K-5II vs. K-3

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od matak77 » 17 bře 2014, 23:24

Ja jsem grip nepotřeboval do tý doby, než jsem ho poprvé vyzkoušel. Ta opora pro malíček je parádní.

http://www.pentaxforums.com/forums/172- ... -here.html
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od lennyl » 18 bře 2014, 00:15

matak77: no super, nechce sa mi to vlakno cele citat, prisli na to, preco to zrkadlo tak plieska? je to neoriginalnou baterkou? alebo firmware 1,03? mne tak zblba K3 iba raz (fw1,02) jej plieskalo zrkadlo, musel som vybrat baterku von,lebo iba vypnut fotak nepomohlo. A s fw1,03 mi raz uplne zamrzla - pri normalnom pouzivani a plusovych teplotach vonku.
Cize ak to robi iba pri specifickom nastaveni neviem coho, je mi to fuk, lebo odvtedy som nafotil hromadu fotiek a v pohode.
Naposledy upravil(a) lennyl dne 18 bře 2014, 08:49, celkem upraveno 1 x.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od matak77 » 18 bře 2014, 12:15

Ja to sleduju jenom okrajově, páč K-3 nemám, resp. spíš nesleduju :D ale dost se tam objevuje pojem skoro vybité baterie (třeba po celonočním focení apd.). A mimochodem mi K-5IIs při skoro vybitý baterce dokáže taky blbnout (špatně exponuje s bleskem). Ale stačí jí vypnout, vyndat baterku a dát nabitou a všechno jede zase jako po másle.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od miky_lbc » 18 bře 2014, 19:12

cport píše:zajimave. Miky tak nejak avizoval, ze mu to s gripem blbne. Takze to nejspis byl vadny kus a nebo je treba oprasit tu k.e.n.ovu teorii :-) A nebo jsi nezkousel to, co Miky - uvidime, s cim prijde.
Miky to zatím neměl čas řešit... ale grip blbne úplně šíleně.

Nevím, jestli jsem paranoidní, ale přijde mi, že se s ním tělo chová hůře i v moment, kdy jsou jeho kontakty podloženy igelitem. Nicméně možná to je jen v mé hlavě, protože si to neumím jinak vysvětlit.

Každopádně i s vypnutým gripem tělo hrozně blbne. Pokud je grip zapnutý, tak se občas vůbec dějou hodně zajímavé věci.

Doufám, že to opraví reklamace. Jsem ztoho docela zoufalej, protože K3 bez gripu je velikostně taková dětská hračka a vůbec se mi s ní nepracuje dobře.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od miky_lbc » 18 bře 2014, 19:14

matak77 píše:Ja to sleduju jenom okrajově, páč K-3 nemám, resp. spíš nesleduju :D ale dost se tam objevuje pojem skoro vybité baterie (třeba po celonočním focení apd.). A mimochodem mi K-5IIs při skoro vybitý baterce dokáže taky blbnout (špatně exponuje s bleskem). Ale stačí jí vypnout, vyndat baterku a dát nabitou a všechno jede zase jako po másle.
Tak tohle mnůžu vyvrátit naprosto 100%.

Můj grip blbne i v moment, kdy je v něm zcela nabitá nová orginální baterie (a zkoušel jsem i několik dalších).

Přijde mi, že je to o něco lepší v moment, kdy jsou osazeny 2 baterie a obě jsou úplně nabité. S jednou baterií (lhostejno zda v těle nebo gripu) to ale blbne dost.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od miky_lbc » 18 bře 2014, 19:23

BTW k ceně... myslim, že nová cena je mnohem blíže k reálné hodnotě K3.

Nicméně vždycky jsem opovrhoval tímhle druhem marketingu, který trestá věrné fanoušky. Myslim, že opravdu solidní výrobci to nedělají. A to nepíšu jen proto, že jsem pár Kč projel... moje K3 má už koneckonců najeto 20tis expozicí, takže na tohle nejde takto koukat.

