začiatočník a software

Forum pro začínající fotografy, kteří potřebují pomoci

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Sekce pro otázky začátečníků a nových uživatelů. Prosím ty zkušenější, aby se pokoušeli na ně odpovídat.
Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 09 úno 2014, 12:17

hilda4sea píše:...Možná si to málokdo uvědomuje, ale srovnávat Zoner s Lightroomem je trochu mimo, protože oba programy jsou primárně určeny k něčemu jinému.
Lightroom byl od počátku primárně určen ke zpracování formátu RAW snímků pro PS.
Zoner je především editor fotografií, podobně jako PS Elements.
To máš pravdu. I proto si myslím, že je pro začínajícího upravovače vhodnější Zoner. Pro svou komplexnost.
A z tohoto pohledu jsem porovnával ZPS s LR, i když pro své určení jsou nesrovnatelné :-)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 09 úno 2014, 12:19

duves píše:Presne a preto používam adobe LR a Zoner PS
To má smysl. Nedovedu si představit amatéra, který si pořídí LR a PS legální cestou. Kolik by za to dal? :-D

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od matak77 » 09 úno 2014, 12:27

Kluzo Adobe funguje na "předplatné", které je teďka u PS+LR 12,29€ měsíčně.
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od hilda4sea » 09 úno 2014, 12:52

To jo, Adobe uživatele svlékl svými cenami do naha a teď s předplatným jim ještě oholí chlupy a utrhá nehty.

(LR4.. v "trvalé verzi" v angličtině jsem ještě stačil koupit za 2.400,-; jenže mně angličtina nevadí, protože v devadesátých letech byly obrazové a jiné grafické programy jen v angličtině a s češtinou mi to je dnes méně pohodlné).
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: začiatočník a software

Příspěvek od Čtvrtek » 09 úno 2014, 13:13

přesně jak psal Hilda!!! Nedá se to srovnávat, LR je určen jako RAW converter a katalog soft pro ty co nepotřebují Photoshop. A Zoner rádoby vše ;)

matak77: zatím nemůsíš platit Adobe výpalné, LR je bez předplatného a samy říkají že to tak i zůstane. A Photoshop se dá sehnat v krabici také, doprodej.
Proto jsem zavčas upgradoval z CS 4 na CS 6, nic víc nepotřebuji :D
STŘÍBRU ZDAR

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od matak77 » 09 úno 2014, 13:19

Ale ja akorát napsal aktuální cenu, na kterou se ptal Kluzo, kterej asi neumí googlit, génie :D
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Čtvrtek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Žatec LN

Re: začiatočník a software

Příspěvek od Čtvrtek » 09 úno 2014, 13:25

A sakra :D :D
STŘÍBRU ZDAR

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 09 úno 2014, 16:30

matak77
googlit umím, ale ty asi nevíš co je to řečnická otázka :-D Příště to připíšu ;-)

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od matak77 » 09 úno 2014, 17:36

No tak zrovna u tebe si člověk neni jistej ničím! Viz třeba tvoje protlačování zoneru a pak z tebe vypadne, že vlastně ani nic jinýho neznáš.. velmi objektivní :D Takže ano radši to tam připisuj, ať my, co ti nevidíme do hlavy (a ani nechceme), máme jasno jak co vlastně myslíš.. génie č.2 :)
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od duves » 09 úno 2014, 18:52

Neviem si predstaviť konvertovať RAW cez Zoner. Takže ho používam len na zmenu rozlišenia/plus doostrenie pred uploadmi a ešte je dobry na prezeranie.

