Galeria - Zavedenie pravidiel

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 06 led 2010, 19:13

greg píše:Gallileo, přečti si znovu všechny své příspěvky k tématu a je to pořád dokola jen o tom jaké fotky TY považuješ za hodné komentování, že TY tohle a TY támhleto, TVOJE svoboda atp., ale o tom co by tady prospělo všem a hlavně FOTKÁM ani slovíčko ... nemám co bych dodal ...
No ale mylsim ze ked napriklad JA uz napisem komentar tak JA sa rozdhonem k comu, a ked JA nechcem tak nenapisem, je to cas a praca...nie je to platene a preto ked sa uz JA rozhodnem ku komentaru je to z MOJEJ dobroty a ochoty...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 06 led 2010, 19:17

To je sranda jak se vzdycky jednou za cas vynori tema komentaru a pak se zase v klidu zanori, sorry ale uz se tomu musim jen smat :-D
Tohle uz tu opravdu parkrat bylo a ten kdo je tu dyl tak si urcite vzpomene. Taky jsem se to snazil nejak vyresit... naposledy tim ze se udelala soutez Tema mesice, aby aspon ty fotky, ktere tam budou vlozene, mely kometare a autor se dozvedel jak tu fotku vidi ostatni, ale kouknete kolik komentaru je u souteznich fotek... Nektere nemaji ani jeden. Takze zadny rozdil oproti vsem ostatnim fotkam.
Jinak k tomu jestli jeste urcovat jak maji komentare vypadat bych rekl jen to, ze budte radi aspon za nejake komentare, jakmile urcime pravidla jak komentovat, tak bude komentaru min. Otazku kvality komentaru ted neresim, k tomu uz jsem se kdysi vyjadroval takze bych se jen opakoval.
A hlavne se tu nezacnete prosim zase hadat, to za to prece nestoji ;-)
K-5, DA* 16-50/2.8, Tamron 90/2.8, Sigma EF-500 DG Super, (DA 16-45/4)
MZ 7 -> *ist DS -> K10D -> K-5

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 06 led 2010, 19:18

Ono by možná nebylo od věci udělat trochu opačně ... udělat možnost hodnotit komentáře - tedy ten co vystaví fotku může dát vědět který komentář byl pro něj přínosem ... pak by hodnocení a komentování dostalo jiný smysl a úroveň... ten co hodnotí by se mohl dovědět jestli je jeho hodnocení dobře přijato nebo ne ... posílí to důvěru v komenty a sílu slova... oboustranný systém by mohl fungovat velmi dobře...
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 06 led 2010, 19:24

Karci píše:Nerad by som tu videl nieco ako na ephoto.sk . Ludia sa tam hadaju, boduju foto po znamostiach, nahanaju sa aby ich foto bolo v TOP. Prave na pentaxfriends.eu je to pre ludi co fotia pre radost a chcu sa o nu podelit. No niekedy sa to nepodari.

Sam si pametam ako som trpel, ked som poslal prve foto, druhe,.. a teraz ma stve, len ked nemam ziaden komentar. To znamena: FOTO NEZAUJALO a ja neviem preco !
No tazkopovedat co s atyka toho ephoto.sk Sam som rodzal aaj dostal hodnotenia u jendej fotky naprikald same 6 u inej aj jendotky... Takze men sosobne sa mi nezda ze by sa tam placali po chrbate...

No ale lepsie jak ked niekdo nenapise nic ako ked napise nezaujalo:)))))

Uživatelský avatar
greg
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Elwood

Příspěvek od greg » 06 led 2010, 19:37

no vidíš a tím jsi ukázal o co ti vlastně na téhle webce jde, ne o fotku a ne o sdílení se s druhými, ale o to že JÁ DjLuke9 rozhodnu jestli mi ten který fotograf stojí za to abych jeho fotku vůbec komentoval ... můj Bože, ty jsi určitě světoznámá hvězda fotografie ... :-)

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 06 led 2010, 19:47

No ale ako navazat sa do niekoho ze TY TY TY a Ty a nic nidko iny sa mi zda trosku scestne... Chcel som len poukazat na to ze na kazdom zalezi ci danu fotku bud ekomentovat chapes to????? Ci nie? a nemozes to mat nikomu za zle ze ti nic nenapise k tvojej fotke... Hmmm?

Teda kazdy (Aj JA aj TY ) rozhoduje ktoru fotku bude a nebude komentovat...hmmm?
Naposledy upravil(a) DjLuke9 dne 06 led 2010, 19:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 06 led 2010, 19:50

...několikrát jsem se kvůli tomu chytil s Kajfíkem.. prostě mě jeho komentáře přišly zbytečně tvrdé... ve finále dokázaly majitele zkritizované fotky zdrbat, strhnou sebevědomí a vypustit mu další chuť něco zkoušet dál... jo, trochu přeháním, ale prostě to jsou rány na počátku, když nevíte, která páčka a žene vás jen touha.... chuť fotit, vyfotit se během počátku z telecích pokusů a pomalu se profilovat... že jste neměli to štěstí a taky vás nikdo nevedl, nepodržel... no, jak to říci... je to trochu Spartanská výchova... které dítě přežije, má nárok na další život... problém je v tom, že tady je to nastavené docela jinak..... slabá nátura klidně může dělat fantastické fotky... mnohem hodnotnější než nějaký ranař, který ale bude schopen tu kritiku ustát....