Ale líbí se mi třeba u Apple, že si drží svoje pravidla. Koupim si Samsung za 18tis a za 6 měsíců stojí 14 tis a za rok 12 tis s tím, že bazarově je prodejnej za max 6 tis. Koupim si Apple a zcela přesně vim, že za rok bude mít telefon stále takovou a makovou cenu a hodnotu (PS: mam Samsung telefon).

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od k.e.n » 18 bře 2014, 20:29

cport: diagnóza je, zdá se, jasná
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
Gaprielko
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od Gaprielko » 19 bře 2014, 08:55

miky_lbc píše:Můj grip blbne i v moment, kdy je v něm zcela nabitá nová orginální baterie (a zkoušel jsem i několik dalších).

Přijde mi, že je to o něco lepší v moment, kdy jsou osazeny 2 baterie a obě jsou úplně nabité. S jednou baterií (lhostejno zda v těle nebo gripu) to ale blbne dost.
Ja nic take nepozorujem.. bezne fotim s baterkou len v gripe (pre odlahcenost), lebo sa da rychlo vymenit + skusal som to aj len cisto s tuskovymi baterkami v gripe, opat bez problemov.

K3 sa mi doteraz nestandardne spravala len v dvoch pripadoch:

- 1x plieskanie zrkadla, nepomohlo vypnut, iba vybrat baterku.. ale to sa mi stalo, ked som prehadzoval objektiv v zapnutom stave + so zapnutym bleskom v sankach .. ked som nasadil novy objektiv, zacalo zrkadlo plieskat, fw1.02, bral som, ze to asi tym som zblbol fotak, inac nic take

- vydavala taky cudny jemne pisklavy zvuk.. ale to som potom zistil, ze mam AA simulator nastaveny na mod 2, vypol som to a vsetko bolo ok.. takze ten simulator vydava taky trosku menej zvycajny zvuk :)
K-3 + grip, K-r, DA* 55/1.4, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, AF-540 FGZ

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od miky_lbc » 19 bře 2014, 10:49

Rád slyším, že to neni systémová chyba... snad pomůže reklamace.

U mě se nasazený zaplý grip projevuje

- nepřesností AF
- zamrznutím ovládání, kdy nefunguje AF (ani se nezobrazuje jeho indikace v hledáčku) a někdy u toho nejde ani fotit... pomůže vypnutí/zaputí přístroje

Když je grip vypnutý tak:

- nepřesnost AF (neumím 100% ověřit)
- zamrzání fotoaparátu
- vypínání fotoaparátu během videa (tohle je nejmarkantnější... sundám grip a už se mi to nestane, nasadim grip a po pár sec je to zpět)

Z toho ostatního co popisuješ jsem zatím nic nepozoroval... aktuálně mam nalítáno 26533 expozic.

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od BenaCZ » 19 bře 2014, 10:57

miky_lbc píše:.... aktuálně mam nalítáno 26533 expozic.
Covece na to ze mas K3 asi 1,5 mesice ... to za rok mas nalitano 200 000 a mas po zivotnosti zaverky ...
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od miky_lbc » 19 bře 2014, 11:24

BenaCZ píše:
miky_lbc píše:.... aktuálně mam nalítáno 26533 expozic.
Covece na to ze mas K3 asi 1,5 mesice ... to za rok mas nalitano 200 000 a mas po zivotnosti zaverky ...
Njn... ono to tak +- asi bude. Respektive, trochu se do toho promítá cca 15tis fotek z mojí cesty po Seychellách... a podobné věci podnikám 1-2x max 3x do roka. Takže ten výsledek je tím trochu zkreslenej. Čekám, že po roce budu mít okolo 150 tis expozic.

Ale jinak to tak určitě je... vždycky jsem měl najednou několik fotoaparátů, tak se to tak nějak rozložilo. Teď fotim skoro 2 měsíce jen na K3, takže ten počet hodně letí.

Buď to K3 vydrží a koupim hned jejího nástupce (a bude pak plnit jen náhradní roli)... nebo se hold za pár tisíc vymění závěrka.

