Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Hodláte se sejít? Není problém, zde se můžete dohodnout.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
DaKi4
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od DaKi4 » 05 zář 2012, 21:44

Ahoj a ještě jednou dík za test. Teď už je jasno. Jen počkat až ministr financí dodá prostředky a hurá na nákup. Výstup ze zoomu dobrý, ale ta sedmdesátka ......
No prostě to je fakt maso. Dokud to člověk nemá v reálu, tak nechápe co na tom všichni mají.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od Želvák Bob » 07 lis 2012, 07:26

... tak, pánové, tohle vlákno jsem zcela minul ...

Pokud vymyslíte ještě další hromadnou vycházku - rád se přidám.
Dokonce i ta Stránská skála je teď o 2 měsíce později zase jinak krásná a více pochmurně podzimní.
Dá se ovšem podniknout i přírodní vycházka na Soběšice nebo krátkej výlet v centru Petrov - Špilas.

Můžu vzít na vyzkoušení manuální skla Chinon 50/1,4, Zeiss Jena 120/2,8 nebo Helios 58/2 . (4.serie) a z AF skel DA 55/1,4 SDM, Tamron 17-50/2,8 či "extralevnej" zoom Sigma 70-300 APO Macro, kterej jsem asi trefil mimořádně povedenej kus a navíc z Aukra za 2k i s poštou :-)
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
DaKi4
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od DaKi4 » 07 lis 2012, 07:59

Ahoj

Rád bych, ale mám teď v práci takovej záhul, že nestíhám krom rodiny už nic jiného. Možná nějakej weekend dopoledne by to šlo. Hodím řeč s rodinnou radou a ozvu se dopředu.

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od matak77 » 07 lis 2012, 09:46

Ahoj,
ja můžu po-čt, po a ut bejvám dlouho v práci (ale dá se to přesunout..). Docela bych se podíval na toho Heliose a tu 55 1,4 - občas je kolem tutoho skla rušno a něco na f 1,4 bych i koupil, tak bych aspoň měl představu.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
crazy nemo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od crazy nemo » 07 lis 2012, 09:52

Pokud by to vyšlo tak bych se taky přidal, můžu v po-čt v různé doby, podle rozvrhu

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od Želvák Bob » 07 lis 2012, 17:12

Mataku - pokud máš zájem o 1,4 - tak ten Chinon je na prodej - vyzkoušíš - uvidíš.
Já ho používal na střídačku s tím Heliosem než jsem koupil tu 55/1,4.
Helios je podle mě příjemnější delším ohniskem a měkčím - portrétnějším podáním, Chinon je ostrej a dobrej na různý hrátky s HO ... Helios jde koupit v kdejakým bazaru za babku i s foťákem (většinou Zenit 11) a pak už je třeba jen redukce - Chinon byl z bazaru na Kounicove za 2,2k, pustil bych ho o něco levněji ...

Na vycházku se těším - víkendy mám volnější, ve všední dny odpo to je ovšem možné taky. Mimo čt., to chodíme se ženou tancovat a můj pozdní návrat domů by nebyl dobrou variantou ;-)
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
PetrSk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 29 pro 2011, 01:24
Bydliště: Brno

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od PetrSk » 08 lis 2012, 01:12

Ahoj, také bych se připojil. Můžu z padesátek vzít na vyzkoušení FA50/1,7, A50/1,4, Heliose 58/2 šestou sérii (Valdai, MC, měl by být ostřejší). Časově by se mi mělo podařit se přizpůsobit. Volil bych také spíš Petrov nebo Špilák.
Petr

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od matak77 » 09 lis 2012, 09:34

Dneska si jdu pro toho Heliose, co jsem z něj viděl fotky tak se mi líbili. Světelnej objektiv chci na reporty, takže AF, ohnisko 50..70..?? cenově nechci nic drahýho, protože o to můžu rychle přijít, nebo to zničit. Kdy dáme ten sraz?
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
PetrSk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 29 pro 2011, 01:24
Bydliště: Brno

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od PetrSk » 10 lis 2012, 23:07

Sraz - stále mám možnost se přizpůsobit, nemám "cvikačky", úterý nebo středa odpoledne? Mohlo by být i slušný počasí.

