K-3ll první dojmy

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-3ll první dojmy

Příspěvek od zirecek » 23 čer 2015, 12:38

Dobros: Ano, na to je přímo funkce ASTROTRACER, která je v menu v položce GPS. Měl by spolupracovat pohyb senzoru s GPS daty o poloze. Zatím jsem reálný výsledek nezkoušel, na netu už nějaké fotoukázky jsou. V papírovém manuálu je to přímo psané; je i psané, že nefunguje právě ta krabička, která se dávala do sáněk blesku.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Lukas_Gal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 517
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K-3ll první dojmy

Příspěvek od Lukas_Gal » 23 čer 2015, 13:22

Ja si myslim ze aj APS-C mozeme povazovat za profi masinu a napr nikon ma iny pristup co sa tyka interneho blesku. Ale je to presne o preferenciach ked sa ti to nepaci tak si to nekupis alebo si kupis od inej znacky. Len proste nemam rad ked sa niekto chyti nejake prkotiny a zacne ju proklamovat ako strasny fail.
Lukáš Gál,
Obrázek
http://www.lukasgal.com
2x K-5 II, Pentax K-7, K20D, Z-1, Mz-3, Z-20,
Obrázek

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: K-3ll první dojmy

Příspěvek od JoV » 24 čer 2015, 07:14

Netvrdil by som že je to strašný "fail", ale za úplnú prkotinu absenciu blesku tak isto nepovažujem. Každopádne by to GPS (pokial je naozaj také presné) bolo pre našu prácu určite velkým prínosom.
No ale kým sa nám nerozpadne K5ka, tak tu len zbytočne teoretizujem.

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-3ll první dojmy

Příspěvek od zirecek » 24 čer 2015, 09:25

Na K-3II mne při prvotním zkoušení překvapil výkon stabilizace. Na ohnisku 30 mm nebyl problém s 1/4, zkoušel jsem i 0,3, kde to bylo pořád velmi dobré. Na K-5IIs jsem většinou fotil na ohniscích 20-30 mm s časem 1/10, 1/8, nouzově s určitým odpadem 1/6. Možná má někdo pevnější vercajk a udrží delší časy i na K-5(II), :-).

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-3, K-3 II, K-3 III“