Proč nekoupit Pentax K-50?

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hacuc
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: 18 pro 2013, 11:38

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od Hacuc » 09 kvě 2016, 08:21

Na začátek jistě dobrá volba, ale zvážil bych ten set, byť cenově vychází velice slušně. Objektivy 18-55 a 50-200 brzy omrzí a dají se sehnat na Paladixu za minimální částky. Já osobně bych zainvestoval s tělem do základní 35/2,4 plastic fantastic a ty zoomy koupil s klidným svědomím bazarové. Tolik můj názor.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
BajajaCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 07 kvě 2016, 12:24

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od BajajaCZ » 09 kvě 2016, 10:49

Díky všem za důležité informace. Snad nebude servis v dohledné i nedohledné době potřeba :wink:.

Hacuc: Díky za tip. Každý vycházíme ze svých zkušeností a i když by mě lákalo začít s pevným sklem jako profík a zbytek dokoupit později, tak si nemyslím, že by mým záměrům i mé peněžence tento přístup vyhovoval. Jsem "zmlsán" možnostmi ultrazoomu a obejít se bez jakéhokoliv zoomu není ani tak o pohodlnosti, ale spíš o překážce v tvůrčím záměru. Při focení aut zkrátka někdy potřebuji prostor smrsknout či roztáhnout.

Uživatelský avatar
BajajaCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 07 kvě 2016, 12:24

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od BajajaCZ » 09 kvě 2016, 12:29

Původně jsem měl v úmyslu set objednat až příští měsíc, ale když jsem si povšiml, že se během dopoledne v centrálním skladu eshopu K24 snížil počet dostupného zboží z šesti na tři a odpovědná pracovnice na online chatu mi nebyla schopna potvrdit budoucí doplnění skladu, rozhoupal jsem se a fotoaparát objednal hned. Do poznámky jsem připsal žádost o potvrzení originálního záručního listu, tak jak zde radil kolega samsak. Doufám, že vše proběhne bez problému a já se budu moci oficiálně zařadit mezi, tzv. Pentaxians! 8)

poco
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 16 říj 2013, 11:46

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od poco » 09 kvě 2016, 14:20

Dúfam že servisy nebudeš musieť riešiť. Moja prvá K50 mrzla, v aut. servise dodací list neuznaný. Zdlhavá reklamácia cez e-shop vyústila až k zrušeniu kupno-predajnej zmluvy. Poučený, kúpil som aj keď drahšie, z oficialnej distribúcie z Exapro. No mesiac po záruke sa objavila častá závada automatiky clony. Teraz som sa vrátil z dovolenky v zahraničí. Takmer každý 5-6 záber nepoužitelný - čierny. Mal som 100 chutí to telo šmariť do mora...

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od samsak » 09 kvě 2016, 14:48

A co nakonec objednals? Tu K-50 se 2 objektivy?

BTW co fotis za auta? Rally?
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
BajajaCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 07 kvě 2016, 12:24

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od BajajaCZ » 09 kvě 2016, 15:17

samsak: Ano, set Pentax K-50 + DAL 18-55WR + DAL 50-200WR. Prozatím nic tak divokého, snažím se o jakési reprezentativní fotky aut na zajímavých místech. S DSLR se pokusím i o zajímavější techniky, penning apod.

Pro ukázku z posledního focení - http://www.fotoradce.cz/files/galerie/2 ... l89964.jpg

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od samsak » 09 kvě 2016, 16:54

ja jsem se pred mesicem dostal na testy Skoda Motorsport tak jsem tam zkousel nejake hokus pokusy, ale mam se jeste hodne co ucit.
https://www.zonerama.com/Link/Album/1300522
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
Daniel Houdek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň Slovany

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od Daniel Houdek » 12 kvě 2016, 19:34

Pořídil jsem K-50 a byl s ním spokojen, zhruba po roce se objevila jmenovaná závada,naštěstí v záruce.Kolega na K-30 totéž naneštěstí po záruce -oprava za necelých 4000Kč.Moc mě to mtrzí, K-50 je skvělý foťák,ale tady je zřejmá výrobní vada.Ne,že by se u jiných značek nevyskytovaly problémy ( i u FF přístrojů),ale tohle bylo velké zklamání,tak šel K-50 z domu.Bohužel.