...nechci vysloveně střílet do vlastních řad, ale někdy mám pocit že se i na PFS trochu rozmáhá to, co jinde... a nemyslím jen fotografii... ostré lokty vyhrávají.... ale ona fotografie jako víceméně umělecký směr není o ostrých loktech.. tedy.. její tvorba.. prosazení pak ano.. ale to už je jiná kapitola... prostě je tu vůle pomoci začínajícím... a reakce... někdy až sobecké.... jako by jsme se báli o vlastní úspěch (neúspěch)... ale to je blbost, protože způsobů vyfotit nějakou záležitost je tolik, kolik je lidí s foťákem... takže proč se bát druhých. to je nějaká fóbie..?? ...hele, von je nějak dobrej.. tak to ne, přistřihneme mu křídla, ať si nevyskakuje....

...nevím, zda to tak vnímáte, ale ono to tohle k tomu vede... ani počet hvězdiček u profilu nedává právo někoho strhat jen proto, že se mi nechce přemýšlet nad jeho fotkou.... já nevím.. jsme tu pospolu, pod jedním praporem a přitom tak osamoceni.... každý na svém písečku... asi by se mělo pořádat více srazů... zkurvený internen tady v tomhle ukazuje svoji horší tvář...
Pentax

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 06 led 2010, 20:00

souhlasím ... a proto by možná i bylo dobré - když už změnit systém hodnocení tak i zavést právě tu možnost dát nějakým způsobem najevo zda byl komentář přínosem ... stačilo by označení +/- ... bylo by to přehledné ...
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 06 led 2010, 20:06

Ono by možná nebylo od věci udělat trochu opačně ... udělat možnost hodnotit komentáře - tedy ten co vystaví fotku může dát vědět který komentář byl pro něj přínosem ...
Bohuzel mam pocit, ze to je web o fotkach a ne o tom, jak se ucit komentovat.
Pokud se nekdo uz (uraci / odvazi / citi, ze muze pomoci/...)* komentar udelit, budme radi zato viz. Cimrmanek . To jestli jenom ryje, nebo je uplne mimo misu muzes s klidem (reagovat / ignorovat / nebo parodovat pod jeho fotkou/...)*.

Ja se snazil prosadit bodovani fotek, protoze je to rychle a je z toho alespon nejaka odezva. Pokud by to bylo na vic urovni (podobne jako na ephoto.sk ) Technika, kompozice, impakt. Pak by to i o necem vypovidalo. Nikdo se toho vsak velice nechytl a mne to pak uz taky prestalo bavit. Tak se projistotu neboduje, ani moc nekomentuje.

* nehodici se skrtni, pripadne dopln

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 06 led 2010, 20:11

a tu mi islo o podobne hodnotenie ako je na ephote.sk ktore da za viac ako 100 komentarov..lenze neviem c je nieco take mozne v galerii ako mame , ako poznam tuto galerku tak ais nie.. a preto som to navrhol aspon slovne...

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 06 led 2010, 20:12

A ještě jedna věc ... mohlo by jít i dát značku pod fotku že autor si přeje komentář. Děláme všichni ( nebo aspoň většina ) to že dáme jen smajlíka nebo zdvižený prst. Takže pokud by se nějak označilo že autor chce aby fotka byla slovně komentována tak by to mohlo být zviditelněné... Měla by to být sice slušnost každého jenže tomu tak bohužel není... Další věcí by bylo skrýt komentáře do doby než napíšu svůj ... odpadne ostych začátečníků psát komentáře...
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 06 led 2010, 20:17

Gallileo píše: souhlasím ... a proto by možná i bylo dobré - když už změnit systém hodnocení tak i zavést právě tu možnost dát nějakým způsobem najevo zda byl komentář přínosem ... stačilo by označení +/- ... bylo by to přehledné ...
Nevim jakou zmenu systemu hodnoceni mas na mysli, ale pokud myslis ty hvezdicky, tak na to se tu stejne nehraje ;-) viz opet dost stara diskuze nekde na foru. Co se tyka toho oznaceni uzitecnych komentaru, tak to nerikam ze je spatny napad, ale je to stejne jen pro nekoho a myslim ze by to skoro nikdo nedelal, ale treba se mylim...

fjo (...asi by se mělo pořádat více srazů...): jaktoze te nevidim na seznamu ucastniku tretiho srazu?? Tak sup uz az jsi tam :-) at se taky pozname ne? sakris :-D
K-5, DA* 16-50/2.8, Tamron 90/2.8, Sigma EF-500 DG Super, (DA 16-45/4)
MZ 7 -> *ist DS -> K10D -> K-5

Uživatelský avatar
oumik85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 488
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravská florida

Příspěvek od oumik85 » 06 led 2010, 20:27

Na to se tu nehraje...
To je prave mozna skoda.

Zvyraznit zadost o komentar viz. Galileo je myslim dobry napad, protoze je neco jineho mit moznost prispet. A neco jineho byt o to pozadan, byt jenom formalne. Taky si nedelam iluze, ze se tim strhnou zavody v komentovani, za pokus to vsak stoji.
Naposledy upravil(a) oumik85 dne 06 led 2010, 20:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Gallileo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 128
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gallileo » 06 led 2010, 20:27

MYslím že právě ti co začínají a rozkoukávají by mohly dát najevo zda jim komentář pomohl. A koneckonců i mě komentáře zajímají více než body.
Pentax K-7 a setové objektívy ... zatím ...

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 06 led 2010, 20:29

Gallileo píše:A ještě jedna věc ... mohlo by jít i dát značku pod fotku že autor si přeje komentář. Děláme všichni ( nebo aspoň většina ) to že dáme jen smajlíka nebo zdvižený prst. Takže pokud by se nějak označilo že autor chce aby fotka byla slovně komentována tak by to mohlo být zviditelněné... Měla by to být sice slušnost každého jenže tomu tak bohužel není... Další věcí by bylo skrýt komentáře do doby než napíšu svůj ... odpadne ostych začátečníků psát komentáře...
To je dobrý nápad.

Odpovědět

Zpět na „Galerie“