/D700/A7r se sklama :)
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od miky_lbc » 06 srp 2014, 13:18

Jj... ono taky půjde sehnat už za jinou cenu i starší Hčka. Třeba zrovna minulej týden jsem měl docela slušnou nabídku na H4.

Já teď plánuju stavět domeček, takže nějaké brutálnější investice do ostatních věcí asi budu muset omezit. Uvidíme za 2 roky... když půjdou nějak rozumně kšefty, tak půjdu do nějakého "lepšího" kousku. V téhle cenové relaci bych ale asi sáhnul už po PO. Občas se dá sehnat okolo 500-600 i nějaké rozumné +, se sestavou 3 skel. A ten X-sync 1/1600 je hodně lákavej.

Ale 2 roky jsou dlouhá doba... uvidíme co bude a jak vše půjde :-).

Na fotky se těšim. Kdybych mohl bejt tak drzej a nadiktovat si přání, zkus PLS udělat v jeden čas úplně klasickej portrét na nějakou nízkou clonu... ideálně stejné osoby a na stejném místě. Takovejch srovnávacích fotek mnoho neni :-).

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od aCIDfire » 06 srp 2014, 17:11

No ono by nebyl problém udělat portrét 1osoby ve stejný čas na stejném místě ze stativu třeba s A7r FF + A7r v APS-C modu + Leicou S2 (crop 0.8 vůči FF) - spíš jde o to, jakou ohniskovou vzdáleností na jednotlivých tělech a z jaké vzdálenosti fotit, už jenom třeba s 85/1.2L na FF a na APS-C už musím ustoupit dozadu, abych měl +- podobný výřez postavy. Nebo jestli zkusit ze stejného místa ohnisko 55 na APS-C, 85 na FF a Hassy 100 na S2ce, i když úplně přesný přepočty to nejsou..
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od miky_lbc » 06 srp 2014, 17:42

Já bych to nebral "vědecky"... porovnává se stejně neporovnatelné a jablka s hruškama :-).

Prostě bych udělal 3x +- "stejný" snímek. Jasně, dle objektivu (který máš k dispozici) to bude i trochu jiná pespektiva, protože budeš stát modelce blíže/dál, bude i jiný bokeh atd. atd.

Ale myslim, že z to bude ve výsledku zajímavější, než 3x jiná laboratorní fotka, kde si člověk stejně neudělá tu reálnou představu o výsledku.

Ale někdo jiný na to ten názor třeba může mít odlišný ;-).

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od aCIDfire » 06 srp 2014, 21:57

Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od miky_lbc » 06 srp 2014, 22:07

Nevim jestli fakt "rules", ale je jasné že v poměru cena/možnosti to má Sonka asi hodně vychytané.

Ani bych se nedivil, kdyby byla v tomhle segmentu za 7 let jediná.

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od BenaCZ » 06 srp 2014, 23:02

aCIDfire píše:No ono by nebyl problém udělat portrét 1osoby ve stejný čas na stejném místě ze stativu třeba s A7r FF + A7r v APS-C modu + Leicou S2 (crop 0.8 vůči FF) - spíš jde o to, jakou ohniskovou vzdáleností na jednotlivých tělech a z jaké vzdálenosti fotit, už jenom třeba s 85/1.2L na FF a na APS-C už musím ustoupit dozadu, abych měl +- podobný výřez postavy. Nebo jestli zkusit ze stejného místa ohnisko 55 na APS-C, 85 na FF a Hassy 100 na S2ce, i když úplně přesný přepočty to nejsou..
Myslim, ze nejspravnejsi je udelat fotky z prepoctenymi ohniskovymi vzdalenostmi a stat furt na stejnem miste. Tim se nemeni perspektiva. Muzes udelat jednu sadu fotek na plne diry a pak na clony prepoctene podle ekvivalence. To by bylo moc hezke srovnani ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od vjacesslav » 06 srp 2014, 23:02

To by teda bolo, s tym suhlasim...
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od miky_lbc » 07 srp 2014, 07:07

Njn... jenže Acid nebude mít skla na to, aby mohl udělat takovéhle srovnání.

A třeba za mě by bylo mnohem lepší, kdyby udělal "stejné" fotky (byť teda za cenu, že bude měnit vzdálenost od modelky) než když bude modelka velikostně třeba +-30% a zůstane zachovaná 100% perspektiva.

Ale co člověk, to názor ;-).

Uživatelský avatar
Dobros
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 09 dub 2012, 18:00
Bydliště: Momentálně Severní Morava

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od Dobros » 07 srp 2014, 07:40

Tak hlavně aby se na vás Acid nevyprdnul když tady tak kommbinujete :-D
Pentax na prodej!
Pentax K-r + seťáky cena 2500,-

Fuji X-T1 XF 35/1,4 s redukcí pentaxí Sigma 18-50/f2.8 ; Sigma 70-200/f2.8
Fuji X-30

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX "Z" střední formát ?....

Příspěvek od aCIDfire » 07 srp 2014, 08:52

Dobros: určitě nevyprdnu, akorát ty srovnávací portréty nebudou hned, mám teď práce až nad hlavu a musím dodělat v následujícím týdnu svatební fotky. Až to nafotím, nahodím to někam na stažení i v plném rozlišení třeba na uloz.to nebo uschovnu.

Asi to moc zkoumat moc exaktně nebudu, naflákám to tam aby byl zhruba výřez okolo fotografované osoby +- stejný v korelaci s přepočtem ohniska, to se +- přepočítat dál, ale jak by to bylo s clonou, tak to si vůbec nejsem jist, třeba Hassy 100 na clonu f/2.2 a f/2.8, pak na FF a APS-C nevím kolik by to bylo,..jestli to jde reálně srovnávat, takže to asi naflákám na stejný clony od těch 2.2 na MFD. Pak mám ještě jedině nejsvětelnější MF sklo Mamiyu 80/1.9. Soňácká 55tka co mám začíná na f/1.8 a canoní 85 na f/1.2.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Odpovědět

Zpět na „Pentax 645D, 645Z“