Sklo na reporty - podle toho co píšeš nejspíš nějaká padesátka z druhé ruky, v testech i praxi nevychází vůbec špatně. Cvakneš si nějaký testy a uvidíš jestli to to co hledáš.

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od Klingo » 11 lis 2012, 08:04

matak77 píše:Dneska si jdu pro toho Heliose, co jsem z něj viděl fotky tak se mi líbili. Světelnej objektiv chci na reporty, takže AF, ohnisko 50..70..?? cenově nechci nic drahýho, protože o to můžu rychle přijít, nebo to zničit. Kdy dáme ten sraz?
Neviem teda čo fotíš na reportoch ale tie sklá čo píšeš sú po prepočte skôr portrétne ako reportážne.Na report tak niečo okolo 24mm
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od matak77 » 11 lis 2012, 09:28

No beru to z vlastních zkušenosti. Ta 24 neni "ani kočka ani pes", resp. je krátká a nic se do ní nevejde. Chci to na momentky a co jsem koukal tak většinu mám na 70mm něco málo na 50-60mm, ojediněle 35mm a ta sigma 24-70 f/2,8 je na to pořád tmavá (ale s bleskem neskutečnej dělník). Na 24mm tam nic nemám, to bych musel lidem ten foťák nacpat až před xicht a to pak nebude momentka, páč o mě budou vědět :D . Na 24mm dělám celkový záběry a na to je málo široká, takže vlastně potřebuju i něco se záběrem 160-180st F/3 a světlejší. Do toho chci pořídit nový tělo a nevim jestli s filtrem nebo bez. Je to boj.. Ještě že jsou ty vánoce a člověk si to může dát jako pod stromeček :mrgreen:
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Chotouchovak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od Chotouchovak » 11 lis 2012, 11:33

Takovej detail, bavíš se o ohniscích před přepočtem na crop nebo po?

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od Klingo » 11 lis 2012, 14:24

Potom čo píšeš mi je jasné že nemáš ani potuchy čo chceš.Na jednu stranu píšeš o "momentkách"na ohnisku okolo 70mm a na druhej strane o "reportáži".Neviem kde si vzal že objektív 24 mm je ani ryba ani rak?Prečo podľa teba majú profi kompakty a iné reportážne stroje objektívy s ohniskom 35mm(24 na digi )? Práve že je to ideálne ohnisko-nemusíš ešte ľudom liezť do nosa,aby si spravil nejaký detail(pozor-nie portrét!!!)zároveň nie si tak ďaleko aby si bol mimo deja,tak ako by si bol s ohniskom 70 mm.Nemáš jasno čo chceš.Potom ale aj nechápem,prečo by ti nemohla vyhovovať sigma 24-70,tá je presne v rozmedzí tvojich požiadaviek.Clona 2,8 je absolútne dostačujúca.Vysoko svetelné objektívy proste niesú na tvorbu momentiek,je problém s nimi zaostriť presne aj keď objekt fotografovania o tom vie,nieto ešte na nejaké akčné fotenie .Niežeby to nešlo ale odpad je obrovský.Podotýkam,že túto sigmu som mal ale v prvej vezií a na 70mm bola hodne makká,inak mi ohniskami presne sadla na typ fotenia aký požaduješ ty.Čo som videl výstup so súčasnej verzie,je hodne lepšia.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od matak77 » 11 lis 2012, 15:01

Hele kluci nevysvětlujte mi co chci, nějak to nemám rád, asi jako když si jdu koupit hadry a ta pani cpe mejch 188cm/90kg do velikosti L a tvrdí mi že to je přesně to co potřebuju )). Jestli chcete přijít v Brně na pokec a třeba i něco pofotit, tak napište kdy můžete/chcete, OK? Dík za pochopení.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Garret
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 30 led 2012, 20:51

Re: Test skel při přchodu z k20D na k-5 (sraz Brno)

Příspěvek od Garret » 12 lis 2012, 14:54

Ahoj, pokud by teda byla nějaká vycházka, rád bych se přidal. Měl bych čas třeba teď o víkendu, případně potom po večerech přes týden. Na vyzkoušení bych mohl donést 15 a 70 Ltd a 35 2,4.

Odpovědět

Zpět na „Srazy“