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od kluzo » 09 úno 2014, 19:06

matak77
Nevidím důvod proč, když někomu radím Zonera bych měl znát LR. Tos mohl poradit ty místo invektiv vůči Zoneru a nakonec teď i vůči mně. Nebyls to náhodou ty, kdo napsal, že Zonera nainstaloval a hned smazal? To si jej taky asi moc nepoznal. Ale to je stejně fuk. Výběr je stejně vždy na tom, kdo se chce poradit a nemůžeš si myslet o každém, že je nesvéprávný a nedokáže si udělat úsudek z toho, co si přečte. Takže ano, mé informace o Zoneru jsou objektivní a k LR jsem se nevyjadřoval. Takže místo negativ, zkus jako odborník na LR vyzvednout jeho pozitiva, ať už se má konečně tazatel z čeho se rozhodnout.

pro apeirona:
takhle funguje vyplnit podle okolí:
https://www.youtube.com/watch?v=BgeRCKXByds

duves
To je možné, jenže to celý systém dost prodraží...
Paradoxně mi na prohlížení více vyhovoval Fastone než Zoner, ale zas mi u Zoneru vyhovuje vše v jednom, tak jsem Fastone nakonec přestal používat.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od duves » 09 úno 2014, 20:16


Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: začiatočník a software

Příspěvek od bedo. » 09 úno 2014, 20:34

Duves: ako píše v diskusii k tomu článku
-----
Karel Kahovec | 31. 01. 2009 18:47 | [93.91.144.xxx]

Aha, takže tohle je test poinstalačního nastavení programů a dvojím kliknutím myšky je možné dostat podstatně lepší (nebo horší) výsledek? Tak nač potom takový test je?

IMHO pak zájemcům o free RAW konvertory stejně nezbývá nic jiného, než aby sami zkusili, co z nich dokážou dostat, a zjistili, jestli je to uspokojí.
-----

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: začiatočník a software

Příspěvek od Ivan-K » 09 úno 2014, 21:12

Pri prezeraní JPG mám nastavené prehliadanie cez Windowsácky prehliadač obrázkov, pri prehliadaní RAW je pre mna podstatné aby sa daný program otvoril bleskovo a to u mna v prípade ACDSee či v Zonery ide okamžite, ked to porovnám s DxO Optics, ktorý bol tiež zdarma, tak ten je z tohto pohladu nepoužitelný, lebo nemám nervy sa pozerať 40-50 sekúnd na to ako sa štartuje program. Samotné pracovanie v programe je už len zvyku
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: začiatočník a software

Příspěvek od matak77 » 09 úno 2014, 21:43

Kluzo: Adobe nemá ve zpracování bitmap momentálně konkurenci a ani jí snad nikdy nemělo, nebo jí koupilo. Prošel jsem si spoustu grafickýho softwaru od r.1999 do bylo přes různý Corely, Gimpy, Paint Shop Pro, Macromedia... až k fotokrámu. Zoner mi cpal jeden kolega v práci, tak jsem ho zkusil. Pro mě dost divný UI a celková těžkopádnost a pomalost mě velmi rychle odradilo od dalšího používání. Na klasický prohlížení mám Xnview (dřív jsem používal ACDsee ale časem se z něj stalo něco jako je zoner a to mi prostě nesedí).

Nikdy jsem tu nepsal, že jsem na cokoliv odborník, tak si laskavě nevymejšlej. Pokud tazatele zajímá cokoliv o výrobcích Adobe - PS/LR stačí kouknout třeba na youtube, je tam toho 3prd... Jo je to tak, Adobe má ohromnou uživatelskou základnu, takže na všechno najdeš rady, tipy, triky, návody.. Asi jediný co má navíc zoner oproti LR (pouze oproti LR) jsou panoramata, otazkou zůstavá jak je to kvalitní fce. Což se dá vyřešit poměrně elegantně přes PS, nebo něčím zdarma. A navíc jak často panoramata bude skládat, jestli vůbec. Napsat takovej blábol, že když chci někomu dobře poradit, nemusim znát konkurenci..?! no to si snad děláš srandu :D Adobe ví moc dobře co prodává a tak si to nechá zaplatit, to je pravda. No ale když se podíváš na ebay, nebo koupíš LR4, tak se taky dostaneš na rozumný peníze a budeš mít legální software. Ja jsem takhle koupil krabicovku PS za 6K (normálně stála asi 20). Nebo ideálně, když je doma student, tak koupit nějakou studenskou licenci.

Howgh!
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Odpovědět

Zpět na „Začátečníci - Q&A“