Ono se to zdá jako vysokej počet, ale já těch 8-10 tis za běžnej měsíc nasbírám. Jedno focení běžně nastřílim okolo 400 fotek. Za celodenní produktové focení je to třeba 2-2,5 tis. Do toho máme za měsíc okolo 5ti akcí, ze kterejch se dělá report. Často můj foťák jen někdo dostane do ruky, aby cvakal. A já z toho pak třeba vyberu 10 fotek. Ten počet pak letí jak blázen.

Uživatelský avatar
Gaprielko
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od Gaprielko » 19 bře 2014, 17:12

miky_lbc píše:U mě se nasazený zaplý grip projevuje
- nepřesností AF
- zamrznutím ovládání, kdy nefunguje AF (ani se nezobrazuje jeho indikace v hledáčku) a někdy u toho nejde ani fotit... pomůže vypnutí/zaputí přístroje
Tak ked toto popisujes, tak som si spomenul na presne rovnaky problem s gripom.. pokial bol zapnuty, AF bolo v cude.. ale asi po dvoch dnoch ukrutnych nervov som zistil, ze ako drzim fotak s gripom v ruke, tak malickom len velmi zlahka pritlacim spust, co mi samozrejme aktivuje AF a spust na fotaku sa javi, akoby nereagovala na AF, nestava sa ti nahodou to iste? :) Ja som na to prisiel az ked som chytil grip do vertikalnej polohy a tam mi AF vzdy islo ok .. ale samozrejme, nemusi to byt toto, ale od teraz len viem, ze radsej vypnut grip, aby som nestlacal spust na nom :P
miky_lbc píše:Když je grip vypnutý tak:
- nepřesnost AF (neumím 100% ověřit)
- zamrzání fotoaparátu
- vypínání fotoaparátu během videa (tohle je nejmarkantnější... sundám grip a už se mi to nestane, nasadim grip a po pár sec je to zpět)
Z toho ostatního co popisuješ jsem zatím nic nepozoroval... aktuálně mam nalítáno 26533 expozic.
Toto ja vobec nepozorujem, ale video som este ani netocil, takze k tomu sa nemozem vyjadrit
K-3 + grip, K-r, DA* 55/1.4, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, AF-540 FGZ

Uživatelský avatar
Gaprielko
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od Gaprielko » 19 bře 2014, 17:16

Teraz som si este na skusku nasadil grip a ked ho zapnem, tak pokial sa vyslovene nesustredim, aby som castou dlane pod malickom nestlacil spust na gripe, tak ju vzdy stlacim, aktivuje sa AF a potom AF na stlacenie spuste vobec nereaguje a nezobrazuju sa tiez AF body.. sukus, ci fakt nie je problem len v tom :)
K-3 + grip, K-r, DA* 55/1.4, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, AF-540 FGZ

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od miky_lbc » 19 bře 2014, 17:55

Nn... tady se bavíme o stavu, který přetrvává dlouhou dobu (desítky vteřin.... bez vypnutí pravděpodobně neomezeně dlouho). Můžu chytit aparát dvouma prstama mimo ovládání a stejně to zůstane zaseklé.

Pak tady je spousta dalších projevů... třeba ta nespolehlivost AF. Jsem v situaci, kdy třeba ani 10x za sebou nezvládnu zaostřit správně. Sundám grip a okamžitě se to povede... třeba u +- 10 fotek z 10.

Nebo náhodné vypínání videa...

To fakt není o tom, že bych něco dělal špatně ;-). Bohužel.

Nicméně pokud podobné problému u originálního gripu nemáš, naplňuje to člověka alespoň nadějí, že by to mohla vyřešit reklamace.

Uživatelský avatar
Gaprielko
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 120
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice

Re: K-5II vs. K-3

Příspěvek od Gaprielko » 20 bře 2014, 00:28

nie, rozhodne nemam take problemy.. urcite to reklamuj, otazne je ale, ze co..? grip, ci K3 ? :wink:
K-3 + grip, K-r, DA* 55/1.4, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, AF-540 FGZ

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-3, K-3 II, K-3 III“