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od Ivan-K » 12 kvě 2016, 19:44

Mám kus K-30 z prvej várky dodanej na SK po uvedení na trh, u mna sa žiaden problém neprejavil, podla počítadla mám nacvakaných 16790 snímkov
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

poco
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 16 říj 2013, 11:46

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od poco » 12 kvě 2016, 20:01

Myslím, že sa závada prejavuje na určitých sériach výroby. Daniel urobil správne. Aj ja dám moju K50 opraviť a pôjde z domu. Nikde nie je zaručené, že vymenený diel je už bezchybný. Niektorým členom aj tohto fóra sa závada objavila znova po oprave.

Uživatelský avatar
BajajaCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 07 kvě 2016, 12:24

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od BajajaCZ » 13 kvě 2016, 10:34

Co se dá dělat. Pokud by po záruční době přišla investice do servisu, budu s tím smířen. Ještě tedy k tomu servisu - před odesláním zboží mě kontaktoval prodejce s tím, že originální záruční list potvrzují dodatečně po uplynutí lhůty 14 dnů (na vrácení zboží bez udání důvodu). Poté jim tedy zašlu list k potvrzení. A ano, fotoaparát pochází z polské distribuce.

Jinak tedy krátce zhodnotím po dni a půl experimentování a učení se s K-50. Jak jsem již psal, přešel jsem na DSLR z deset let starého ultrazoomu a i když jsem čekal velký skok, skutečnost mě posadila na zadek.

Popravdě jsem si ani netroufal dopředu uvažovat, že se tak rychle sžiji s manuálním režimem. Dva rollery by měly být pro každou zrcadlovku základ a neumím si představit bez nich fotit manuálně - pak by sem zřejmě používal nejčastěji prioritu clony/času. Naprosto nadšen jsem z možnosti fotit do RAWu. S Photoshopem umím pracovat celkem obstojně, ale možnosti, které se mi otevřely se surovým výstupem z fotoaparátu, jsou strhující. Opravy kompozice bez ztráty kvality jsou neuvěřitelné (srovnával jsem s jpegem 1:1 a musel jsem se smát).

Minimalismus v ovládacích prvcích fotoaparátu kvituji s povděkem, opravdu není nad čím přemýšlet. Menu je přehledné a intuitivní. Stavová obrazovka zcela dostačující, navíc umí upozornit na příliš "divoká" nastavení fotoaparátu, což se mi do začátku opravdu hodí.

Poněkud nemile jsem byl překvapen váhou přístroje. I když jsem věděl o tom, že je to docela macek, s nasazeným sklem 50 - 200 pociťují ručičky únavu poměrně rychle. Tomu příliš nepomáhá ani dodávaný řemen kolem krku - nepříjemně tvrdý kus látky, bez polstrování, úzký a s ostrou hranou. Zřejmě snaha výrobce o dekapitaci klientů? :D

Ve výsledku samozřejmě ohromná spokojenost. Těším se na první ostrou akci!

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od samsak » 13 kvě 2016, 11:22

A ktery prodejce ti to psal (jmeno)? Ja jsem tam ohledne toho psal hned po tom co jsem ti to tady napsal a dosla mi odpoved, ze zarucni list potvrzuje dodavatel v pripade reklamace... Psal mi to pan Sury z jejich servisniho oddeleni.
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Uživatelský avatar
BajajaCZ
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 07 kvě 2016, 12:24

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od BajajaCZ » 13 kvě 2016, 11:38

samsak: Mou objednávku vyřizoval pan Alois Francek. Nemluvil jsem s ním tedy osobně, zboží přebírala má přítelkyně, kterou telefonicky kontaktoval. Pevně doufám, že svůj závazek splní, jinak se může těšit.

Uživatelský avatar
samsak
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 347
Registrován: 21 srp 2015, 21:48
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od samsak » 13 kvě 2016, 11:40

No dopadls lepe nez ja... muj mail preposlal do servisu odkud mi dosta ta odpoved
Petr
http://petrsamsa.maweb.eu
IG, FB
________________________
Sony A7III
Sony FE 85 f1.8, Sony FE 35 f1.8

Razum
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2016, 10:28

Re: Proč nekoupit Pentax K-50?

Příspěvek od Razum » 04 čer 2016, 10:48

Po dlouhem studiu entry-level DSLR's jsem nakonec vybral taky K-50, i kdyz to bylo s Canonem 100D dost tesne (se slevou a cashbackem na Alze vychazel se dvema objektivy za 12 400). Nabidka na K24 me ale presvedcila, tak jdu radeji zkusit Pentax; v porovnani vychazi snad ve vsem o mnoho lepe. Tohle bude moje prvni DSLR, takze ocekavani jsou velka :).

BajajaCZ: potvrdili ti ten zarucak nakonec bez problemu?

Odpovědět

Zpět na „Pentax K-30, K-50, K-S2, K-70“