Čištění čipu

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Čištění čipu

Příspěvek od richard_strouhal » 04 říj 2017, 19:50

Takže přátelé díky všem za rady a zkušenosti - čistící tyčinka O-ICK 10 dnes dorazila z eshopu a vyřešeno.

R.
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Čištění čipu

Příspěvek od Jindras » 05 říj 2017, 14:55

Jojo,máš pravdu. Jsou tu super lidi,vždy poradí,pomůžou,na nic se nehrají. Je to skvělé forum. A vše možné-i nemožné tu najdeš. Pentaxáci jsou prostě jiní. Na forech Canonu i Nikonu se urážejí,jsou sprostí,nechápu. Tohle jsou stránky,ze kterých by se měli učit. A přitom jsou tu profesionální (nemyslím tím,že se tím živí,ale tím,co umí) fotografové a v pohodě radí začátečníkům,bez nějakého vyvyšování. Je to tu prostě SUPER !!!
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 23 led 2017, 12:34

Re: Čištění čipu

Příspěvek od st. » 05 říj 2017, 15:12

Na film jsem všechno dělal vysavačem jako Kordos, tehdy byl prach fakt strašák. Na digitálu jsem polevil, používám prakticky jen vyfukování balónkem, asi 2x jsem z čipu sundal smítko, které se nechtělo odpoutat, hrotem jemného štětce - s použitím lupy. Ale obavy z tohoto postupu chápu. Venku běžně měním objektivy a zatím vše ok. Největší problém jsem měl paradoxně s kompaktem coolpix A, tam to musel čistit servis, udělali to v rámci záruky. Je to asi podobný problém jako s GR.

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“